LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Bir gün tekrar gelmenin mutluluğunu yaşamak istiyorum"
"Bir gün tekrar gelmenin mutluluğunu yaşamak istiyorum"
19 Şubat 2013 13:24
Bursaspor'un eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "bir gün tekrar gelmenin mutluluğunu yaşamak istiyorum" dedi.

 

Bursaspor'un eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor'da başarıyı devamlı ve istikrarlı hale getirdiklerini belirterek, "Bir gün tekrar burada olmamız gerekirse seve seve, göğsümüzü gere gere, alnımız açık şekilde en ufak bir sıkıntı yaşamadan geliriz. Bunun da mutluluğunu yaşamak istiyorum. İnşallah bu da çok uzun sürmez ve tekrar bir araya geliriz." dedi.
 
Ertuğrul Sağlam, Bursa Kent Konseyi'ni ziyaret ederek Başkan Semih Pala ve Gençlik Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Bursa Kent Konseyi ofislerde yapılan ziyarette konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Ertuğrul Sağlam'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Kazanılan şampiyonluğun hem şehirde, hem de Türkiye'de önemli bir basamak olduğunu belirten Semih Pala, "Bu başarı Anadolu takımlarına örnek oldu. Bursaspor'un sürekli üst noktalarda olması ve Avrupa'da devamlı mücadele temsil açısından önemli adımdır. Bursa'ya şampiyonluk yaşatan Ertuğrul Sağlam, tarihe geçmiştir. İnşallah bundan sonra gelen yöneticiler ve antrenörler de böyle bir sıfatı yakalar. Elbette şehir yardım etmeye devam edecek. Çünkü Bursa bu noktalara kolay gelmedi. Bursa'da insanların bütünleşmesi, takımı yönetenlerin iyi bir çizgi yakalaması sonucu Bursaspor kulübü şampiyon oldu. Bu şampiyonluk şehre hem maddi, hem de manevi birçok şey kazandırdı. Bursa'nın önemli bir reklamı yapıldı." diye konuştu.
 
Ertuğrul Sağlam ise Bursa'daki birçok insanın gönlünde kendisine yer açmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Bundan sonraki hedefinin; sevgiye layık olmak ve beklentilere cevap verebilmek olduğunu dile getiren Sağlam, "Bursa'da çok güzel seneler geçirdik. Antrenörlük hayatımda bundan sonraki dönem de dahil olmak üzere yaşayabileceğim en önemli başarılardan bir tanesini elde ettik. Bu başarıyı 4 senede devamlı ve istikrarlı hale getirdik. Ancak ülkenin şartları, insanımızın futbola bakışı maalesef bazen bu tür kararların alınmasını gerektiriyor." şeklinde konuştu.
 
Bursa'nın güzel ve güçlü bir şehir olduğunu ifade eden Sağlam, şunları kaydetti: 
 
"Bursa'da kişilere bağlı kalınmadan gelinen noktanın daha üzerine çıkılarak devam edileceğine yürekten inanıyorum. Bursa'da bu potansiyel var. İnşallah hem Bursa'dan ülkeye verilecek mesajlarla, hem de Bursaspor'un ortaya koyacağı başarılarla mutlu olacağız. En azından bu başarılarda bizim de bir katkımız olduğunu bilerek sevineceğiz. İnşallah güzel günlerimizin geçtiği bu şehirde daha güzel mutlulukları hep beraber biz de izleyerek yaşayacağız."
 
Gençlerin sorularını da cevaplayan Ertuğrul Sağlam, gelişmenin ve istikrarın kişilere bağlı kalmaması gerektiğini vurguladı. Sağlam, şöyle konuştu: 
 
"Bir gün tekrar burada olmamız gerekirse seve seve, göğsümüzü gere gere, alnımız açık şekilde en ufak bir sıkıntı yaşamadan geliriz. Bunun da mutluluğunu yaşamak istiyorum. İnşallah bu da çok uzun sürmez ve tekrar bir araya geliriz. İstikrarın şahıslara bağlı kalmama zorunlululuğu var. Birisi gelip bir yerde kaliteyi yükselttiyse, o gittiği zaman kalitenin düşmemesi lazım. O açıdan Bursa güçlü bir yapıya sahip. Allah'ın izniyle 4 senede de bu yapı oturdu. Bursaspor, büyük aksilikler olmadıktan sonra kolay kolay geriye düşmez. Türk futbolundaki önemli görevlerimizden bir tanesi de budur. Gittik Kayseri'ye Kayseri bugün Türk futboluna belli bir yere geldi. Şimdi de Bursaspor geldi. Birkaç tane daha böyle takım Türk futboluna adapte edebilirsek bizim için önemli bir hizmet olacak. Gönül istiyor ki Avrupa'daki gibi bir yerde çok uzun süre kalalım. Ama Türkiye'de mümkün değil. Bu hayalden öteye gitmez."
 
Ziyaretin ardından Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Ertuğrul Sağlam'la hatıra fotoğrafı çektirdi. Sağlam, günün anısına gençlerin atkı ve formlarını da imzaladı.
 
 
 
CHA
 
 
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler