LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bu da "OLİMPİYATLARDA BAŞARISLIK" kavgası
Bu da "OLİMPİYATLARDA BAŞARISLIK" kavgası
Bu da "OLİMPİYATLARDA BAŞARISLIK" kavgası
19 Ağustos 2008 / 10:53 Güncelleme: 19 Ağustos 2008 / 00:00

Türk sporcularının olimpiyatlardaki başarısızlığını İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nin futbola verdiği desteğe bağlayan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan cevap geldi.


"Olimpiyatlardaki başarısızlığın sorumlusu kim?" Gençlik ve spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, başarısızlığı İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nin futbola verdiği desteğe bağlamıştı. Atalay'a cevap Kadir Topbaş'tan geldi: "Kendi başarısızlığını gizliyor" dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce Sefaköy'de yaptırılan kapalı yüzme havuzu ve kütüphane törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a sert tepki gösterdi.


Kadir Topbaş, Pekin'de 2008 Olimpiyatları'nın devam ettiğini anımsatarak, "Olimpiyatlarda Türk sporculardan beklediğimiz neticeleri ne yazık ki alamadık" diye konuştu.


Topbaş, olimpiyatlardaki 60 sporcudan 8'inin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde değişik branşlarda spor yaptığını ifade ederek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde spor yapan 4 bin 500 sporcu var. Bunların önemli bir kısmı milli takımda yer alan sporcular. Gençlik ve Spor Genel Müdürü'müzün olimpiyatlardaki başarısızlığın nedeni olarak İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nin futbola verdiği desteği göstermesine üzüldüm" dedi.


Topbaş, "Şunu sorarlar adama, '6 yıldır genel müdürlük yapıyorsun. 2008 Olimpiyatları için hangi ilişkileri kurdun, bu konuda hangi antrenörü yurtdışından getirdin, hangi mekanlarda bunun için özellikle hazırlık yaptın' diye. Kendi başarısızlığını gizleyerek, spora bu kadar destek veren belediyemizi itham etmesini anlayamıyorum. Maalesef bunu anlamakta güçlük çekiyorum" diye konuştu.


Belediyelerin spor tesislerini kurabileceklerini fakat madalya alma konusunda bir görevlerinin olmadığını belirten Topbaş, bunun Gençlik vve Spor Genel Müdürlüğü'nün görevi olduğunu kaydetti.


Topbaş, "Bu senin görevin, bunu sen üstlendin. Bunun için bu işin başındasın. Belediyeler futbola yöneldikleri için (olimpiyatlardaki) başarısızlığın ardında bu yatıyor diyemez. Bunu yanlış, maksadını aşmış bir hezeyan ifadesi olarak görüyorum. Özellikle ilgili bakanlıktan ve ilgili müdürlükten, spora yaptığımız katkılardan dolayı teşekkür beklerken, bizi itham etmesini asla kabul etmemin mümkün olmadığını özellikle belirtmek istiyorum"dedi.


 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler