LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Caner % 25 indi Fener 1 euro çıkmadı
Caner % 25 indi Fener 1 euro çıkmadı
03 Haziran 2014 18:50
Fenerbahçe ile Caner Erkin arasındaki pazarlık sonuçsuz kalırken, geçen haftadan bu yana devam eden temasların detaylarına SABAH ulaştı. İşte sonucu merakla beklenen görüşmede tüm yaşananlar:

Sabah'ta yer alan habere göre, Fenerbahçe ile Caner Erkin arasındaki görüşmeler futbolcunun menajeri Batur Altıparmak aracılığıyla yaklaşık 10 gündür sıcak şekilde devam ederken, konuyla ilgili iki taraftan da hiçbir açıklamanın yapılmaması farklı haberlerin gündeme gelmesine neden oldu. Hatta yaşanan bu sessizlik taraflar arasındaki tüm bağların koptuğu şeklinde bile yorumlandı.

1.Fenerbahçe CEO'su Hakkı Hasan Yılmaz ile menajer Batur Altıparmak arasındaki görüşmeler, maddi açıdan uçurum denebilecek kadar büyük bir farkla başladı.

2.Caner Erkin, tüm bonuslar dahil yıllık 4 milyon Euro'yu bulan bir ücret talep ederken, Fenerbahçe toplam 2 milyon Euro'luk bir paket sundu.

3.Caner cephesi, günlerce devam eden görüşmelerin ardından, ilk istediği fiyattan yüzde 25 indirim yaptı. 3 milyon Euro'ya indi.

4.Fenerbahçe indirime rağmen kendi rakamında iyileştirmeye gitmedi. 2 milyon Euro'dan 1 Euro bile yukarı çıkılmazken, buna gerekçe 'takım dengeleri' gösterildi.

5.Caner'in bu durumu Milli Takım kampında öğrendiği, takımdaki arkadaşlarına yaşadığı üzüntü ve hayal kırıklığını kampta dile getirdiği öğrenildi. İşte Fenerbahçe ile Caner Erkin görüşmeleri bu noktada, yani arada toplam 1 milyon Euro fark varken durdu.

Bu şartlarda İnter'e gider

F.Bahçe ile yapacağı görüşmeden sonuç çıkmazsa Caner'in, Inter'e imza atma ihtimali yüzde 99... Yaşadığı buhranlı dönemden sonra yeni sahibiyle ilk kez bu sezon transfer yatırımı yapacak olan İtalyan ekibi, kadrosuna 5 önemli isim katacak. Bu isimlerin 3'ü AB pasaportlu, 2'si ise AB dışından transferler olacak. Inter yönetimi, önce AB pasaportlu oyuncuları belirlemek istiyor.

Brüt 4 milyon Euro veriyor

İnter belirlediği 5 mevkiden 3'üne AB pasaportlu oyuncu bulabilmesi halinde bonservisi olmayan Caner Erkin'i hemen kadrosuna katacak. İtalyanlar'ın yıllık brüt 4 milyon Euro önerdiği, bunun da vergiler düşüldüğünde F.Bahçe'nin önerdiği rakamla eşit olduğu bildirildi.

Galatasaray gündemde yok

F.Bahçe ile Caner görüşmelerinin en kritik buluşması yarın yaşanacak. Başkan Aziz Yıldırım ile Caner bir araya gelecek. Görüşmeden sonuç çıksa da çıkmasa da Caner, Perşembe günü tatile çıkacak. Bu arada G.Saray'la ismi gündeme gelen milli oyuncunun yakın çevresine "Gündemimde böyle bir şey yok" dediği öğrenildi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler