LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Beşiktaş’ın ölüsü zaten üçüncü olur"
"Beşiktaş’ın ölüsü zaten üçüncü olur"
07 Haziran 2013 19:05
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, şampiyonluğun dışında hiçbir şeyin başarı olamayacağını belirterek, “Bütün Türkiye gördü, Beşiktaş’ın ölüsü zaten üçüncü olur” dedi.

16 Haziran'da yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda yeniden adaylığını açıklayan Beşiktaş Kulübü Başkan Fikret Orman, Konya Beşiktaşlılar Derneği’nden delegelerle bir araya geldi. Burada konuşan Orman, zor bir süreçte takımın başarılı işler yaptığını söyledi. Orman, “Üçüncülük başarımıdır diye bir şey var, tabii ki Beşiktaş için şampiyonluğun dışında hiçbir şey başarı değildir. Ama milyon dolarlar, eurolar ödenirken takımımızın elde ettiği başarılar ortadayken biz adaletli, adil ve herkese eşit mesafede duran, herkesi kucaklayan bir yaklaşımla hareket edince bütün Türkiye gördü, Beşiktaş’ın ölüsü zaten üçüncü olur” dedi.

Fikret Orman, Beşiktaş’a teknik direktör olmak isteyenlerin aracılarla bu isteklerini ilettiklerini ifade etti. Orman, “Bir tek mali açıdan değil, piyasa güvenilirliğini Beşiktaş kazanmış. Bundan bir sene önce bugünlerde hoca ararken hoca olmak istemeyenler gelmek istemeyenler ve hep tedirgin olan kişiler şuanda araya binlerce insan sokup Beşiktaş’a hoca olmak istiyorlar. Bu da bence başarılı bir süreç olduğunu göstermektedir” diye konuştu.

Yeni stadın bir aksilik olmazsa 1 sene sonra bitmesiyle Beşiktaş’ın en az rakipleri kadar gelir elde edebilen bir yapıya ulaşacağını, sağladıkları mali disiplinin Beşiktaş camiasının büyümesi içinde en büyük etken olacağını anlatan Orman, borçlanma yetkisini genel kurula verdiklerini hatırlattı. Orman sözlerine şöyle devam etti; “Piyasada duyuyorum 50 milyon dolarlık transfer yapacağım falan diye. Bunlar imkansız olan şeylerdir. Beşiktaş’ta borçlandırma ancak genel kurulun yetkisine verilmiştir. 50 milyon dolar transfer yapmak isteyen ancak bağışla bunu yapabilir. Bunu ortaya getirdik ki, Beşiktaş bir daha taraftarın gözünde iyi gözükme uğrana takım bir daha bu noktalara gelmesin. 32-33 yaşındaki insanlara yüksek meblağlardan 3-4 senelik sözleşmeler yapılmış. Biz onlarla helalleştik kimsenin de Beşiktaş’ta bir kuruş parası yoktur helalleştiğimiz kişilerle. Esas olarak herkes bir feda sezonu olarak görse de ortada bir feda falan yoktur. Beşiktaş futbol takımında herkes aynı zamanda aynı şekilde parasını alır, şuanda da Beşiktaş futbol takımında haziran ayı itibariyle geçmiş sezonlardan kimsenin bir kuruş alacağı yoktur. Artık yeni bir sezona girdiğimiz için. Onun için UEFA lisansını çok rahat aldık.”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, birçok projeleri olduğunu, ancak bunlar gerçekleşmeden açıklamak istemediğini ifade ederek, sitemde bulundu. “Maalesef bu seçim süreci şunu göstermiştir, en çok Beşiktaşlıyım diyenlerden korkmaya başladım çünkü çok mani üzerine durumlarla karşılaşıyorum” diyen Orman, açıklamalarının sonunda salonda bulunan delegelerin sorularını da cevaplandırdı.

Önceki başkan Yıldırım Demirören’in alacaklarına yönelik bağışta bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Orman, sözün bittiği yere gelindiğini söyledi. Orman, Demirenören’den iki şey istediğini dile getirerek, “Son sekiz senede çok büyük ahlaki, maddi, büyük Beşiktaşlılık duruşu çok yıpranmıştır. Taraftar sayımızda artış değil, popülarizm uğruna azalmalar olmuştur. Biz tekrar bunu ayağa dikiyoruz. Beklediğimiz ondan iki şey var; bir gölge etmemesini, ikincisi de bu parayı Beşiktaş’a biran evvel bağış yapmasını. İşin özü budur, birkaç defa söyledim ben kendim yıpranma pahasına da olsam Beşiktaş menfaati gereği bazı duruşları gösteriyorum ama Beşiktaşlılarda bende artık sözün bittiği noktadayız” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’a tablo hediye edildi.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler