LİGLER
  • TakımOPAv
  • 1. Akhisar Belediyespor000
  • 2. Antalyaspor000
  • 3. Atiker Konyaspor000
  • 4. Aytemiz Alanyaspor000
  • 5. Beşiktaş000
  • 6. Bursaspor000
  • 16. Sivasspor000
  • 17. Trabzonspor000
  • 18. Yeni Malatyaspor000
  • Tümü
YENİ HABERLER
Dünya Kupası'na giden takımlar
Dünya Kupası'na giden takımlar
15 Ekim 2009 13:21
Beşiktaşlı Sivok'un forma giydiği Çek Cumhuriyeti kupadan elendi

2010 Dünya Kupası Avrupa elemeleri grup maçları dün akşam oynanan karşılaşmalarla sona erdi ve grup birincileri ile baraj maçları oynayacak takımlar belli oldu.

1. Grup maçında Manchester United'dan Real Madrid'e rekor ücretle transfer olan Ronaldo'lu Portekiz, son maçında Malta'yı 4-0 yendi ve 19 puanla grubu 2. sırada tamamlayarak baraj maçlarına kalmaya hak kazandı. Inter'den Barcelona'ya transfer olan Ibrahimovic'li İsveç ise Arnavutluk'u 4-1 yenmesine rağmen grubu 18 puanla 3. sırada tamamlayarak 2010 Dünya Kupası'na gitme hakkını kaybetti.

Avrupa elemeleri 3. Grup'ta mücadele eden ve Galatasaraylı Baros ile Beşiktaşlı Sivok'un da forma giydiği Çek Cumhuriyeti, sahasında Kuzey İrlanda'yla 0-0 berabere kaldı ve 16 puanla grubu 3. sırada tamamlayarak 2010 Dünya Kupası'na gitme şansını kaybetti. Slovenya ise Polonya'yı deplasmanda 1-0 yendi ve play-off maçlarına kalmaya hak kazandı.

Diğer gruplardaki sonuçlar, 2010 Dünya Kupası'na gidenler ve baraj maçları oynayacak takımlar şöyle:

1. Grup

Danimarka 0-1 Macaristan (Danimarka 2010 Dünya Kupası'na gidiyor)
Portekiz 4-0 Malta (Portekiz baraj maçı oynayacak)
İsveç 4-1 Arnavutluk

2. Grup

İsviçre 0-0 İsrail (İsviçre 2010 Dünya Kupası'na gidiyor)
Yunanistan 2-1 Lüksemburg (Yunanistan baraj maçı oynayacak)
Letonya 3-2 Moldova

3. Grup

Polonya 0-1 Slovakya (Slovakya 2010 Dünya Kupası'na gidiyor)
San Marino 0-3 Slovenya (Slovenya baraj maçı oynayacak)
Çek Cumhuriyeti 0-0 Kuzey İrlanda

4. Grup

Almanya 1-1 Finlandiya (Almanya 2010 Dünya Kupası'na gidiyor)
Azerbaycan 1-1 Rusya (Rusya baraj maçı oynayacak)
Liechtenstein 0-2 Galler

5. Grup

Bosna Hersek 2-5 İspanya (Bosna Hersek baraj maçı oynayacak), (İspanya 2010 Dünya Kupası'na gidiyor)
Türkiye 2-0 Ermenistan
Estonya-Belçika : 2-0

6. Grup

Andorra 0-6 Ukrayna (Ukrayna baraj maçı oynayacak), (İngiltere 2010 Dünya Kupası'na gidiyor)
Kazakistan 1-2 Hırvatistan

7. Grup

Litvanya 2-1 Sırbistan (Sırbistan 2010 Dünya Kupası'na gidiyor), (Fransa baraj maçı oynayacak)
Romanya 3-1 Faroe Adaları

8. Grup

Bulgaristan 6-2 Gürcistan
İtalya 3-2 Güney Kıbrıs (İtalya 2010 Dünya Kupası'na gidiyor)
İrlanda 0-0 Karadağ (İrlanda baraj maçı oynayacak)

9. gruptan ise Hollanda adını finallere yazdırmıştı.
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler