LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Beşiktaş yönetimi bombaladı
Beşiktaş yönetimi bombaladı
05 Kasım 2014 16:45
Beşiktaş, derbi maçta Veli Kavlak ile tartışan ve soyunma odası koridorunda Slaven Bilic'e küfür ettiği iddia edilen Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nun PFDK'ya sevkedilmemesine tepki gösterdi.

Fikret Orman başkanlığında toplanan siyah beyazlı yönetim, "Emre'nin masum çıkmasının altında birilerinin 'ceza almasın' talimatı bulunuyor" görüşünde birleşti. Yönetim ayrıca dört hakemi kara listeye aldı.

Beşiktaş yönetimi Emre'nin PFDK'ya sevk edilmemesinden sonra bir araya gelip tarihi bir toplantı gerçekleştirdi. Akşam Gazetesi'nin haberine göre Başkan Fikret Orman, Emre kararını duyar duymaz oldukça sinirlenirken yönetim kurulu ile 2 saate yakın zirve yaptı ve eylem planını belirledi. Akaretler'deki kulüp binasında masaya yatırılan konular ve kararlar şöyle:

PFDK'ya gitmemesi futbol katliamı

Emre Belözoğlu'nun bu kadar bariz küfürlere rağmen PFDK'ya gönderilmemesi bir futbol katliamıdır. Bariz bir şekilde 5 kez küfreden oyuncunun ceza almaması için 2 neden olabilir. 1-) Emre ceza almasın diye talimat mı geldi? 2-) Deliller karartıldı. Hem hakem hem temsilci hem gözlemci raporlarında bir satır yer almaması inanınılır gibi değil.

Telefonuna kaydetti, yazmadı

Berkan Gocay'ın da içinde olduğu koridor kavgasında temsilci Aydın İpek, cep telefonuna bile olayları kaydetti. Ancak anlıyoruz ki, raporlarda Emre'yle ilgili hiçbir ifade ve eylem yok. Bu olacak iş değil ve İpek'e belli ki baskı yapılmış. Bu baskıyı kim yaptı? Kulüpler mi, TFF mi?

Didik didik inceleme olacak

Bu olay açıkça göstermektedir ki, Beşiktaş aleyhine hata yapan isimler, hakem, gözlemci, temsilci kim olursa olsun ödüllendirilmektedir. Bu isimlerin bundan sonra yakın mercek altına alınması, yasal zemin çerçevesinde her şeylerinin takip edilmesi ve bundan sonraki performanslarının masaya yatırılıp ortaya çıkan sonuçlar BJK TV'de gündeme getirilecek.

Dört hakem kara listede 

Bu saatten sonra Demba Ba'ya yapılan penaltıyı gözünün önünde görmeyen ilave çizgi hakem Hüseyin Sabancı, Veli'nin Emre ve Meireles tarafından boğazlanmasını görmeyen 4. hakem Serkan Gençerler, Bülent Yıldırım'a 8.3 notu veren gözlemci İlhami Kaplan, kötü bir yönetim gösteren Bülent Yıldırım, Beşiktaş'ın kara listesindedir. MHK bu isimleri Beşiktaş'ın maçlarına atamasın.

Hüseyin Göçek de istenmiyor

Ali Sabancı ve Hüseyin Göçek'i de de maçlarımızda istemiyoruz. Göçek bizim maçta aleyhimize hatalar yapıp ertesi haftalarda ödül gibi G.Saray maçlarına verilmekte ve ödüllendirilmektedir. Geriye dönük baktığımızda operasyon orta hakemler üzerinde değil, yardımcı ve temsilciler üzerinden yapılmaktadır. Buna özellikle bu haftadan sonra aşırı dikkat edilmelidir. 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler