LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Beşiktaş'ın olay adamı konuştu!
Beşiktaş'ın olay adamı konuştu!
20 Ekim 2013 00:11
Beşiktaş'ta yaşanan büyük kavganın aktörlerinden İbrahim Toraman, önemli açıklamalarda bulundu.

 Beşiktaş'ta İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk'ün kavgası bir süredir gündeme damgasını vurmuştu. Olay, Hırvatistan’da Hajduk Split’e karşı oynanan hazırlık maçının ardından patlak vermiş, daha sonrasında iki oyuncu da kadro dışı bırakılmıştı.

Kanaltürk'te yayınlanan Top Bizde programına telefonla bağlanan İbrahim Toraman'ın konu hakkındaki açıklamaları şöyleydi:
"Maç sonrasında yapılan kritikler ve konuşmalar her takım içerisinde olan şeylerdir. Sezer’e biraz daha temponu yükseltmen lazım dedim, o da bana aynı şekilde senin de tempon düşük diye cevap verdi. Tartışma buradan devam etti. Tamamen benim iyi niyetimden olan bir şey. Takım kaptanı olduğum için bu tip noktalarda insiyatif almam gerekiyor. Bazen kaçacak yeriniz olmuyor."

"İstanbul'a dönünce hocamız bu gece tesislerde kalacağız, yarın sabah antrenman var dedi. Ben de uçaktan inince Sezer'e 'odama gel, konuşalım' dedim. Niyetim olayı tatlıya bağlamaktı. Karşı taraftan aynı tepkiyi alamayınca olay bu noktaya geliyor. Fernandes’in araya girdiği, kapıların kırıldığı söylentileri abartılı. Tartışmada sesler yükselince tabii ki arkadaşlarımız gelip araya girdi. Daha sonra da Slaven bilic bizi evlerimize yolladı. Her şey bundan ibaret."

"Basında bazı kişilerde İbrahim Toraman düşmanlığı var. Aslında buna kıskançlık mı demeliyim bilmiyorum. Beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Sezer sezon başında benden forma numaramı istedi. Yıllardır giydiğim numarayı verdim, sonra gidip hangi numara boşsa onu aldım. Saçma sapan dedikodular üretiliyor. Hakkımda söylenenlere 'bu ben miyim' diyerek şaşırıyorum."

"Bana ayın 26'sına kadar izinli odluğum tebliğ edildi. Yönetimin vereceği kararı bekliyoruz. Sezer’le son olaydan sonra barışma veya özür amaçlı herhangi bir konuşmamız olmadı. Olumsuz bir karar çıkması durumunda hayatıma devam edeceğim. Profesyonel bir oyuncu olarak bunu yapmak zorundayım."

Geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Fikret Orman’ın babası vefat etmiş, İbrahim Toraman’ın cenazeye katılmaması haberlere konu olmuştu. Toraman bu konuyu da şöyle açıklığa kavuşturdu:
"Bu başkanla benim aramda olan bir şey. Başkanımızın acılı günü, ben de gerginim, insanlardan kaçmış ve uzaklaşmış durumdayım. Başkanımızın evine gidip özel bir şekilde taziyelerimi ilettim. Bunu medyaya haber vermem mi gerekiyor."

Programda yorumcu olarak yer alan Sergen Yalçın, futbolculuk döneminde benzer olayları kendisinin de yaşadığını belirtirken, İbrahim Toraman'la geçtiğimiz ay yaptığı konuşmadan bahsetti. Toraman'a, "Bir olaya karışma, sadece İşine konsantre ol. Şu anda oynamıyorsun, gözler üzerinde. En ufak bir şeyde fatura sana kesilir" tavsiyelerinde bulunduğunu açıkladı. Sergen Yalçın’ın Önder Özen’le olan ilişkisi ve ikili arasında bir sorun yaşanıp yaşanmadığıyla ilgili sorusu üzerine ise Toraman şöyle konuştu:

"Önder Özen göreve gelmeden önce birbirimizi tanımıyorduk. Önder Hoca’nın benim hakkımdaki düşüncelerini basın üzerinden öğrendim. İlk defa kampta konuştuğumuzda ise görüşme olumlu geçmişti."

 

EUROSPORT

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler