LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Demirören'den istifa açıklaması
Demirören'den istifa açıklaması
05 Ekim 2009 15:43
Tribünlerden yükselen "Yönetim istifa" seslerine Beşiktaş Kulübü Başkanı Demirören'den yanıt geldi...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, son maçta tribünlerden yükselen öfke dolu protestolara yanıt verdi...

"Ben bu kulübün başkanıyım. Yanlışlarımız da olmuştur. Ama bu saldırıları hak etmedik. Eğer bağıranlar kongre üyesiyse, gelir oy kullanırlar...”

BANA EŞİMİN YANINDA YAPILANLARA PABUÇ BIRAKMAM

“Bana eşimin yanında bunları yapanlara pabuç bırakmayacağım. İstedikleri kadar bağırsınlar. Gideceksem kongreyle giderim, böyle gitmem...”
 

İnönü cumartesi gecesi tarihi bir geceye tanıklık etmişti... Tribünlerde tansiyon yüksekti, öfke sel olup taştı.. Taraftarlar arasındaki gerginlikler yumruklaşmalara kadar vardı. "Yeter Demirören yeter" "Yönetim istifa" sesleri yükseldi. Yıldırım Demirören’e yönelik tepki 1-0’lık galibiyeti bile gölgede bıraktı.

Habertürk'ün haberine göre Türk futbolunda belki de ilk kez kendi stadından güvenlik kordonu arasında çıkabilen Demirören, maç sonrası ailesiyle birlikte evine kapandı. Sabahında da yöneticileri arayarak “Bunları kafanıza takmayın ve üzülmeyin” dedi.

"OLAĞANÜSTÜ DEVRİ KAPANMALI"

İşte Demirören'in protestoların ardından söyledikleri: “Bana eşimin yanında bunları yaşatanlara pabuç bırakmayacağım. İstedikleri kadar bağırsınlar. Ben bu kulübün başkanıyım. Yanlışlarımız da hatalarımız da olmuştur. Buna rağmen bu saldırıları hak etmedim. Yine söylüyorum. Eğer bu bağıranlar kongre üyesiyse, beni istemiyorlarsa kongrede karşı oy atarlar. Kongreyle geldim, gideceksem de kongreyle giderim. Bu şekilde gitmem. Beşiktaş’ta olağanüstü kongre devri artık kapanmalı.”


YALÇIN KARADENİZ: İÇ SAVAŞ GİBİYDİ

Denizlispor maçında tribünlerin yıllar sonra bu denli bölünmesi, camiayı da derinden yaraladı. Divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz, 60 yıldır Beşiktaş’ta böyle bir olayın yaşanmadığını belirterek şöyle dedi:

“Yıllardır bu kulübün içindeyim. İnsanların birbirlerini kovaladığına ilk kez şahit oluyorum. Adeta iç savaş gibiydi. Beşiktaşlı, Beşiktaşlı’yı kovalıyor. Durumun vahameti ortada. Önemli olan bu duruma niye geldiğimizdir. Düşünün, takımını desteklemek isteyenler engellendi. Protesto doğal ve demokratik bir hak. Ama bunun da bir sınırı var. Maç biter, yönetimi protesto edersiniz. Ama maç bitinceye kadar takıma destek olursunuz. Bağırmakla, çağırmakla yönetim değişmez. Bundan sonra başkan adayı bulamayız. Yönetimden memnun olmayanlar zaten gereğini yapar, yeni çıkacak adayı destekler. Şurada kongreye 3-4 ay kaldı. Sabretsinler ama takımı desteklesinler. Ben hem protesto edenleri hem de protestoculara saldıranları kınıyorum. ‘Rüzgar eken fırtına biçer’ diye bir laf vardır. Anlayan anlar.”

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler