LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Biz de hakem odası basarız!"
"Biz de hakem odası basarız!"
14 Kasım 2014 06:48
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 'hakem odası basma' olaylarına ilişkin tedbir alınması gerektiğini aksi takdirde aynı yollara başvuracaklarını belirtti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, hakem odası basmak gibi davranışlara tedbir alınmaması durumunda herkesin o yoldan ilerleyebileceğini ifade ederek, "Böyle olayların karşısında güçlü bir irade olmalı. Eğer o irade gösterilmezse biz de o yollara başvururuz" dedi.Kulüpler Birliği toplantısının ardından BJK TV’ye açıklamalarda bulunan Orman, toplantıda herkesin medeni bir şekilde fikirlerini dile getirdiğini belirterek, "Verimli bir toplantı oldu.

Kulüpler Birliği toplantısına uzun zaman sonra ilk kez katıldım. Kulüplerin muhatabı Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Endişelerimizi dile getirdik, onlar da bize katıldıklarını söylediler"diye konuştu.

"Bir defa hakem odasının kapısına gittim"

Hakem odası basmak gibi davranışlara tedbir alınmaması durumunda herkesin o yoldan ilerleyebileceğinin altını çizen Orman, şunları söyledi:

"Ben bir defa hakem odasının kapısına gittim. Geçen sezonki Galatasaray derbisinde. Hakem içerideydi. Yardımcısı bana hakemin sahaya çıkmak istemediğini söylemiş ben de kendisine teşekkür ederek oradan ayrılmıştım.

Bunun dışında hiçbir zaman hakem odasına gitmedim. Bu işler prim alırsa herkes bu yola başvurur. Böyle olayların karşısında güçlü bir irade olmalı. Eğer o irade gösterilmezse biz de o yollara başvururuz. Türkiye Futbol Federasyonu, bunlara müsaade etmeyeceklerini söyledi. O zaman mesele yok."

Hakem atamalarında birçok yanlış olduğunu da vurgulayan Başkan Orman, şöyle konuştu:

"Maçlarımızdan özellikle 4., 5. ve 6. hakemler çok maçın içinde oluyor. Telsiz konuşmalarıyla olayın içine giriyorlar. Ne hikmetse bu olaylar yalnız bizim maçlarımızda oluyor. Orta hakemleri günah keçisi ilan etmemeli. Hakem atamalarında da birçok yanlışlıklar var. Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki Haziran ayına kadar görevinin başında olacak. Onların da iyi niyetli olduğunu herkes kabul ediyor.

Kendilerine endişelerimizi söyledik. Tedbirlerin alınacağı belirtildi. Futbolu güzelleştirmek için pozitif katkılar sunuyoruz. Bunun desteklenmesi gerekiyor, cezalandırılması değil. Verdiğimiz mesajların algılandığını düşünüyorum."

Deniz Atalay: "Verimli bir toplantı oldu"

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay da verimli bir toplantıyı geride bıraktıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"14 kulüp başkanı bizzat toplantıya katıldı. Türkiye Futbol Federasyonu başkanı, Merkez Hakem Kurulu başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu başkan yardımcısı da toplantıda hazır bulundu.

Tüm kurumların bir araya geldiği verimli bir toplantı oldu. Tüm kulüpler sıkıntılarını dile getirdi. Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nun rahatsızlıklarımızı dikkate alacaklarını düşünüyoruz. Passolig ile ilgili sıkıntılar konuşuldu. Yarın Cumhurbaşkanı ve Spor Bakanı ile Kulüpler Birliği'nin bir görüşmesi olacak. Orada da bu konular dile getirilecek.

Toplantıda hakem odası basmanın doğru olmadığı düşüncesi oluştu ve dile getirildi. Rahatsızlıkları birlik beraberlik içinde çözme mesajı verildi. Ligde 18 kulüp var. Fenerbahçe toplantılara katılmıyor.

Sorunların birlikte çözülmesi gerekiyor. Bu oluşuma sahip çıkmak lazım. Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği’ne itibar ediyor. Federasyonu başkanı birkaç kez toplantılara katıldı. Sorunları medya yoluyla konuşmaktan daha iyi bu toplantılar."

 

DHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler