LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Beşiktaş başkanını seçiyor
Beşiktaş başkanını seçiyor
31 Ocak 2010 13:58
İşte Demirören ve Aksu'nun listeleri

Beşiktaş Kulübü'nün yeni başkanının belirleneceği Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, başladı.

Akatlar'daki Beşiktaş Cola Turka Arena Salonu'nda saat 10.00'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seçimli genel kurulda, başkan adayları Yıldırım Demirören ve Murat Aksu, yönetim kurulu adayları ile birlikte üyeleri kapıda karşılarken, diğer kurulların seçimine katılan üyeler de salon dışında kulis yaparak oy istediler.
Bu arada süreden tasarruf amacıyla başkan adaylarının program takdimlerini yapmayacakları bildirildi.

YILDIRIM DEMİRÖREN'İN LİSTESİ

Mevcut başkan Yıldırım Demirören'in yeni yönetim kurulu listesinde yer alan yönetici adayları şunlar;
 Metin Keçeli, Erdoğan Toprak, Serdar Adalı, Ertunç Soğancıoğlu, Fahrettin Curoğlu, Engin Baltacı, Mete Düren, Doğan Küçükemre, Alaaddin Aykaç, Cengiz Zülfükaroğlu, Emin Önal, Orhan Saka, Sinan Vardar, Mehmet Soysal, Ahmet Akpınar, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın, Necip Sever.

MURAT AKSU'NUN LİSTESİ

Başkan adayı Murat Aksu'nun yönetim kurulu aday listesi ise şu isimlerden oluşuyor;
Ali Baransel, Murat Akdoğan, Emre Berkin, Yahya Kemal Gencer, Merdan Araz, Gülengül Altınsay, Bahri Büyükhanlı, Koray Deniz, Mahmut Arslan, Ahmet Nur Çebi, Dündar Yetişener, Adnan Dalgakıran, Mine Kürkçüoğlu Vargı, Cihat Kumuşoğlu, Ender Çolak, Metin Albayrak, Kadir Kılıç. Beşiktaş Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı bugün yapılıyor.
 Öte yandan seçimin gerçekleştirildiği Akatlar Beşiktaş Cola Turka Arena'da olağanüstü güvenlik önlemlerinin alınması dikkat çekti. BJK Cola Turka Arena'ya girişlerinde üyeler kimlik taraması ve üst aramasından geçirildi. Cihan

Beşiktaş Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy verme işlemi sürerken, saat 12.30 itibariyle 3 bin 470 üyenin oy vermek için kayıt yaptırdığı açıklandı.

BJK Cola Turka Arena'da gerçekleştirilen kongreye üyeler büyük ilgi gösterdi ve toplantının başlamasından itibaren sandıklara hücum etti. Sandık başlarında izdiham olurken, çok sayıda üye oy verme sırasının kendilerine gelmesi için uzun süre beklemek zorunda kaldı.

BAŞKAN ADAYLARININ ÜYELERE İLGİSİ SÜRÜYOR

Sandık başlarında uzun kuyruklar oluşurken, salon dışında da çok sayıda üyenin sırada beklediği görüldü.

Toplantının ilk saatlerinden itibaren kapı önünde yönetim kurulu listesindeki isimlerle üyeleri karşılayan iki başkan adayı Yıldırım Demirören ve Murat Aksu'nun yakın markajı sürüyor. İki başkan adayı da kapıda üyeleri karşılamaya devam ederken, her üyeyle tek tek tokalaşarak ilgilerini gösterdiler.

Bu arada büyük rekabetin yaşandığı kongreye medyanın da yoğun ilgisi oldu. Çok sayıda televizyon kanalı seçimli genel kurul toplantısını canlı olarak verdi. AA

Beşiktaş Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı sürerken kongre üyesi olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da oyunu kullandı.

BJK Cola Turka Arena'daki genel kurula gelen Bülent Arınç, oyunu 17 numaralı sandıkta kullandı.

Oy kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Arınç, seçim sonuçlarının Beşiktaş'a hayırlı olmasını diledi.

Kongreye çok muhteşem bir katılım olduğunu kaydeden Bülent Arınç, ''Bu rekabetçi ve yarışmacı bir kongre olduğunu gösteriyor. Bu da çok güzel. İyi yönetimleri ve başkanları ancak böyle yarışlar sonucunda bulabiliriz'' diye konuştu.

Beşiktaş camiasının çok değerli bir camia olduğunu kaydeden Bakan Arınç, şöyle konuştu:

''Tarihi itibariyle diğer kulüplerden biraz daha köklü olduğunu düşünüyorum. Her zaman bu camia ayakta kalmış, her zaman takımına sahip çıkmış ve her zaman futbolda başarılardan yana olmuş bir camia. Seçim bugün iki değerli arkadaş arasında. Yıldırım Demirören ile Murat Aksu arasında. Demirören kulübe çok değerli hizmetlerde bulunmuş, kupalar kazandırmış bir başkan. Diğeri genç, değişimden ve dönüşümden yana başarılı bir hukukçu ve Beşiktaş camiasının çok sevdiği bir insan. Centilmence bir yarış oluyor. Camiamız, üyelerimiz büyük bir centilmenlik içinde oylarını veriyor.''

Bülent Arınç, ''Başkan adaylarının oy pusulasının renkleri sarı ve mavi. Siz kime oy verdiniz?'' sorusunu ise 'Ben siyah-beyaz renklere oy verdim'' dedi.

Bu arada Hikmet Çetin, Rahmi Koç gibi Beşiktaş Kulübü'nün önde gelen isimleri de salona gelerek oylarını kullandı.

Öte yandan, salon içindeki sıcak hava üyeleri çok etkiledi. Rahatsızlanan üyelerin olduğu görülürken, sandık başlarında da zaman zaman tartışmalar yaşandı.

AA
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler