LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bir Tweet attı, Beşiktaş'tan kovuldu!
Bir Tweet attı, Beşiktaş'tan kovuldu!
19 Eylül 2013 14:04
Beşiktaş Kulübü Basketbol Şubesi, genç oyuncu Kutay Akpulat ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Basketbol Şubesi, Galatasaray’ın Real Madrid’e 6-1 yenildiği maç sonrası siyah-beyazlı takımın Liverpool karşısında aldığı 8-0’lık skora göndermede bulunan genç oyuncu Kutay Akpulat ile yollarını ayırdığını açıkladı. Bu olayın ardından genç oyuncu çarpıcı açıklamalar yaptı. Attığı tweet yüzünden Beşiktaş’tan gönderilen genç basketbolcu Kutay Akpulat, veda açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Benim için vermiş olduğunuz emekler için teşekkür eder hatalarım olduysa affedilmesini dilerim hakkınızı helal edin. Yaklaşık bir buçuk yıldır BJK Basketbol Kulübü’ne hizmet etmekteyim kendi harçlıklarımla antrenmanları hiç aksatmadan Anadolu yakasından Akatlar ve Seba tesislerine toplu taşıma araçlarıyla ulaştım. Antrenmanları hiç aksatmadım. Antrenmanlar ve maçlar nedeniyle okulumdan devamsızlık nedeniyle atılma noktasına kadar geldim, maçlarda ve antrenmanlarda defalarca sakatlık geçirdim, tedavilerim ailem tarafından karşılandı.

Türkiye Şampiyonası süresince 1 hafta boyunca tüm takım arkadaşlarımla beraber ailemizden, okulumuzdan ve arkadaşlarımızdan ayrı kalmayı göze aldık. Beşiktaş’ımızı tarihinde ilk defa Türkiye 2. yapma başarısı gösterdik. Sabah 6’da yatağımızdan kalkıp yaklaşık 60 kilometre yol gidip, gelip akşam aynı şekilde antrenman yaptık. Gece 23 saatlerinde evimize döndük. Ve bunlar için bir kuruş ücret almadık, talep bile etmedik ayrıca kulübümüze destek olsun diye tüm arkadaşlarımızla feda tişörtleri satın aldık. Eğer varsa bir hakkım sizlere sayın yöneticiler benim için ekmek yediği kaba tüküren yorumları yapılırken arkamda durup neden ’bu çocuklar herhangi bir ödeme almadı’ diye arkamızda durmadınız. ’Ekmek yemediler bizden’ diyemediniz, bu kadar mı cesaretiniz yok.

Ben Galatasaray'lıyım ve hep öyle kalacağım

Ben Galatasaraylıyım ve hep böyle olmaya devam edeceğim. Ama ben BJK için ter dökerken emeğimi ve harçlıklarımı size harcarken 110 yıllık tarihinizde ben ve arkadaşlarım kulübünüze Türkiye ikinciliğini getirirken BJK TV’nizde ve beni hain ilan ettiniz, tüm sitelerinizde ben ve arkadaşlarımdan övünçle bahsederken 16 yaşında bir gencin tweet attı diye ve sadece bir görseli arkadaşlarına yolladı diye hain ilan edlirken nerdeydiniz. Biz gençler sizlerin engin tecrübesiyle bu tür hatalarımızı bize anlatarak yanlış ve doğrularımızı göstererek bizi ileriye hazırlamalıydınız. Taraftarın ve kendini bilmez insanların önüne atarak yem yapmamalıydınız. Ayrıca hakkımda yazı yazan insanları Allah’a havale ediyor ve vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Alnımın teriyle geldiğim Beşiktaş’tan alnımın akıyla ayrıldığıma inanıyorum.”

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler