LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Çelikel çekildi, Yıldırım tek aday
Fenerbahçe'de kongre günü: İşte detaylar...
Çelikel çekildi, Yıldırım tek aday
19 Mayıs 2012 / 16:50 Güncelleme: 19 Mayıs 2012 / 16:48
Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı başladı.

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilen toplantının ilk gününde, faaliyet raporları ve mali konular görüşülerek, 2012 yılı için hazırlanan bütçe üyelerin onayına sunulacak.

''Futbolda şike'' iddialarına yönelik davada tutuklu yargılanan Aziz Yıldırım'ın yeniden aday olduğu kongrede, yarın yapılacak başkanlık seçiminde, adaylığını açıklayan kongre üyesi Murat Çelikel de yarışacak.

Yaklaşık 15 bin üyesi bulunan sarı-lacivertli kulüpte kongreye, aidatlarını yatıran 11 bin 653 üyenin katılma hakkının bulunduğu açıklanmıştı.

Aziz Yıldırım başkanlığında 3 yıldır görev yapan yönetim kurulu döneminde bütün branşlarda kazanılan toplam 34 kupa, kongrenin düzenlendiği salonda başkanlık divanı masası önünde sergilendi.

Bu arada, 29 yıl sonra kazanılan Türkiye Kupası en üstte yer aldı.

Kongre başkanlık divanına Talat Yılmaz'ın seçilmesiyle başlayan genel kurul toplantısında, şike davası nedeniyle tutuklu bulunan Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun dışında bütün yöneticiler genel kurulda hazır bulundu.

Kongre üyelerinden Yıldırım'a ayakta alkış

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da yapılan kongrenin başında yayınlanan videoda, 15 Şubat 1998'de ilk kez başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım'ın döneminde yapılan tesisler, kazanılan başarılar gösterildi.

Videoda Yıldırım'ın başkanlığı döneminde kulübe kazandırılan tesislerden, Fenerium, taraftar kart, FB TV, Fenerbahçe radyosu, futbol ve diğer branşlarda kazanılan başarılardan görüntüler yer aldı.

Futbol takımının şampiyonlukları ve 29 yıl sonra kazanılan Türkiye Kupası ile diğer branşlarda kazanılan kupa görüntüleri, kongre üyeleri tarafından alkışlandı.

Video gösteriminin sonunda ekranda Aziz Yıldırım'ın fotoğrafı yer alınca, kongre üyeleri ayağa kalkarak Yıldırım'ı alkışladı.

-Talat Yılmaz: ''İşte 14 yılın faaliyeti''-

Video gösteriminin ardından konuşan Kongre Divan Başkanı Talat Yılmaz, 14 yılın bu görüntülerle en etkili bir şekilde anlatıldığını belirterek, ''İşte 14 yılın faaliyeti'' dedi.

Yılmaz'ın ''Bu başarıları bize yaşatan yönetim kuruluna ve başkanımıza teşekkür ediyorum'' demesi üzerine, kongre üyeleri yeniden ayağa kalkarak, yönetim kurulunu alkışladı. Yönetim kurulu üyeleri de ayağa kalkıp, alkışla karşılık verdi.

 

Nihat Özdemir: Zorlu sürece rağmen başarıda camianın kenetlenmesi var

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, 3 Temmuz'dan beri yaşanan zorlu sürece rağmen gelen başarılarda camianın kenetlenmesinin payı olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Özdemir, Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Aziz Yıldırım adına herkesi saygıyla selamladı. Özdemir, "Şike soruşturması kapsamında bazı arkadaşlarımız tahliye oldu. Fakat başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetici arkadaşımız İlhan Ekşioğlu halen cezaevinde bulunuyor. Bu durum camiayı, tüm kamuoyunu rahatsız ediyor ve derinden yaralıyor. Başkanımız ve Ekşioğlu'nun bir an önce özgürlüklerine kavuşmasını bekliyoruz. Yeniden Fenerbahçe başkanlığına aday olan Aziz Yıldırım'ın aramızda bulunmamasının derin üzüntüsü ile kongre yapıyoruz. İnanıyoruzki adelat eninde sonunda tecelli edecek. Arkadşlarımız görevlerine dönecektir." diye konuştu.

Nihat Özdemir, 3 Temmuz'dan beri yaşanan zorlu sürecin ardından başarılarla camianın karşısına çıkılmasında camianın kenetlenmesinin büyük payı olduğunu ifade etti. Başkanvekili Nihat Özdemir, 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan süreçte görevlerini en iyi şekilde yapan yönetim kurulu arkadaşlarına kürsüden yapmış olduklarını anlatarak kongre üyelerine alkışlattı.

ÖZDEMİR, YENİ DÖNEMDE OLMAYACAK

Öte yandan Nihat Özdemir konuşmasını yaptıktan sonra yerine geçerken kongre Başkanı Talat Yılmaz, "Nihat Özdemir, başkanımızın yokluğunu bize hiç hissettirmedi. Yaptığı açıklamalardan gelecek yönetimde olmayacağını anlıyoruz. Her zaman Fenerbahçe'nin yanında olacağını biliyoruz." dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Yıldırım da, Nihat Özdemir'e "Allah senden razı olsun." dedi.

 

Aziz Yıldırım'in mektubu okundu

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena'da yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurulu üyesi Ali Yıldırım, Metris Cezaevi'nde şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan başkan Aziz Yıldırım'ın mektubunu okudu.

AZİZ YILDIRIM'IN MEKTUBU İÇİN TIKLAYIN...

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler