LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bir Beckham değil, bir Uçan!
Bir Beckham değil, bir Uçan!
28 Ekim 2013 21:51
F.Bahçe'nin genç bonusu, uluslararası bir Türk markası olacak...

Menajeri Ömer Uzun, “Rol modeli yok. Bir Beckham değil, Türkiye’den bir Salih Uçan olması daha önemli” dedi. Salih, İngilizce, diksiyon, toplum önünde konuşma dersleri almaya başlıyor.


Ersun Yanal, Salih Uçan’ın sorun çözen bir oyuncu olarak ‘Endüstriyel futbolun bir markası’ haline gelmesini istiyor. Futbolun en büyük endüstriyel markası David Beckham. Yoksa Salih Uçan da bir Beckham mı olacak? Menajeri Ömer Uzun’a göre “Hayır”. Uzun, “Beckham değil, Salih Uçan olacak” dedi ve Yanal’la geçen hafta yaptıkları görüşme sonrası çizdikleri yol haritasının detaylarını AKŞAM’a anlattı:

Birinci öncelik, saha performansı

“Hocası Ersun Yanal’ın Salih’ten öncelikle beklentisi sportif anlamda verdiği çalışma programlarını uygulaması. Koşu mesafeleri ve fiziksel anlamda güçlenmesi için özel çalışmalar yaptırıyor. Beklentisi daha diri olması, mücadele etmesi, mücadeleyi hiç bırakmaması, sahanın her yerinde yardımcı olması, takım arkadaşlarına ayak uydurması. Salih için birinci öncelik saha içindeki performansı. Normal saha içi çalışmasını engellemeyecek, boş zamanlarında faydalanacağı, kişisel gelişimine faydalı çalışmalar yapılacak. Kitap okuyor. İngilizce kursuna başlıyor. Topluluk önünde konuşma, diksiyon çalışmaları Salih’i sıkmadan yapılacak. Marketing çalışmaları da olacak.

Salih de asla kaybolup gitmeyecek

Uluslararası donanımlı bir oyuncu olması amaçlanıyor. Direkt bir rol model yok. Bir Beckham değil, Türkiye’den bir Salih Uçan olması daha önemli. Genç oyuncular Milli Takım düzeyinde iyi oluyorlar, daha sonra geriye gidiyorlar, kendilerini geliştirememelerinden dolayı. Futbol ailesindeki olumsuzlardan, önlerindeki rol modellerden, A takımda süre bulamayınca kayboluyorlar. 70-80 kez milli olup kaybolup giden, o basamağı aşamayan birçok genç futbolcu var. Salih Uçan asisti, Salih’in kendine özgü yetenekleri var. Bu tip durumlarda kilidi açacak, son öldürücü asisti yapacak yetenekler Salih’te mevcut.”

Abartmayın, yerin dibine de sokmayın

“Bir top oynuyor inanılmaz abartılıyor. Birtakım haberler çıkıyor; yok Manchester United, şöyle oldu böyle oldu. Bir maç oynuyor bir hata yapıyor yerin dibine sokuluyor. Satılsın gitsin vs. Övgüden de rahatsız oluyor, yerin dibine batırılmasından da. Ama kendini de biliyor. Ne olabileceğini ne olamayacağını görüyor, olumlu ya da olumsuz kafaya takmıyor. Daha çalışması gereken, geliştirmesi gereken çok şey var. Elinden geleni yapıyor.”

 

AKŞAM

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler