LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Burak Yılmaz, dünyanın en iyi 10 forvetten biri"
"Burak Yılmaz, dünyanın en iyi 10 forvetten biri"
10 Temmuz 2013 19:15
Galatasaray'ın eski oyuncusu Kubilay Türkyılmaz, Burak Yılmaz'ın Dünyanın en iyi 10 forvetinden biri olduğunu söyledi.

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası karşılaşmalarından bazılarının oynandığı Trabzon'da, öğrencilerin katılımıyla "FIFA Fair-Play Günü" etkinliği yapıldı. Etkinliğe katılan Galatasaray'ın eski oyuncusu Kubilay Türkyılmaz, Burak Yılmaz'ın Dünyanın en iyi 10 forvetinden biri olduğunu söyledi.

FIFA Fair-Play elçisi olarak Trabzonspor Futbol Akademisi’ndeki etkinliğe katılan Kubilay Türkyılmaz, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı ve FIFA yetkilileriyle birlikte genç oyuncularla bir araya geldi. Genç futbolculara fair-play’in önemini anlatan Türkyılmaz, gençlerle fotoğraf çektirdi. Basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Türkyılmaz, Türkiye’ye FIFA’nın elçisi olarak geldiğini belirterek, “Dünya fair play günü nedeniyle genç futbolcularla bir araya geldim ve onlara fair-play’in ne olduğun anlattım. Çünkü FIFA için önce fair-play geliyor sonra futbol. O mesajı gençlere iletmek için geldim buraya” dedi.Türkiye’de oynadığı dönemle şimdiki dönem arasındaki farkı değerlendiren Kubilay Türkyılmaz, şu ifadeleri kullandı:“Benim zamanımda çok Türk futbolcu vardı. Şimdi Türkiye’ye çok yabancı geldi. Milli takımın kalitesi de eksik. Gençlerin oynaması lazım. Galatasaray, Fenerbahnçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un Türk gençlerle çalışması lazım. Yabancılar kendi ülkelerinde oynasın. Biz Türk futbolcularla oynayalım.”

Kubilay Türkyılmaz, Galatasaray forvet hattı için ise şunları söyledi:

“Burak Yılmaz çok iyi futbolcu ve dünyadaki 10 forvetten birisi. Ama bizim dönemimizdeki Galatasaray forveti daha iyiydi. Çünkü biz forma için oynuyorduk. Şimdi Drogba veSneijder var. Galatasaray bizim için forma demekti. Şimdi çok yabancı geldi. Daha gönülden bağlıydık” ifadesini kullandı.Galatasaray şampiyon olunca mutlu olduğunu da belirten Türkyılmaz, “Çünkü Galatasaray taraftarıyım. Ama Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş yurtdışında oynarken onların taraftarı oluyorum bir Türk olarak. Galatasaray sevgisi kalbimde kaldı” dedi.

20 yıl futbol oynadığını ve bu süre içinde de ailesini ikinci plana attığını belirten Kubilay Türkyılmaz, “Şimdi televizyonda yorumculuk yapıyorum, gazetede yazıyorum. Şimdi ailem birinci planda o nedenle teknik direktörlüğü düşünmüyorum” dedi. Kubilay Türkyılmaz, Murat Yakın’ın İsviçre’de şampiyon olduğunun hatırlatılması üzerine de, “Güzel futbol oynatıyor. Bence İsviçre’de kalmaz yurtdışına gider” diye konuştu.

 

iha

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler