LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Beşiktaş255025
 • 3. Medipol Başakşehir255019
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Kayserispor25416
 • 6. Trabzonspor25395
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2521-12
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
CAS'ta rekor savunma ve gözyaşları...
CAS'ta rekor savunma ve gözyaşları...
24 Ağustos 2013 11:05
CAS’ın 1 saat 50 dakika ayırdığı Fenerbahçe yöneticisi tam 5,5 saat savunma yaparken, arka arkaya yöneltilen sorulara belgeleriyle yanıt verdi, tapelerdeki söylemlere de açıklık getirdi.

Fenerbahçe’nin iki gün boyunca Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) yaptığı savunmada tanık olarak dinlenen yönetim kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu ile futbolcu İbrahim Akın’ın duruşmalara damga vurduğu ortaya çıktı.

Konuşması için 1 saat 50 dakika süre ayrılan İlhan Ekşioğlu, toplamda 5,5 saat süre aldı. Şike soruşturmasının kilit isimlerinden İbrahim Akın ise yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Tanık olarak süreci anlatan Ekşioğlu, kendisiyle ilgili tüm tapeleri tek tek belgeleriyle açıkladı. Davanın usulü ya da diğer detaylarla ilgili çok fazla konuşmayan sarı-lacivertli yönetici, bizzat yaşadığı tüm detayları anlattı, tapelerdeki söylemlerine açıklık getirdi.

CAS hakimleri, İlhan Ekşioğlu’na arka arkaya birçok soru yöneltti. Ekşioğlu da tüm bu soruları belgeleriyle cevap verdi. Fenerbahçeli yöneticinin belgeli olarak yaptığı savunmanın etkili olduğu ve Fenerbahçe’nin CAS davasında elde edeceği olası bir kazanımda İlhan Ekşioğlu’nun bu anlattıkları ve performansının bir hayli etkili olacağı ifade edildi.

"En iyi dönemimdi"

Diğer önemli isim İbrahim Akın’dı. Akın, İlhan Ekşioğlu kadar uzun konuşmadı ama yaşadıklarını CAS hakimlerine anlatırken, gözyaşlarına engel olamadı. İşlemediği bir suçtan dolayı cezaevinde yattığını belirten İbrahim Akın, en verimli döneminde futboldan uzak kaldığını dile getirdi.

Gözaltına alındığı ilk gün savcının kendisine, “Çocuğunu görmek istemiyor musun? Her şeyi anlat” dediğini ifade eden Akın, bu dramatik olayı anlatırken zorlandı. Deneyimli futbolcunun gözyaşlarını tutamaması CAS heyetini de etkiledi.

Hakimler, İbrahim Akın’a daha sonra Kıbrıs’ta aldığı evle ilgili sorular sordu. Akın bu evin kesinlikle şike veya teşvikle ilgisinin olmadığını söyledi.

Soru yağmuru

CAS hakimleri duruşmalarda başta İlhan Ekşioğlu olmak üzere birçok tanığı adeta soru yağmuruna tuttu. UEFA Disiplin Kurulu ve UEFA Tahkim Kurulu’ndaki duruşmalardan farklı olarak tanıklara onlarca soru yöneltildiği bildirildi.

Umutlar arttı

Sarı-lacivertli kulübün yöneticileri ve avukatları, İsviçre’nin Lozan kentinde iki gün süren duruşmadan oldukça umutlu ayrıldı. UEFA’daki yargılamaya göre iyi geçen duruşmanın ardından tüm yetkililer ve yöneticiler kararın lehte olacağını düşünüyor.

 

STAR

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler