LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Çok koşan bir takımla karşı karşıya geleceğiz"
"Çok koşan bir takımla karşı karşıya geleceğiz"
"Çok koşan bir takımla karşı karşıya geleceğiz"
02 Eylül 2008 / 15:57 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Teknik Sorumlusu Terim, 2010 Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde Ermenistan ile oynayacağız maç öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.


Toplantıya herkese hayırlı Ramazanlar dileyerek başlayan Terim, şampiyonaya cumartesi Ermenistan ile oynayacağımız maçla başlayacaklarını belirterek, " Şampiyonaya başlıyoruz. Grubumuzda güçlü takımlar var. Biz cumartesi günü Ermenistan ile başlıyoruz.


 Bu iki ülke arasındaki ilk maç, bu açıdan önemli. Zaten gruplara bakınca ilk maçların önemli olduğunu her zaman görüyoruz. Rakibimizin ayrı bir motivasyon ile hazırlanacağı da ayrı bir gerçek. Bu bizim için sadece bir futbol maçı, savaş değil. Biz futbolu, ulusları birbirine yaklaştıran bir etkinlik olarak kabul ediyoruz. Futbol sayesinde Dünya'nın dört bir yanında edindiğim dostları düşünürsem başka türlü düşünmem mümkün değil. Siyasi sorunları, tarihten gelen çekişmeleri düşünerek bir maça hazırlanamazsınız. Tarihin yükünü omzumuzda da taşıyamayız bu maç öncesi. Bunu yapmaya kalkarsak bu bizi yavaşlatır. Yavaşlattığı gibi oyunumuzu da bozar" dedi.


Ermenistan'ı oldukça agresif bir takım olduğunu kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, "Ermenistan son Avrupa Şampiyonası'nda Polonya, Portekiz ve Sırbistan ile aynı gruptaydı. Bu takımlarla oynadığı maçlarda oldukça zorlamış karşı tarafları. Son Avrupa Şampiyonu Yunanistan ile de 0-0 beraber kalmış hazırlık maçında. Genellikle çok agresif oynayan bir takım. Bu takımlarla oynadığı maçlarda oldukça zorlamış karşı tarafları. Son Avrupa Şampiyonu Yunanistan ile de 0-0 beraber kalmış hazırlık maçında. 50 bin seyircinin gelmesi bekleniyor stada. Sahanın çok iyi olmayacağı düşüncesini taşıyoruz. Bunları bir araya getirince kendi sahasında etkili, çok koşan bir takımlar karşı karşıya geleceğiz."


ESAS İŞİMİZ FUTBOL OYNAMAK


Siyasi konularla fazla ilgilenmediklerini ve esas işlerinin futbol olduğunu kaydeden Terim, basın toplantısındaki sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz siyasi konularla çok fazla ilgilenmiyoruz. Esas işimizin futbol olduğunun farkındayız. Bunları düşünürsek yavaşlarız, ağır oluruz, bu da bize uymaz. Biz bunu iki ülke arasında atılacak bir adım olarak görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın maça gelip, gitmesi gibi durumlar hakkında tabi ki haberimiz olacaktır bu ülkenin vatandaşı olarak. Ancak biz bunların içinde olamayız.


Futbol yine güzel tarafını yansıtırsa olaylar başka şekle döner. Biliyorsunuz Blick gazetesi özellikle 2-3 senedir bizim aleyhimize bir hayli aslı-astarı olmayan yakıştırmalar içindeydi. Şu anda "Belki eskiden daha iyi dostuz" diye haber yapıyorlar. Özür diliyorlar, ön yargılı davrandık diyorlar. Benim gülerken bir resmim de var. Biliyorsunuz çok fazla gülmem. Şu anda belki de Türkiye-İsviçre eskisinden daha iyiye gitmiş bir dostluk içindedir.


Bu da benzer bir durum. Ben de kendi adıma onlara teşekkür ediyorum. Bizim de onlara aynı şekilde yaklaştığımızı söylemek istiyorum. Umarım tatlı şeyler olur güzel şeyler olur. Biz ay-yıldızımızı göğsümüze takarız, Dünya'nın her yerinde de temsil ederiz. Bizim oraya daha önce U19, U21 takımlarımız gitti. Şimdi de biz gidiyoruz. Onlar da bize gelecek, biz onları misafir edeceğiz. Futbol çerçevesi içinde kalmakta yarar var."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler