LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Biz kaçan korkan insanlar değiliz"
Başkan Yıldırım: Suç işlenmişse sebebi benim
"Biz kaçan korkan insanlar değiliz"
19 Mayıs 2010 / 12:25 Güncelleme: 19 Mayıs 2010 / 13:28

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bir kulüp başkanı olarak, yapılan her iyi iş gibi kötü şeyin de sorumlusunun kendisi olduğunu ifade etti.

Fenerbahçeli yöneticiler, Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor beraberliğiyle kaçan şampiyonluğun ardından Fenerbahçe Burnu'ndaki Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında ilk kez medyanın karşısına geçti.

Toplantıda konuşmaları asbaşkan Şekip Mosturoğlu ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım yaparken, yönetim kurulu üyeleri, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve çok sayıda kongre üyesi,  toplantıyı salonda takip etti.

Üzüntülü olduklarını ifade ederek söze başlayan Yıldırım, hak etmedikleri davranışlarla karşı karşıya olduklarını belirtirken, ''Pazar günü yaşanan maçın sonunda eğer biz topu üç direğin arasından geçirmiş olsaydık, bugün daha değişik şekilde hem basında hem Fenerbahçe taraftarında mutluluğu yaşayacaktık. Basın da Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun tefrikasını yayınlayacaktı. İçinde de öyle sanıyorum ki Aziz Yıldırım'ı vurgulayacaklardı. Aslında gelecek olan başarının ki bana göre bu da başarıdır. Bu başarının içerisinde yalnız ben yoktum. Samandıra'ya giden bütün yönetici arkadaşlarım vardı'' diye konuştu.

Yıldırım, ''Tabii ki başkan olduğum için yapılan her iyi şeyin olduğu gibi kötü şeyin de mesulü benim. Ben de olmalıyım. Eğer burada bir suç varsa ve suç işlenmişse bu suçlu ve sebebi benim, kabul ediyorum. Biz bu tip şeylerden kaçan, korkan insanlar değiliz'' dedi.

''İSTİFA EDİYORUZ DEDİK Mİ?''

Herhangi bir kaybın sonunda kamuoyunda, ''Aziz Yıldırım, istifa ediyor, gidiyor'' şeklinde bir olgu oluştuğunu belirterek sitemkar konuşan Yıldırım, ''Benim hiçbir şeyden şikayet etme hakkım yok mu yani. Derdimi birine söyleme hakkım yok mu? Ben hiçbir şey söylemeyecek, konuşmayacak mıyım? Basına veya yetkili bir kuruma 'istifa ediyoruz gidiyoruz' dedik mi?'' şeklinde konuştu.

Konuşmasında medyaya sorular yönelten Yıldırım, ''Yaşanan travmayı sizler yaşayıp biliyor musunuz?'' diyerek, ''Bu yalnız bizim başımıza gelecek bir olay değil. Deportivo Kulübü tarih boyunca hiç şampiyon olmamıştı. Penaltıyı dışarı atarak ilk şampiyonluklarını kaçırmışlardı. Spor içinde bu tip olaylar yaşanmıştır yaşanacaktır'' ifadelerini kullandı.

AA

İstersen süreyi donduralım,Daha uzun süre......
 // karatas
İstersen süreyi donduralım,Daha uzun süre görevinize devam edebilirsiniz.Sayın Başkan;Uzun yıllar Fenerbahçeye yaptığınız katkılar tartışılmaz,getirdiğiniz yenilikler,Fenerbehçenin kurumsallaşmasındaki üstün başarınız övgüye layık,teşekkürler.Bence artık sizde misyonunuzu tamamladınız,Fenerbahçeye günlük başarı yetmiyor artık.GSyi yenmek,ikinci veya şampiyon olmakta yetmiyor.Fenerbahçeye bundan böyle uluslararası başarılar gerek,...
19 Mayıs 2010 13:11
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler