LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Denizli'den Pereira'ya flaş cevap
Denizli'den Pereira'ya flaş cevap
25 Şubat 2016 06:43
Galatasaray teknik direktörü Mustafa Denizli, Pereira'nın "Defansif futbolla Avrupa'ya damga vuramazsınız" sözlerine, "Bunun örnekleri var. Inter ve Yunanistan, bu şekilde şampiyon oldu" şeklinde cevap verdi.

Mustafa Denizli ve Fernando Muslera, Lazio maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Fernando Muslera: 

"Kendimi çok iyi hissediyorum ve çok heyecanlıyım. Burası benim büyüdüğüm bir yer. Beş yıl kaldım. Her zaman Roma'ya geliyorum. Roma'ya gelmek benim için her zaman keyifti. Şimdi daha da keyifli olacak." 

"Tabii ki tüm takımlarda iyi anlar da olabilir, kötü de olabilir. Her zaman inanmaya devam etmeliyiz."

"Lazio'daki son dönemimde kulüp yöneticileri ve başkanla sürekli görüşmeler halindeydik. Ayrı düşüncelerimiz vardı. Tam o noktada Galatasaray devreye girdi. Ortak bir paydada buluşabileceğimizi fark ettim. Galatasaray'da olmaktan çok mutluyum."

Mustafa Denizli:

"Geride bıraktığımız ilk maçın sonucu hepimizin malumu. Turu geçmek için gerekli olan skor ortada. Bu skoru elde etmek için 90 dakika aklımızı, yüreğimizi, gücümüzü en aktif ve en kolektif bir şekilde kullanmak mecburiyetindeyiz. Yaptığımız hazırlıklar da bu çerçevede. Bütün bunların gerçekleşmesi takımın yarınki performansıyla da yakın ilişkili."

"Benim öncelikli görevim takımım başarıyı nasıl bulacağıdır. Kimle bulacağı çok önemli değildir. Takımı en iyi şekilde değerlendirmek mecburiyetindeyim. Önemli olan bir futbolcunun verilen görevleri yapıp yapmamasıdır. Geçtiğimiz maç itibariyle o şekilde düşündüm ve sahaya o şekilde yansıttık. Chedjou'ya verdiğim görevi de eksi olarak değerlendirmemiz mümkün değil."

"Duran toplarla ilgili sürekli çalışmalar yapıyoruz. Trabzonspor maçından sonra da bu çalışmalara devam ettik. Dünyanın her yerinde takımlar bu şekilde çalışmalar yapmakta fakat dünyanın hiçbir yerinde bu kabil gollere de engel olunamamakta."

"Şu anda bu salonda bulunan hiç kimse birinci maçtan sonra net bir şekilde şu takım tur atlar kanısını ortaya koyamaz. Bu turu atlayabilmek için ne yapmamız gerektiği konusunda çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarda bazı fedakarlıkların ön plana çıkması lazım.

Biz bunları mutlaka yapmak mecburiyetindeyiz. Yarın biliyoruz ki gol ve goller atmadan turu geçme şansı yok. Öncelikli hedefimiz bunu gerçekleştirmek."

"Ben şu ana kadar başında olduğum hiçbir takıma penaltı çalışması yaptırmadım. Dolayısıyla öyle bir çalışmamız olmadı."

"Oyun planınızı büyük ölçüde elinizdeki kadro ortaya çıkartır. Defans anlayışıyla başarıya giden örnekler Avrupa futbolunda var. Örneğin; Inter ve Yunanistan... Bu mesleğe başladığımdan beri daha ofansif bir anlayış tercih ettim ama bu tür maçlarda zaman zaman defansif yaklaşım uygulanabilir bir yöntemdir."

"Ben futbolcuyken ofansif bölgelerde oynamış, gol atmış ve gol attırmış biriydim. Bu bana her zaman keyif vermiştir. Takımıma aşılamak istediğim düşünce her zaman de budur."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler