LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Diyarbakır futbol akademisi
G.Saray’ın 2010’da hayata geçireceği en büyük futbol projesi: Diyarbakır futbol akademisi
Diyarbakır futbol akademisi
30 Aralık 2009 / 09:47 Güncelleme: 30 Aralık 2009 / 09:52

G.Saray ‘öz kaynaklarını’ arttırmak için Doğu ve Güneydoğu’da futbol okulları kuruyor. Yönetim üs olarak ise futbolun yoğun ilgi gördüğü ve sarı-kırmızılıların el üstünde tutulduğu Diyarbakır’ı seçti

YAKIN geçmişte Türk futboluna birbirinden yetenekli yıldızlar kazandıran G.Saray, yeni projelerle geleceğe de damga vurmayı hedefliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki gençleri futbolla tanıştırmayı planlayan sarı-kırmızılılar, Diyarbakır’da ‘futbol akademisi’ kuracak.

DOĞU’DA imkânı kısıtlı gençleri tarayıp, gizli kalmış yetenekleri keşfedecek olan sarı-kırmızılılar, futbol takımına yeni kaynaklar yaratmak için de büyük bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Altyapıya verdikleri önemi Türkiye çapına yayıp, Barcelona ve Manchester United gibi futbol endüstrisi olmak için girişimlere başlayan Cimbom, proje sorumlusu olarak futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel’i tam yetkili kıldı.

MALİYET 4 MİLYON TL

DOĞU’DA üs olarak Diyarbakır şehrini seçen sarı-kırmızılı yöneticiler, bu projeyi civar illere de yayacak. Kurulumun toplam maliyeti 2 ile 2.5 milyon dolar (yaklaşık 4 milyon TL) olması beklenirken, tesislerde toplanacak gençler, altyapı konusunda profesyonel antrenörlere emanet edilecek. Seçmelerle belirlenecek geleceğin yıldızlarına her türlü olanağı sağlayacak yönetim, bu sayede Türkiye’ye İngiltere ve İspanya modelini taşıyarak çığır açacak.

NEDEN DİYARBAKIR?

G.SARAY’IN Diyarbakır’ı üs olarak seçmesinin nedeni ise, şehrin futbola olan aşkı ve yoğun ilgisi.. 8 Kasım’da oynanan Diyarbakırspor maçı öncesi şehre giden sarı-kırmızılı kafile, burada adeta ’krallar’ gibi karşılanmış, hatta yoğun ilgi nedeniyle de kaldıkları otele ancak 1 saatte gitmişlerdi. Komşu il Mardin’de futbol okulu açan G.Saray’da yöneticiler, bu ilgi karşısında kayıtsız kalmayıp, Diyarbakır dönüşü böyle bir proje hayata geçirmeyi kafasına koymuştu..

BU önemli projeye ’öz kaynak yaratmak’ amaçlı bakan sarı-kırmızılı yönetim, bu sayede sosyal sorumluluk adına da önemli bir adım atmış olacak. Gençlere hem spor yapma hem de yeteneklerini gösterme şansı sunan G.Saray’ın şu an 6 okulda 3660 öğrencisi var. Ancak sadece Diyarbakır’daki bu akademinin hayata geçirilmesiyle yaklaşık 1000 öğrenci daha G.Saray futbol eğitiminin bir parçası olacak. Tüm bu yatırımın esas amacıysa her 2 senede en az 1 oyuncunun A Takım’a çıkması.

Vatan

gs
 // gs sever
yaa eger gs futbol okulu acılırsa cok memnun oluruz cunku dıyarbakırda da yetenek lıler cok var bu yeteneklılerı gs tarafından secılmesı onur verıcı bır sey inş acılır bide ne zaman acılacagını belırtırsenız cok menun oluruz...
20 Şubat 2010 19:34
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler