LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bizi dövüp geri yollarlar
Sarı-Kırmızılı kulübün 1 numaralı ismi, yabancı sayısının indirilmesinin gündeme gelmesine isyan etti.
Bizi dövüp geri yollarlar
16 Mayıs 2012 / 09:15 Güncelleme: 16 Mayıs 2012 / 09:21

“Bu 3-4 yıl sonra hayata geçirilmeli. Altyapıdan ancak bu zaman zarfında oyuncu çıkarılabilir. Aksi halde Avrupa’da bizi ikinci turda dövüp geri yollayacaklar” dedi.

Güçlü yazar kadromuzun Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile Türk Telekom Arena’da yaptığı röportajın ikinci bölümü de çarpıcı detaylarla dolu...

Sarı-Kırmızılı kulübün 1 numaralı ismi, yabancı kontenjan sayısının 5’e indirilmesinin gündeme gelmesini ilginç sözlerle değerlendirerek, “Yabancı futbolcuların sayısını indirelim demek erken.

3- 4 yıl sonra indirilmesi gerekir. Son 5 senede biz altyapıdan oyuncu yetiştirememişiz. Benim ağırlıklı projem altyapı.

Parayı akıtacağım yer de orası. Altyapı bizim fabrikamız. Gerekli yatırımı yapacağız. 4-5 sene sonra ürün çıkmaya başlayacak. Bugün kesersen yabancı sayısını, sırf Türkiye’deki futbolculara yer açmak için...Hedef yurtdışı, ben oraya yabancısız gidersem 2. turda temizlerler beni. 4-5 yabancıyla dışarı çıktığımda mücadele edemem o insanlarla. Rekabeti hazırlayalım. Ondan sonra isterlerse sayıyı 2’ye düşürsünler. Benim umurumda değil. Benim elimdeki silahı aldıklarında dışarıda başarılı olma şansım yok.

Yurtdışına gideceğiz diyoruz, orada 2. turda dövüp geri yollayacaklar bizi. Bindiğimiz dalı kesmeyelim. Herkes rahat konuşuyor. Elinde oyuncu yok ki geliştiresin. Zaten millet birbirinin oyuncusunu alıyor” ifadelerini kullandı.

Fatih hoca ders çıkarmış

Başkan Ünal Aysal, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde teknik direktör Fatih Terim’ın alışılmamış bir taktikle sahaya çıktığını da ifade etti. Aysal, “Burada samimi olmak lazım. Fatih hoca farklı bir taktik uyguladı. Yani topu ortada tutmak, mümkün olduğu kadar savunma yapmak, Fenerbahçe kalesine pek gitmemek bir hücum taktiği...

Sahamızda oynadığımız Galatasaray-Fenerbahçe maçından ders çıkarmış demek ki. Orada aynı şeyi yapsaydı, biz sahamızda berabere kalsaydık durum zaten son maça kalmayacaktı. Şampiyonluk gitseydi bunu kabul ederdim. Ben zaten o kafayla gittim. Bu netice de çıkabilirdi. Peşinende deklare ettim, alkışlarımda dedim” vurgusunu yaptı.

Yine de 105’in iptalini istiyoruz

"Yeni 105. maddeden hocamız Fatih Terim için yararlandık. Terim için böyle bir müracatın yapılmasına da karşıydım. Hukukçular tam tersini söyledi. Yine de bunun kalkmasını talep edeceğiz"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal şike süreci sonrasında çokça tartışılan ve cezaların ertelenmesinin yolunu açan 105. madde için de çarpıcı ifadeler kullandı.

Yararlandık ama...

Aysal, “Cezalara erteleme hakkı getiren yeni 105. maddeden hocamız Fatih Terim için yararlandık. Buna aslında karşıydık. Ama hukukçu hocalara sordum. ‘Ben 105’e göre içeriden bir şey talep edeyim mi’ dedim. Edersem ben kendi sözüme karşı gelir miyim? Bana bütün hukukçular “Şu anda TFF 105’i uyguluyor, sen bu kurala göre talep ediyorsun. Sen kendin için bir kural oluşturmuyorsun. Sonra bu kuralı değiştirmek için yine uğraşırsın. Onda bir sorun yok” dediler. Biz gene o kuralların değişmesi için uğraşacağız. 105’in yine kalkmasını isteyeceğiz” diye konuştu.

Hukukçuların yorumu

Aysal sözlerini şöyle sürdürdü: “Yoksa Terim için böyle bir müracaatın yapılmasına da karşıydım. Prensiplerimizi mi eziyoruz dedim, hukukçular tam tersini söyledi”

Fenerbahçe başarısız değil

Aysal, şampiyonluk sonrasında ezeli rakiplerinin hakkını vermekten de geri kalmadı. Sarı-Kırmızılıların başkanı, “Galatasaray şampiyon oldu ama Fenerbahçe başarısız değildi ki. Bunu kabul etmek lazım. Sonuna kadar getirdi işi. Tek avantajı vardı. O da 3 Temmuz’dan beri kamçılandılar. Mağdurluk psikolojisinin onlara pozitif etkisi oldu. Menfi etkisi olmadı. Ben hazırlıklı gittim. Dikkat ederseniz o gün son derece soğuktum, heyecanlı değildim. Verdiğim mesajlar da o yöndeydi. Sonuçta spor bu” dedi.

Beşiktaş’a ‘hayır’ demek zor

Ünal Aysal, yeni stat arayışında olan Beşiktaş’ın olası bir Arena talebini değerlendirdi. Aysal, “Beşiktaş kardeş kulübümüz. İlişkilerimiz her zaman iyi olacak. Bu stada kendimiz daha oturamadık. Başka bir takımla paylaşmak çok zor yani. Beşiktaş inşallah bizden stat talep etmez. Onlara hayır demek çok zor. Biraz daha beklemek gerekiyor. Galatasaray daha önce de Dolmabahçe’yi istedi. Şartlar ağır geldi. Bizim de müzakere hakkımız var. Yönetim kurulunda bunu tartışırım” diye konuştu. Ahmet KONANÇ / BUGÜN

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler