LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray153214
 • 2. Medipol Başakşehir15309
 • 3. Fenerbahçe152912
 • 4. Beşiktaş152710
 • 5. Kayserispor15276
 • 6. Göztepe15275
 • 16. Antalyaspor1514-11
 • 17. Gençlerbirliği1512-12
 • 18. Karabükspor158-13
 • Tümü
YENİ HABERLER
Denizli'den üzücü haber!
Denizli'den üzücü haber!
06 Haziran 2010 08:12
Sağlık problemleri yüzünden Beşiktaş'taki görevinden ayrılan Mustafa Denizli, beyin kanaması geçirmiş.

Beşiktaş ile sağlık problemleri yüzünden yollarını ayıran Mustafa Denizli'nin, yapılan tetkiklerde beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Denizli'nin durumunun iyi olduğu ve evinde istirahat ettiği belirtildi.

'Ayrılacak mı ayrılmayacak mı' diye günlerdir spor medyasının gündeminden düşmeyen Mustafa Denizli'nin, Başkan Yıldırım Demirören ile düzenlediği basın toplantısıyla sağlık problemleri nedeniyle görevinden ayrılmak zorunda kaldığını açıklamasının ardından, deneyimli teknik adamın sağlık problemlerinin perde arkası gün yüzüne çıkmaya başladı.

MUSTAFA HOCA GÜN GÜN NELER YAŞADI?

Çeşme'de tatilde olan Mustafa hoca, Pazartesi gününden itibaren şiddetli başağrısı çekmeye başladı. Tansiyonu yükselen Denizli, salı günü Prof. Dr. Mete Düren'i aradı. İlk olarak 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yönlenen ancak İstanbul'a gelmek isteyen Denizli, Çarşamba günü öğlen saatlerinde tüm riskler göz önüne alınarak uçakla İstanbul'a geldi.

TOMOGRAFİDE KİTLE

Çarşamba günü saat 14.0'de Maslak Acıbadem Hastanesi'ne gelen Mustafa Denizli'ye ilk önce ilaç tedavisi yapılarak 20'ye varan tansiyonu düşürülmeye çalışıldı. Tetkikleri yapılan Denizli'nin, çekilen tomografisinde beynin arka tarafında bir kitleye rastlandı.

YA BEYİN KANAMASI YA TÜMÖR ŞÜPHESİ!

Şiddetli başağrısından dolayın günlerdir gözüne uyku girmeyen Denizli, dinlenmesi için doktorlar tarafından bir süre uyutuldu. Tomografide beynin arka tarafında çıkan kitle ya beyin kanamasını ya tümörü yada iltihabik bir durumu işaret ediyordu. İltihabik durumun netlik kazanması için akciğer tomografisi yapıldı. Temiz çıktı.

İki şık kalmıştı. Yaşı da gözönünde bulundurulduğunda ya bir tümör ya bir beyin kanaması tanısı ön plana çıktı.

OMURİLİK SIVISI ALINDI!

Kesin teşhis için Mustafa Denizli'nin belinden beyin omurilik sıvısı (BOS) alındı. Hücre, protein ve şeker tahlili yapıldı. Tetkiklerin sonucu beklenirken tekrar beyin tomografisi çekildi. Ve kesin teşhis konuldu: Hipertansiyon krizine bağlı beyin içine kanama.

HASTANEDEN AYRILDI!
Mustafa Denizli, cumartesi akşamı hastaneden ayrıldı ve evinde istirahat ediyor. İlaç tedavisi uygulanan Mustafa Denizli'nin ihi hafta sonra yeniden tomografisi çekilecek ve kanamaya bağlı oluşan kitlenin yok olup olmadığı kontrol edilecek.
Erdem Erol/HTSPOR.com

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler