LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Burak Yılmaz satılmıyor!
Burak Yılmaz satılmıyor!
29 Ağustos 2013 18:31
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, adı İtalya'nın Lazio takımıyla anılan yıldız futbolcuları Burak Yılmaz'ı satmak gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi.

Sarı-kırmızılı kafilenin Eskişehirpor maçı için Eskişehir'e yolcuğu öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sedat Doğan, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Burak Yılmaz'ın Lazio'ya transfer olacağı yönündeki haberlerin spekülatif olduğunu kaydeden Doğan, şunları söyledi:

"Bazı basın yayın organlarında, tüm açıklamalarımıza rağmen, sanki Galatasaray'da Bülent Tulun eline çantayı aldı da Burak'ı pazarlamaya gitti gibi yayınlar yapılıyor. Bunlar maksatlı. Başkanımız, Bülent Tulun'u bildiğim kadarıyla sol açık ve sağ açık transferi konusunda gönderdi. Bu çerçevede gerek Lazio ile gerekse başka kulüplerle görüşmeler oldu. Hepsini açıklamak durumunda değilim. Bu çerçevede bir görüşme oldu. Burak'la ilgileniyorlar ama komik şekilde sanki biz kendimiz gitmişiz gibi izlenim yaratılmaya çalışıldı. İnternete düşen bazı haberler de var. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der. Lazio yönetiminin, 'Galatasaray yöneticileri bizle acaba ayna da mı görüşmüşler' gibi sözleri var. Bizim Burak'ı satmak gibi bir niyetimiz de yok. Bir transferin yapılabilmesi için iki-üç parametrenin olması lazım. Birincisi, oyucu isteyecek. İkincisi, teknik heyet onay verecek. Üçüncüsü de fiyat konusunda uzlaşılacak.

Böyle bir durum oluşmuş değil. Kimsenin bu şekilde Galatasaray'ı rencide etmeye çalışması doğru değil. Lazio açısından eğer böyle açıklamaları varsa, onlara da, 'Evet, Burak değerli bir oyuncu ama ona herkes ulaşamaz. Ulaşamadığınız zaman da bunu Galatasaray'ın üzerine atmayın' diyebiliriz. Eğer bu açıklamaları doğruysa, bu biraz da İtalya'da kendi kamuoylarına yönelik olabilir."

Transfer konusunda ihtimallerin her zaman düşünülebileceğine dikkati çeken Serat Doğan, Arda Turan'ın Atletico Madrid'e transferini örnek göstererek, "Eğer tüm koşullar oluşursa, oyuncunun isteği varsa, teknik heyet uygun buluyorsa ve mad konuda da anlaşıyorsanız, transfer olabilir. Geçen yılllarda Arda konusunda aynı şeyler geçerliydi. Koşullar oluştu ve Arda Turan Atletico Madrid'e gitti. Şu anda böyle bir pozisyonda değiliz" ifadelerini kullandı.

"Şampiyonlar Ligi'nde kimin rakip olduğu önemli değil"

Sedat Doğan, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında kuraların bu akşam çekilecek olmasıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine, şu yanıtı verdi:

"Galataaray Kulübü'nün hedefi, UEFA Şampiyonar Ligi kupasını bu ülkeye getirmektir. Önünüze kim çıkarsa çıksın fark etmez. Geçen sene de gördünüz, gayet başarılı bir sezon geçrdik. Dünyada, önemli yeri olan takımları yendik. Kurada rakip olarak kim çıkarsa çıksın çok aldırmıyorum. Onlar düşünsün. Kim gelirse gelsin fark etmez."

 

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler