LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Constant iddialı konuştu
Constant iddialı konuştu
05 Temmuz 2015 16:28
Kevin Constant iddialı konuştu. Trabzonspor'a transfer olan Constant; "Hocam beni sol bek düşünürse kendimden emin şekilde sol bek olarak oynarım" dedi.

Trabzonspor'un Gineli futbolcusu Kevin Constant, teknik  Şota Arveladze'nin verdiği güven ve kendisinin ona yapmak istediklerini anlatış  şekliyle, birbirlerini yakaladıklarını ve aynı dili konuştuklarını söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarını Hollanda'da sürdüren bordo-mavili takımın  kamp yaptığı otelde basın toplantısı düzenleyen Constant,  öncelikle Trabzon'da  kalmaktan ve takıma hizmet edecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Bordo-mavili takımın yeni bir teknik adamı ve yardımcılarının  bulunduğunu, onlarla konuştuğunu anlatan Gineli futbolcu, her şeyin gayet iyi  gittiğini ve yeni sezonda güzel şeylerin olacağına inandığını kaydetti.

Gineli oyuncu, takımla yolları ayrılan teknik direktör Ersun Yanal  tarafından daha önce neden kadro dışı bırakıldığının sorulması üzerine "Geçmiş  bizim için geride kaldı, o dönem o şekilde kapandı. Bizim için gelecek daha  önemli. Eski hocamla ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Bizim için  burada daha önemli durum var, mevcut koşullar. Mevcut  koşullar bizim kamp  çalışmalarımızı etkileyecek" dedi.

Yeni teknik direktör Şota Arveladze ile kısa bir dönemdir birlikte  olduklarını belirten Gineli futbolcu, şöyle devam etti: "Onun bana verdiği güven, benim ona yapmak istediklerimi anlatış  şeklimle, birbirimizi yakaladığımızı ve aynı dili konuştuğumuzu düşünüyorum.  Kendi seviyemin bu olmadığı çok aşikar. Onun üstüne çıkmam gerekiyor. Çok daha  fazlasını vermem lazım. Benim de kendimden beklentim o. Geçmişi bir kenara  bıraktım, o dönem benim için kapandı.  Burası ve takım içinde başarımızı daha  üste nasıl çekeriz, onun çalışmasını yapacağız. Gelecek sezonla ilgili bütün  beklentim, düşüncem pozitif."

"Daha fazla Türkçe öğrenmeliyim" 

Geçen sezon öncesinde Milan ile yollarının ayrıldığında, bordo-mavili  takımın eski futbolcusu Yattara'dan Trabzonspor hakkında iyi bilgiler aldığını  belirten Constant, "Trabzonspor'u gerçekten çok seviyorum. İnsanların bana ilgi  göstermesini çok seviyorum. Şehirin futbolla yatıp kalkması, futbola ilgi  duyması, kendi seviyemi göstermek için en büyük motivasyon kaynağı. Bu sezon daha  fazla grubun parçası olarak kendimi hissetmeliyim. Daha fazla Türkçe kelimeler  öğrenip, arkadaşlarımla, yerel futbol ortamıyla daha çok kaynaşmalıyım" ifadesini  kullandı.

Takımdan sık teknik direktör değişimine ilişkin düşüncelerini  açıklayan Constant, "Sık hoca değiştirdiğimiz periyotta yeterli özveride ve  sorumluluk bilincinde olmadığımızı düşünüyorum. Hocaya topu atıp 'biz haklıyız'  demek doğru değil.  Biz ortaya daha iyi bir özveri ve iyi niyetli çalışma  koysaydık belki de bunlar olmayacaktı. Belki geçmişte yaptığımız hataları  tekrarlamamak adına bu da önümüzdeki dönemde kullanacağımız veri olacak. İşe daha  fazla sarılmak, daha fazla kendimizi ait hissetmek, oyuna sadık kalmak kulübü  toparlayıcı unsurlar olacak" değerlendirmesinde bulundu.

"Sol bek de oynarım" 

Constant, savunmanın solunda veya orta alanda görev yapan bir oyuncu  olarak hangi mevkide oynamaya sıcak baktığına ilişkin olarak ise şunları söyledi: "Milan'da sol bek oynadım. Diğer kariyerime bakıldığında orta saha  orjinliyim. Bir mevkinin diğerinden üstün olmadığına inanıyorum. Hocam hangi  mevkide görev verirse yeteneklerim doğrultusunda yaparım. Belki şöyle sıkıntı  olabilir; sezona orta saha başlar, sonra farklı pozisyona geçersem onun geçiş  dönemi zor olacaktır. Sol bek başlarım, sezon sonuna kadar giderim. Orta saha  başlarım, sezon sonuna kadar giderim problem olmaz çok istisna dışında. Hocam  beni sol bek düşünürse kendimden emin şekilde sol bek olarak oynarım." 

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler