LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bünyamin Gezer'i yalanladı
Bünyamin Gezer'i yalanladı
14 Ekim 2011 14:30
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Bünyamin Gezer’e cevap verdi: “Bünyamin Gezer’in bırakma gerekçesi yanlış”

Dün düzenlediği basın toplantısında Kardemir Karabükspor - Galatasaray karşılaşmasından sonra kendisine maç verilmemesi ve MHK'nin kendilerini yeteri kadar savunamamasından dolayı hakemliği bıraktığını açıklayan Bünyamin Gezer’e Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’ndan cevap geldi.

Namoğlu, Kanal A’da yayınlanan Spor Müdürü Murat Çimen’in sunduğu Sporun Gündemi Programı’nda Bünyamin Gezer’i eleştirdi.

“Bünyamin iki maç almadığını ifade ediyor. Oysa bu ayın 18’e kadar bize vermiş olduğu mazeret dilekçesi var. Buz bu dilekçeyi ancak pazartesi günü öğleden sonra aldık. O günün sabahı MHK olarak Bünyamin Gezer’e önemli bir maçı vermiştik ve hesaplarımızı da ona göre yapmıştık. Öğleden sonra mazeret dilekçesi elimize geçti. Dolayısıyla bütün hesapları değiştirmek zorunda kaldık. Yani 6 haftada 3 maç görev almış olacaktı ki, bu bir hafta var bir hafta yok anlamını taşırdı. Diğer arkadaşlara bakarsanız, örneğin Halis Özkahya’da bu hafta üçüncü maçına çıkmaktadır. Bu hakemliği bırakmasına gerekçe olamaz.”

 Bünyamin Gezer’in Kardemir Karabükspor – Galatasaray maçında sarı kırmızılı takımın kalecisi Muslera’nın kırmız kartla atıldığı pozisyonu raporunda yanlış yazdığını vurgulayan Yusuf Namoğlu, “Kardemir Karabükspor maçındaki pozisyon ile ilgili, benim basına söylediğim bu pozisyonun şiddet içerdiği ve kontrolsüz bir hareketten dolayı ihraç olması gerektiği. Bariz gol şansının olmadığını ama bunu gri olarak gördüğümü nitelemiştim. Seminer için buraya gelen UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg’in görüşü de, bu pozisyonun bariz gol şansı değil, kontrolsüz hareketten atılması gerektiği yönünde. Bu, Bünyamin Gezer’in raporunda belirttiği bariz gol şansından dolayı değil de, kontrolsüz hareketten dolayı atılması gerektiği anlamındadır.” dedi.

NAMOĞLU: BÜNYAMİN BAHANE ARAMASIN
 Namoğlu, Bünyamin Gezer’in televizyon kanalında yorumculuk yapmaya başlamadan önce böyle bir mazeret öne sürerek hakemliği bırakmasını yadırgadığını belirterek, “Bu sebeblerden dolayı hakemlik bugüne kadar bırakılmamıştır. Bünyamin Gezer şunu deseydi daha doğru olurdu. ‘Ben yaşam çizgimi başka bir kulvara çıkarmak istiyorum, yorumculuk yapacağım, emniyetteki görevimden de ayrılıyorum, özel bir çalışma içine gireceğim’ deseydi bence daha doğru hareket ederdi, diye düşünüyorum. Bahaneler araması bana göre doğru bir olay değil. Yine de kendisine yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

NAMOĞLU: BÜNYAMİN ONORE EDİLMEYİ BEKLEMEDİ
 Program sunucusu Murat Çimen’in Bünyamin Gezer’e jübile yapılması ile ilgili sorusunu “Jübile şu ana kadar hiçbir hakeme yapılmadı. Ama plaket verme durumu olabilir. Sezon öncesi arkadaşlarla yaptığım toplantıda onlara ‘Yakın zamanda onore edilerek hakemlikten ayrılan arkadaş az. Törenle sizi uğurlayacağımız günler olmasını temenni ederim’ dedim.  Ama Bünyamin Gezer bu konuşmamadan 2 ay sonra böyle bir olayla hakemliği bıraktı. Üzücü bir olay. Bünyamin bahsettiğimiz yolu tercih etmedi . yine de kararına saygı duyuyorum.” şeklinde cevaplandırdı.

NAMOĞLU: HAKEM KADROSU GENİŞLEYECEK
 Namoğlu, Program konuğu Sadık İlhan’ın liglerde genç hakemlere görev verilmesi ile ilgili olarak sorduğu soruya da “Görev verdiğimiz Mete Kalkavan, İlker Coşkun gibi isimler var. Gençleri alıştıra alıştıra bir yerlere getireceğiz. Her hafta belli arkadaşlara görev vererek onların tecrübe kazanmalarını sağlayacağız. Gelecek haftalarda yeni hakemleri göreceksiniz. Kadroyu genişletmeye çalışacağız.” yanıtını verdi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler