LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Denizli resmen imzaladı
Denizli resmen imzaladı
26 Kasım 2015 17:42
Galatasaray'da yeni teknik direktör Mustafa Denizli, Sarı-Kırmızılı ekiple resmi sözleşmeye imza attı.

Galatasaray'da 3. Mustafa Denizli dönemi resmen başladı. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun görevden alınmasının ardından başkan Dursun Özbek'in irtibata geçerek anlaşmaya vardığı kurt hoca, kendisini resmen Galatasaraylı yapan sözleşmeye imza attı. İmza töreninden önce basın toplantısında Mustafa Denizli ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, açıklamalarda bulundu. 

Sarı Kırmızılı takımın kurt hocası, "Tekrar birlikte olmaktan heyecanlı ve mutluyum. Ben bugüne kadar bu camiaya büyük başarılar kazandıran tüm değerli büyük meslektaşlarımı, bu kulübün tarihine geçmiş çok değerli insanları burada kalben anmak ve onlara selamları ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Yol haritamızda onların yaptıklarına biraz bir şey ilave edebilirsek ne mutlu bize. Bugüne kadar geçmişle ilgili bir şey sorgulamadım. Geçmişle ilgili sadece başarıları devam ettireceğiz. Yarın takımla birlikte çalışmaya bismillah deyip planları ve düşünceleri paylaşacağız. Galatasaray şu anda her takımın yaşayabileceği bir olumsuz düşünceleri yaşadığı bir dönemden geçmekte. Bunlar önemli değil. Ben buraya gelirken camianın ne olduğunu zaten biliyorum. Ama takım yeni bir başlangıç. Birçoğuyla çalışmış olmasam da birçoğu hakkında bilgi sahibi olduğum bireylerden oluşan bir takım." dedi. 

"İNANDIĞIM BİR GRUPLA ÇALIŞACAĞIM"

Takımın durumu hakkında konuşan tecrübeli teknik adam, "Neler yapabiliriz. Hangi yöntemlerle bu sıkıntılı ortamdan çıkabiliriz. Burada tespit edebiliriz. Önümüze baktığımız zaman, ne olur nasıl olur gibi sorularla karşı karşıya değiliz. Hayatımda her zaman inanarak çalıştım, inanarak başladım. Kendilerine çok inandığım bir grupla çalışacağım. Herhangi bir futbolcum hakkında olumlu olumsuz beni yönlendirebilecek hiçbir önyargım yoktur. Yarın yeni bir başlangıçtır. Yarın yeni bir değerlendirmedir. Şimdiye kadar yaptığım değerlendirmeler pencerenin öbür tarafındaydı. Hiçbir futbolcunun asla böyle bir düşüncesi yoktur. Karar vericinin, doğru veya yanlışı tamamen kendisine bağlar. Vereceğim her karar öncelikle camianın takımının ve kulübümün yararına olacaktır." sözlerini sarf etti.

"GALATASARAYLILAR EMİN OLSUN"

Mustafa hoca, "Bugün benim için de takımım için de yeni bir yol haritasının başlangıç günüdür. Bu tablo beni asla umutsuzluğa kaptırmaz. Bu tabloyu değiştireceğiz. Bundan bütün Galatasaraylılar'ın emin olması lazım. Önce buradaki ortamı çalışma şartlarımızı, Neyim, kimim, neler konusunda hassasım bunları paylaşacağım. Bazı şeyleri konuşmadan da ifade edebilirsiniz, o mesajları verebilirsiniz. Allah camiamızın, takımımızın yanında ve yardımcısı olsun." ifadelerini kullandı.  

"KRİZ VE BASKI BENİM KAN KARDEŞİM"

Galatasaray'da yapacakları hakkında konuşan Denizli "Düşünmeden inanmadan hedefleri belirlemeden bir bütün olamayız. Ben onları, onlar beni ve hepimiz camiayı yüceltmek için yepyeni bir çalışmadayız. Kriz ve baskı benim antrenörlük yaşamımda benim kan kardeşim oldu. Şimdi araştıracağız bu kriz nerede bu baskı nerede ne zamandan beri var, onları nasıl dışlarız. Krizler baskılar bizim gölgemiz. Gölge hiç bizden ayrılıyor mu? Ayrılmıyor. Biz onlarla kendimizi yeniliyoruz ve yeni alanlar açıyoruz. Önemli olan krizleri aşmak." dedi. 

"ÇOCUKKEN BEŞİKTAŞLIYDIM"

Fikret Orman'ın 'Mustafa Denizli gibi Beşiktaşlı bir hocanın Galatasaray'ın başına geçmesinden dolayı mutluyum' sözlerinin hatırlatılması üzerine Denizli, "Bir gün bu camiada bu çatı altında yine bir basın toplantısında çocukluğunuzda hangi takımı tutuyorsunuz dedi. Ben de çocukluğumda Beşiktaşlı'ydım dedim. Bütün yöneticilerin görüşleri benim için değerlidir. Ama en değerli görüş benim görüşümdür. Ben bu camianın geldiğim günden bana öğrettiği dürüstlükle cevap verdim. Benim yaşamımın 3'te 1'i bu camiada geçti. Bu mesleğin şartları içerisinde olan bir cevap vermeye çalıştım. Ben sayın başkanla aynı platformda olmadım. Olamam da zaten." şeklinde konuştu. 

"BU KARA BULUTLAR BİZİM İÇİN SİS"

Takımdaki kara bulutları dağıtmak için bir planınız var mı sorusuna ise kurt teknik adam, kendinden emin bir şekilde, "Kara bulut dediğiniz benim için hafif bir sis. Kara bulutları biz çok gördük. Hafif sisli, puslu bir terim." dedi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler