LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray153214
 • 2. Medipol Başakşehir15309
 • 3. Fenerbahçe152912
 • 4. Beşiktaş152710
 • 5. Kayserispor15276
 • 6. Göztepe15275
 • 16. Antalyaspor1514-11
 • 17. Gençlerbirliği1512-12
 • 18. Karabükspor158-13
 • Tümü
YENİ HABERLER
Divan Kurulunda Alex krizi
Divan Kurulunda Alex krizi
21 Ekim 2012 10:38
Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Kurulu toplantısının gündeminde Alex vardı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen kulübün Olağan Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, kulüple yolları ayrılan Alex de Souza meselesini tartışmanın yersiz olduğunu belirterek, ''Alex olayı, karşılıklı bir anlaşmanın feshedilmesidir. Hocada mı hata, sporcuda mı hata, bunu tartışmak da yersiz. Tarzını tartışabilirsiniz; şık mıydı, değil miydi, bu konuşulur ama bugün yeri midir, değil midir, karar sizin. Ben burada bir şey söylemem. Ben kendisini uğurladım. Hediyesini verdik, eşine de hediye verdim. Mutlu mu ayrıldı derseniz, mutlu ayrılmadı. Ben yolcu ederken mutlu muyum dersem, ben de mutlu değildim. Bu, insan tabiatında var. Yoksa olay, karşılıklı bir anlaşmanın feshedilmesidir. Bu yol seçildi, bu yol da oldu. Hocada mı hata, sporcuda mı hata, bunu tartışmak da yersiz. Mesele yönetime intikal etmiş, yönetimin yapacağı bir şey yok. İki taraf da hazırdı. Biri bırakmaya hazır, biri de ona 'çalışmayacağım' demeye hazır" dedi.
 
Alex'in ayrılışına duygusal bakıldığında, bu durumun kendilerini üzdüğünü ifade eden Günay, ''Üzmekle kalsın. Kendisine orada da teşekkür ettim. Sonradan bize haber yollamış, o da yolcu ettiğimizden dolayı çok mutlu olmuş. Yüksek Divan Kurulu'nda söyleyeceğim şey bu kadar. Sizlerden de ricam, bu çerçeve içerisinde kalınmasıdır'' diye konuştu.
 
TALAT YILMAZ: "ALEX'İN YOLU AÇIK OLSUN"
 
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz ise Alex'e yeni kulübünde başarılar dileyerek, ''Önce Fenerbahçemiz, sonra da Alex için her şeyin hayırlı olmasını istiyor, kendisinin yeni takımında Brezilya'da mutlu olmasını diliyoruz. Yolu açık olsun. Fenerbahçemizin de yolu açık olsun. Ancak, kaptanımızın ayrılığı ile sonuçlanan süreç ve hemen sonrasında; basının, söz konusu Fenerbahçe olduğunda her zaman yaptığı gibi, bu önemli konuda da hem yönetimimizi hem de taraftarlarımızı üzecek, yanlış yönlendirecek haberler yapması, bu konuda da bir 'taraf' gibi davranmasını izledik, okuduk. Biz Fenerbahçeliler ve siz değerli divan kurulu üyelerimiz, kongre üyelerimiz ve taraftarlarımız bilmelidir ki; Fenerbahçe her zorluktan, her dönemeçten birbirine kenetlenerek, daha da güçlenerek çıkar. Fenerbahçe'de kimseye haksızlık yapılmaz. Bu armaya hizmet etmiş her değer, mutlaka hak ettiği vefayı görür" ifadelerini kullandı.
 
"TARAFTARIMIZ TAKIMA GÜVENSİN"
 
Futbol takımının teknik direktör Aykut Kocaman ve sahada her şeyini vermeye hazır futbolcularla hizmet etmeye devam ettiğini ifade eden Yılmaz, "Taraftarlarımızdan tek isteğimiz; takımımız sahada mücadele ederken onlara güvenmeleri ve tribünden tüm futbolcularımıza güç, destek vermeleridir. Bu akşam Bursaspor ile karşılaşıyoruz. Milli takımlardan gelen çok sayıda sakat oyuncularımız var. Ama bu önemli maçı, bu eksikliklere rağmen mutlaka başarılı geçeceğimize inanıyoruz. Bu kadro, sayın Aykut Kocaman ve ekibi ile mutlaka bu akşam bizleri sevindirecektir'' dedi.
 
"KULÜPLER AĞIR VERGİLERDEN KURTULMALI"
 
Fenerbahçe Kulübü'nün birçok branşta binlerce sporcu ve sporcu adayına hizmet ettiğini ifade eden Yılmaz, "Milletimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak kuşkusuz devletimizin anayasal görevlerindendir. Bizlerden bu bağlamda alınan veriler konusunda bir kez daha düşünülmesi gerektiğine inanıyoruz. Mutlaka bu ağır vergilerden kulüplerin kurtarılması gerektiğine inanıyoruz. Devletten tek kuruş almadan yaptığımız Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na her yıl artan miktarda kira ödeniyor. Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü çeşitli adlar adı altında kulüpten stat reklam gelirlerinden pay, müsabaka biletlerinden pay gibi inanılmaz paralar istiyor. Bununla ilgili hukuki mücadelemiz devam ediyor" diye kaydetti.
 
KULÜBÜN BORCU 167 MİLYON 274 BİN LİRA
 
Toplantıda, Fenerbahçe Kulübü'nün 167 milyon 274 bin lira borcu olduğu açıklandı. Raporda, 182 milyon 63 bin 512 lira olan toplam borçtan, toplam 14 milyon 788 bin 998 lira hazır değerler çıkarıldığında, kulübün ödeyeceği borç toplamının 167 milyon 274 bin 514 lira (93 milyon 726 bin 964 dolar) olduğu söylendi.
 
Fenerbahçe Kulübü'nün 2012 yılında ocak ayından 30 Eylül'e kadar 115 milyon 425 bin 549 lira gelir elde ettiği, bu dönemde 125 milyon 21 bin 666 lira gider yaptığı, gider fazlasının ise 9 milyon 596 bin 117 lira olduğu belirtildi.
 
Yöneticilere olan borçları kapsayan diğer çeşitli borçlar hesabındaki tutarın 21 milyon 601 bin 883 lira olup, bu tutarın borçlara dahil olmadığı ifade edildi.
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da yaklaşık 1,5 saat sonra toplantıya katılarak, yönetim kurulu masasındaki yerini aldı.
 
KUPALAR SALONDA
 
Öte yandan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın kazandığı 20. Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımı'nın kazandığı Süper Kupa, toplantı salonuna getirildi. Kadın basketbol takımının kupasını takım kaptanı Birsel Vardarlı, menajer Didem Akın ve takımın başantrenörü Roberto Iniquez De Heredia, erkek voleybol takımının kupasını da voleybol şubesi menajeri Çiğdem Can Rasna salona getirerek, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz'a verdi.
 
Ayrıca kulüpte 50 ve 40 yılını dolduran üyelere plaket verildi.
AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler