LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Delgado, Ersan-Rhodolfo ikilisini kesemez"
"Delgado, Ersan-Rhodolfo ikilisini kesemez"
25 Ocak 2016 15:17
Eski Milli Kaleci ve Yorumcu Ömer Çatkıç, Beşiktaş'ın yeni transferi Delgado'yu değerlendirdi. Çatkıç, Delgado'nun Ersan-Rhodolfo ikilisini kesemeyeceğini öne sürdü.

Eski Milli Kaleci ve Yorumcu Ömer Çatkıç, Beşiktaş'ın yeni transferi Delgado ile ilgili, "Ersan olmadığında Beşiktaş'ta hep sorun çıktı. Mutlaka bir alternatif almak zorundaydılar. Ben Delgado'nun, Rhodolfo ve Ersan'ı kesebileceğini düşünmüyorum" dedi.

Eski Milli Kaleci ve Yorumcu Ömer Çatkıç, TGRT Haber'de yayınlanan ve moderatörlüğünü Hakan Dede'nin yaptığı 'Tarafsız Saha' programında önemli açıklamalarda bulundu. 

Beşiktaş'ın Getafe'den yeni transferi Alexis Delgado hakkında görüşlerini dile getiren Çatkıç, "İspanya önemli bir lig. Oradaki stoperler topu oyuna sokan oyuncular. Oyun kurma anlamında da bu işi görev verildiğinde yapabilecek iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"ERSAN VE RHODOLFO İDEAL İKİLİ OLDULAR"

Beşiktaş'ın 31 yaşındaki yeni transferi Alexis Delgado'nun, Ersan ve Rhodolfo ikilisini kesebileceğini düşünmediğini belirten Çatkıç, "Ersan olmadığında Beşiktaş'ta hep sorun çıktı. 

Mutlaka bir alternatif almak zorundaydılar. Ben Delgado'nun Rhodolfo ve Ersan'ı kesebileceğini düşünmüyorum. 

Rhodolfo ve Ersan ikilisi çok uyumlu bir ikili oldu. Bazı kesimler tarafından beğenilmese de bence ideal bir ikili oldular. Rhodolfo pozisyon anlamında nerede duracağını çok iyi bilen bir oyuncu. 

Topu oyuna sokmada başarılı. Ersan yakın temas oyununda başarılı. Bu ikilinin ceza veya sakatlık durumu olmadığı sürece defansif anlamda çok başarılı olacaklarını düşünüyorum" diye konuştu.

"ALTYAPI ANTRENÖRLERİNİN GEÇİCİ OLARAK A TAKIMIN BAŞINA GETİRİLMESİ YANLIŞ"

Türkiye'de yaşanan teknik direktör değişimlerine de değinen Ömer Çatkıç, takımların altyapı sorumlularının geçici olarak A takımın başına getirilmesinin yanlış olduğunu vurguladı. 

Çatkıç, "Türkiye'de demek ki altyapılar o kadar değersiz ve önemsiz ki hemen teknik direktör sorunu olduğu zaman altyapının başındaki kişiyi siz alıyorsunuz ve bir anda takımın başına getiriyorsunuz. 
'Bizi idare et' diyorsunuz ve A takımın başına getiriyorsunuz, sonradan hiçbir şey olmamış gibi geri altyapının başına gönderiyorsunuz. 

Ben dünyada hiçbir kulübün bu şekilde teknik direktör değişimlerinde, altyapıdaki hocasını alıp A takımın başına getirdiğini düşünmüyorum. Antrenör değişimlerindeki ilk örneklerden birisidir bu Türkiye'de. Altyapı başındaki sorumlu kişi mutlaka hep orada kalmalı" dedi. 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler