LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bu rapor Caner'i yakacak!
Bu rapor Caner'i yakacak!
09 Şubat 2015 14:26
F.Bahçeli Caner’in, önceki gece “Allah sizi kahretmesin” diye yansıyan sözleri, hakem Yıldırım’ın raporunda, “Allah hepinizin belasını versin” şeklinde yer aldı.

Kritik karşılaşmanın olay hakemi Bülent Yıldırım, odağında yer aldığı tartışmaların gölgesinde düdük çalmak zorunda kaldı. Yıldırım’ın bazı pozisyonlarda, yaşadığı sıkıntının etkisiyle kararlar verdiği tartışılırken, en önemli icraatlarından biri, maç bitimi Caner’e gösterdiği kırmızı kart oldu. 

Öncelikle, Yıldırım, önceden sarı kartı bulunan Caner’e ikinci sarıdan değil, doğrudan kırmızı kart çıkardı. Gerekçesi ise Fenerbahçeli futbolcunun, yanına gelerek sarfettiği sözlerdi.

Caner’in hakemlere tepkisi, maçın hemen ardından gazetecilere “Allah sizi kahretmesin” dediği şeklinde yansıdı.

Hakem Bülent Yıldırım’ın ise raporunda bu konuşmayı farklı yazdığı ortaya çıktı.

Yıldırım’ın dün Futbol Federasyonu’na ulaşan raporunda, Caner’in kendisi ve yardımcılarına, “Allah hepinizin belasını versin” dediği yer alıyor. TFF Hukuk Kurulu ve PFDK, Caner Erkin hakkındaki işlemi, Bülent Yıldırım’ın bu raporuna göre yapacak.

‘Hakemin Tek hatası Egemen’i atmamaktı’

Trabzonspor'un Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, Fenerbahçe maçının hakemi Bülent Yıldırım’ın performansını değerlendirdi. Aslan “Yıldırım’ın tek hatası Egemen Korkmaz’ı oyundan atmamasıydı” ifadelerini kullandı.

‘Emre kriteri’ne göre cezası 1 maç

PFDK’nın, Emre gibi Caner’in sözlerini de “Beddua” olarak değerlendirmesi bekleniyor.

11. haftada F.Bahçe-Eskişehir maçında hakem raporunda, hakemlere “Allah belanı versin” ve ”Allah sizi bildiği gibi yapsın” dediği yazan Emre Belözoğlu’na, PFDK 1 maç ceza vermişti. Emre’nin sözlerini “hakaret” olarak değil, “beddua” ve “sportmenliğe aykırılık” diye gören kurulun, Caner için de benzer tutum takınacağı öğrenildi.

Buna göre, Hukuk Kurulu, Caner’i standart olarak hakaretten PFDK’ya sevk edecek. Ancak PFDK, hakemin raporunu da göz önünde bulunduracak ve Caner’in “Allah hepinizin belasını versin” ifadesiyle hakaret değil, bedduada ettiği gerekçesiyle 1 maçtan fazla ceza vermeyecek.

Cezayı kupada çekecek

Caner, alacağı 1 maçlık cezayı, çarşamba günkü kupa maçında cekecek ve ligde Rize maçında forma giyebilecek.

Hakemin kişiliğine hakaret etmedim
Caner, puan kaybı nedeniyle tepki göstermesinin doğal olduğunu, kırmızı kartı haksız bulduğunu söyledi.

Fenerbahçeli Caner Erkin, karşılaşma sonrası soyunma odasının en üzgün isimlerinden biriydi. Arkadaşlarına, kendisine gösterilen kırmızı kartı anlamadığını söyleyen Erkin, kaybettikleri puan nedeniyle duydukları üzüntü yüzünden tepki göstermesinin doğal olduğunu söyledi.

Bu tarz sözlerin asla hakemlerin kişiliğine yönelik olmadığını belirten Caner, bu nedenle kırmızı kartı anlamadığını ve haksız bulduğunu belirtti.

 

HÜRRİYET

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler