LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Diego Temmuz'da İstanbul'da
Diego Temmuz'da İstanbul'da
08 Haziran 2014 08:38
Aziz Yıldırım transfer için tarih verdi, noktayı koydu: Diego Ribas'ı transfer ettik ama imzayı daha atmadığımız için, bunu KAP'a bildirmedik. Diego, temmuz ayı başında gelecektir. Diego dışında ise kesinlikle transfer yapmayacağız"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün gerçekleştirilen olağan mali genel kurulunda, üyelere çarpıcı açıklamalar yaptı. Transfer konusuna da açıklık getiren Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: "Diego'yu transfer ettik, her türlü prosedür yerine getirildi. Ama imzayı daha atmadığımız için, bunu henüz KAP'a bildirmedik. Diego, Temmuz ayı başında gelecektir. Bu arada, Diego'nun dışında başka bir transfer gerçekleştirmeyeceğiz. Bunu buradan herkese duyuruyorum.

94 Milyon tl vergi ödenecek

Biz hukuk kuralları içinde, kulübümüzü tüzüğümüz ve yasalar, bağlayan kanunlar çerçevesinde idare edeceğiz. Vergi vereceğiz. Geçen sene 94 milyon lira vergi verdik. Bununla gurur duyuyoruz. Vergi vermesek onunla da yatırım yapardık. SPK ile ilgili küçük hissedarların zarar görmemesi için işlem yapmadık. Bütçeler artık belli noktaların üzerine çıktı. Bunun için 1 milyon üye projesini getirdik. Bu 1-2 günde olmaz. 5 yılda 1 milyon üye olabilir. O zamana kadar neyin ne olacağını göreceğiz. Olaya sadece maddi değil, sosyal ve manevi açıdan da bakmamız gerek."

Şikeyi sokanlar dolaşıyor

"Kulübün geldiği nokta bize gurur veriyor. 3 Temmuz'u unutmadık. Herkesin çıkacak karara saygı göstereceğini biliyoruz. Şikeyi bu ülkeye sokanların rahatça suçlamaları beni üzüyor. Başka kulüplerin, camiaların üzerine gidip 'onlar bunu yaptılar, şöyle oldu' demedik. 2006, 2009 ve cezaevindeyken 2012'de şampiyonluğu son maçta kaybettik. Operasyonları bu camia yapsaydı, son maçlara kalmazdı."

'İstediğimiz şartlarda'

Başkan Aziz Yıldırım, Caner Erkin'in sözleşmesinin yenilenmesi konusunda da şu açıklamada bulundu: "Caner'le istediğimiz şartlarda bir anlaşma yaptık. Biz hukuk kuralları içerisinde, kanunlar çerçevesinde kulübümüzü idare etmeye çalışıyoruz. Bütün olay sadece bundan ibarettir."

G.Saray'a gönderme yaptı

Aziz Yıldırım, üstü kapalı olarak G.Saray'a da göndermede bulunmayı ihmal etmedi: "Bazı kulüplerin yaptığı gibi transfer çalışmaları, kulüpleri batağa götürür. Batmamak için tek çare var; devlete ve şahıslara da bu olabilir. Devlete olan görevleri yerine getirmezseniz o zaman bu çözüm yeterlidir. Bundan da kimse rahatsız olmaz. Ama biz bundan rahatsız oluyoruz. Biz hukuk kuralları içinde kulübümüzü, yönetiyoruz."

'Bıçakçı ile parasal ilişkileri var'

Trabzonspor'u da 'es' geçmeyen Aziz Yıldırım, "Trabzonspor'un, eski federasyon başkanı Levent Bıçakçı ile parasal ilişkileri var. Bıçakçı, Tahkim Kurulu üyesi. Kısa sürede bazı gelişmeler bekliyoruz. Olduğu zaman daha değişik konuşuruz" ifadelerini kullandı. Yıldırım, amatör branşlar için de "Küçülmeye gitmeyeceğiz. Daha da başarılı olacak takımlar kuracağız" dedi.

Yıldırım, Tuzla'daki villalar için şöyle konuştu: "Yabancılar en lüks yerde oturmak istiyor, kabul ediyorsunuz. Evler alalım dedik. 8 villayı Ali Yıldırım kulübe sattı, bana kaldı. 7 yıl oldu. Keşke F.Bahçe'nin çok evleri olsa. 7 yılda 3 milyon 360 bin TL kira geliri var. F.Bahçe'nin ödemesi gereken parayı ödeyip şahsıma alacağım. Kira bedeli de kulübe kalır. Karar sizin." Konuşma sonrası villaların Yıldırım'a satışı için yapılan oylamada üyeler, yetki verdi.

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler