LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
'Darağacında olsam da...'
'Darağacında olsam da...'
21 Şubat 2012 14:32
''Futbolda şike'' davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 'Darağacında olsam bile son sözüm Fenerbahçe olacaktır.' dedi.

 ''Futbolda şike'' davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ''Aziz Yıldırım'ın şahsi akıbetinin önemi yoktur. Fenerbahçe camiası koca bir çınardır ve bu koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir'' dedi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda faaliyet gösteren özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada savunma yapan Aziz Yıldırım, soruşturma safhasında masumiyet karinesinin ayaklar altına alındığını, avukatının alamadığı bilgilerin de basına sızdırıldığını öne sürerek, savunmasını şöyle sürdürdü:

''Aziz Yıldırım ve arkadaşları toplum önünde itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Bir örgüt çıkardılar. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarını o yasadışı örgütün başkanı olarak gösterip, amacını Fenerbahçe'yi şampiyon etmek olarak gösterdiler.

Aziz Yıldırım'ın şahsi akıbetinin önemi yoktur. Fenerbahçe camiası koca bir çınardır ve bu koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir. Bu ulu çınarın tek bir yaprağı olan Aziz Yıldırım'ın akıbetinin hiç bir önemi yoktur. Fenerbahçe sadece sportif alanda değil sosyal alanda da her türlü yer alacaktır.''

Hiçbir zaman Fenerbahçe ilkelerine aykırı hareket etmediklerini belirten Yıldırım, yargılama sonucunda masumiyetlerinin ortaya çıkacağını savundu.

Tarih önünde verecekleri hesapla buradan temiz çıkacaklarına inandığını söyleyen Yıldırım, ''İçinde yaşadığımız cehennemi andıran süreçte yaşadığım muameleyi hak etmedim. Beni ne kadar mahkum ederseniz edin Fenerbahçe'yi ortadan kaldırmanın imkanı olmadığını göreceksiniz. Darağacında olsam bile son sözüm Fenerbahçe olacaktır'' dedi.

Yaptığı hiçbir tesise kendi adını vermediğini ifade eden Yıldırım, ''Yaptığım tesisler, statlar, antrenman alanları ve tüm yaptıklarım örgütse evet ben örgütü kurdum ve yönettim'' ifadelerini kullandı.

Hiç kimsenin ve hiçbir makamın Fenerbahçe ve Fenerbahçelilere, 'çıkar amaçlı suç örgütü' diyemeyeceğini belirten Yıldırım, hiç kimsenin de buna hakkının olmadığını söyleyerek, bu sözleri şiddetle telin edeceğini ifade etti.

Fenerbahçe'nin önünü kesmek için bir kurgu yapıldığını öne süren Yıldırım, şöyle devam etti:

''Fenerbahçe'yi ve başkanı ile tüm camiayı karalamaya, yargısız infaz yapılmaya çalışılıyor. Sözde şike tespit edilen ve delillendirildiği söylenen 6 maç iddianamede yoktur. Emniyette bir ilke imza atarak gözaltı fotoğrafım çekilip basına servis edildi. O gazeteye resmimi basanların patronlarının benden aşağı, temiz olduğunu düşünmüyorum.''

Aziz Yıldırım, gözaltına alındığında çekilen bu fotoğrafın basılı olduğu tişörtü mahkeme başkanına göstererek, ''Bu benim şerefimdir'' dedi.

Bunun üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, ''Savunmaya dönük hareket edin'' diyerek, uyarıda bulundu.

''Daha iddianame ortada yokken Aziz Yıldırım televizyonlarda ve gazetelerde suçlu ilan edilmiştir'' diyen Aziz Yıldırım, transfer edilen bir futbolcunun tek bir kere forma giymeden kulüpten ayrıldığını ifade etti.

Yıldırım, ''Emenike profesyonel bir sporcu olarak bu sürece dayanamamış ve Rusya'ya transfer olmuştur'' diye konuştu.

Fenerbahçe taraftarının takımına destek olduğunu ve Bağdat Caddesi'nden Metris Cezaevi'ne geldiğini dile getiren Yıldırım, polisin bu taraftarlara biber gazı sıktığını ve copladığını söyledi.

Yıldırım, polisin tribünlere gelmek isteyen ve destek olmak isteyen taraftarlara baskı yaptığını ileri sürdü.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe tarihinden de bahsederek, sinevizyona yansıtılan savunmasında, hakkında bazı gazetelerde çıkan haberleri de okudu.   

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, Fenerbahçe Futbol Takımı Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futbol takımı kalecisi Volkan Demirel ile teknik heyetten bazı isimler de duruşmayı izleyenler arasında yer aldı.

Duruşma, Aziz Yıldırım'ın savunmasıyla devam ediyor. (AA)

Gemi Battı Gemi!
 // Has Uşak
Futbol gemisi battı,sayenizde battı.....
21 Şubat 2012 15:07
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler