LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Derbi Kutlu Doğum Haftası'na yakışsın" demişti
"Derbi Kutlu Doğum Haftası'na yakışsın" demişti
"Derbi Kutlu Doğum Haftası'na yakışsın" demişti
05 Mayıs 2008 / 20:49 Güncelleme: 05 Mayıs 2008 / 00:00


G.Saray'ın milli golcüsü Hakan Şükür, F.Bahçe maçı öncesi verdiği ve günlerce tartışılan dostluk mesajının başka yönlere çekilmesinin üzüntüsünü yaşadığını söyledi.Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, Kutlu Doğum Haftası'nda vermiş olduğu "Derbi Kutlu Doğum Haftası'na yakışsın" şeklindeki mesajın başka yönlere çekilmesinin kendisini çok üzdüğünü söyledi.


Kulubün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Hakan Şükür, şunları söyledi:


"Geçtiğimiz hafta medyada yer alan ve tartışma konusu olan demeç üzerine, takımımızın lig mücadelesindeki son derece kritik bir dönemecinde, camiamızın yıpratılmaması adına susmayı tercih ettim ancak bugün için bir açıklama yapma gereğini hissediyorum.


Söz konusu demeci, büyük bir iyiniyetle derbi karşılaşması öncesinde verirken, taraftarlara bir barış ve centilmenlik mesajı iletmeyi amaçlamıştım. Ancak konunun başka yönlere çekilmesi beni son derece yaralamış ve üzmüştür.


Ben, Hakan Şükür, hayatım boyunca Atatürk ilkelerine bağlı, kalmış, laikliği bir yaşam tarzı olarak benimsemiş bir sporcuyum. Futbola başladığım günden itibaren, gerek Galatasaray gerekse Türk Milli Takımı'nın formasını giyme ve kaptanlık mertebesine yükselme şerefini yaşarken, centilmenliğin, disiplinli ve ciddi çalışmanın bir genci nerelere getirebileceğini göstermek için çok çaba harcadım.


Dünyanın her yerinde insanların ve tabii ki sporcuların vicdani inançları farklı olabilir. İnanç bireysel bir şeydir. Vicdan hürriyeti, kimsenin boyunduruğu altında olmamalıdır. Mücadele ettiğim formayla kazandığımız başarıları da, zaferleri de, üzüntüleri de, Musevisinden Hristiyanına, Katoliğinden, Protestanına, Ortodoksuna kadar farklı inanç sahipleriyle paylaştım. Mutlaka çoğunuz için de bu böyledir. Özellikle sporda milliyet ve inanç farklılığını bir ayrılık olarak göstermek, sporun ruhuna aykırıdır. Mensubu olmaktan ve hizmet etmekten büyük gurur duyduğum Galatasaray Camiası'nı ve kamuoyunu bu konuda aydınlatmayı bir borç bilirim. "


Hakan Şükür'ün  günlerce tartışılan dostluk mesajına açıklamaları bu şekildeydi. Bu konuyla ilgili Kanal A İnternet Haber Koordinatörü Ahmet Ünal'ın yazmış olduğu bir yazıyı tekrar yayınlıyoruz...


Ahmet Ünal'ın 'ŞÜKÜR Kİ HAKAN VAR' başlığı altındaki köşe yazısı için TIKLAYINIZ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler