LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Denizli'nin kararı Beşiktaş Başkanı'nı şok etti
Beşiktaş'a 19 yıl sonra çifte kupa kazandıran Denizli'nin şok kararı
Denizli'nin kararı Beşiktaş Başkanı'nı şok etti
02 Haziran 2009 / 19:29 Güncelleme: 02 Haziran 2009 / 00:00

19 yıl sonra çifte kupa kazandıran teknik direktör Mustafa Denizli’den şok karar
Mukavele yenilemek için Denizli’yi evine çağıran Demirören, hocasının “4 aydır uykum yok. Artık yoruldum” demesiyle ‘yıldırım’ çarpmışa döndü. İkna etmek için Denizli’ye 3 saat dil döken başkan, “Hocam biraz dinlen, kafanı toparla. Seni bırakacağımızı aklından geçirme” dedi... Denizli, tatile çıktı


Vatan Gazetesi'nin haberine göre; BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören’in sevinci kursağında kaldı.. Demirören, 19 yıl aradan sonra siyah-beyazlılara çifte kupa mutluluğu yaşatan Mustafa Denizli’yle sözleşmesini uzatmak için yaptığı görüşmede duyduğu sözler karşısında adeta şoke oldu..,


BAŞKAN, dün 13.30’da Anadolu Hisarı’ndaki evinde tecrübeli hocayı ağırladı.. Yöneticilerden Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu ve Mario Berk’in de bulunduğu buluşmada Demirören, Denizli’ye “Önümüzdeki sezon nasıl bir takım kuracağız? Hangi şartlarda sözleşmeyi uzatacağız” konuşması yapmaya hazırlanırken şampiyon hoca, herkesi şoke eden açıklamasını yaptı: “Kusura bakmayın, ben ayrılmaya karar verdim..” Denizli’nin sebepleri ise şunlardı:
“BU iş artık yapılacak iş değil.. Türkiye’nin futbol ortamı ortada.. Beşiktaş camiası beni kabul etti ama sıkıntılarım da oldu. Bazı yönetcilerin benim tarzımdan rahatsız olduklarını da duydum. Kendi kendime bir değerlendirme yaptım. Zaten sizinle yaptığım anlaşma 8 aylık bir süreyi kapsıyordu. Bu sürede alınabilecek bütün kupaları da aldık, kendimi görevimi başarıyla tamamlamış olarak addediyorum.. Ama inanın çok yoruldum.. Son 4 aydır gözüme uyku girmedi, özel hayatım bile bozuldu. Bana anlayış göstermenizi bekliyorum..”


DEMİRÖREN duydukları karşısında dağıldı: “Aman hocam! 6 yıl sonra ilk defa şampiyonluk sevinci yaşadım.. Bana bunu çok görme.. En zor bölümü beraberce aştık. Bundan sonra Avrupa’da da başarılar kazanan bir takım yaratacağız.. Yani görevin henüz bitmedi.. Ayrılmayı aklından bile geçirme.”
BAŞKAN, “Parayla ilgili bir sorun mu var?” deyince Denizli, “Bu kararı alırken, para aklımın ucundan geçmedi..” karşılığını verdi. Bütün yöneticiler ve başkan 3 saat dil döktü, Denizli nuh deyip peygamber demedi ancak sonunda 1 yıl daha kalmak konusunda sonunda ikna oldu.
DEMİRÖREN 3 saatin sonunda “Hocam sen çok yoruldun.. Duygusal konuşuyorsun.. Seni bırakacağımızı düşünme.. Git dinlen, kafanı toparla.. Ondan sonra kaldığımız yerden devam edelim” dediği Denizli, dinlenmek üzere dün akşam Çeşme’ye gitti... 1 hafta içinde net kararını yönetime ileteceği ifade edildi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler