LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Batalla'dan önemli açıklamalar
Batalla'dan önemli açıklamalar
25 Kasım 2013 12:12
Bursaspor'dan ayrılma kararı olan Pablo Martin Batalla, kulübün kendisine vereceği cezanın normal olduğunu, kontratının da iptal edilebileceğini söyledi.

Türkiye'de Bursaspor'dan başka bir takımda oynamayacağını da ifade eden Batalla, "Ama bugünkü şartlar altında teknik hocamız olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Ben teknik hoca ile hiçbir yere varamayacağımı biliyorum. Artı, başkanımızın bana kullandığı bazı kırıcı kelimeler bu ortama gelmemize neden oldu. Daum'la birlikte olamam, ayrıca sayın başkanımızla da birlikte olma ihtimalim yok artık." diye konuştu.

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum ile yaşadığı sorunlar nedeniyle geçtiğimiz hafta kulüpten ayrılma kararı alan tecrübeli futbolcu, Sheraton Otel'de basın toplantısı düzenledi.

Bursaspor'da oynamama kararının kendi şahsi düşüncesi olduğunu da belirten Batalla, aldığı kararı anlatırken, "Almış olduğum oynamama kararı benim şahsi düşüncem. Sivas maçından önce kulüp başkanımızı haberdar ettim. Yani kendi dedikleri gibi maçtan 48 saat önce değil, salı günü haber verdim oynamayacağımı." diyerek şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz hafta cuma günü babam ve menajerim geldi, başkanla bu olayı konuşup çözmek için. Başkanımızın bazı sözlerine açıklama getirmek istiyorum. Onlar bana bir ödeme yaptılar ki bu ödeme zaten benim kontratımda yazan bir rakamdı. Bu yaptıkları ödeme bana iki ay gecikmeli ödendi ve hali hazırda bana iki aydır bir ödemeleri gerekiyor.

Ben hiçbir zaman ödeme ya da maddi yönden sorun yapmadım. Kontratıma bakabilirler, ben başkanımızın dediği gibi o kadar pahalı bir oyuncu değilim. Başkanımızın kontratımda yazan bütün şartlar burada belirttiğim gibi İbrahim Yazıcı başkanımızın zamanında kontratımda jübilemi burada yapmak için bir kontrat hazırlanmıştı ve ben jübilemi burada yapmak istiyordum. Başkanımızla da konuşuldu, kontratım hakkında iyileştirme yapıldı. Bundan her iki tarafta memnun kaldı."

"Türkiye'de Bursaspor'dan başka takımda oynamam"

Psikolojisinin kötü olduğu yönündeki açıklamalara açıklık getiren Batalla, "Benim psikolojik olarak hiçbir sorunum yok. Zaten benim psikolojik olarak sorunum olsaydı bazı başarılara imza atamazdım." diyerek, şöyle devam etti:

"Ben hiçbir zaman yanlış bir şey yapmadım, yanlış düşüncelere kapılmadım. Her zaman burada olmak isterdim. Şunu taraftarlara açıklamak istiyorum, bundan emin olabilirler ki Türkiye'de Bursaspor'dan başka hiçbir takımda oynamak istemiyorum."

"Daum bana saygızısızlık yaptı"

Batalla, Daum'la yaşadıkları sorunların sorulması üzerine ise "Ekonomik olarak herhangi bir sıkıntım olmadı. Yalnızca hocayla bir anlaşmazlığımız oldu. O da bana yaptığı hak etmediğim, saygısızca bir davranıştan dolayı bu açıklamayı yaptım." cevabını verdi.

'Batalla kalmak mı istiyor, gitmek mi istiyor?' sorusuna ise "Üç ay önce kontratımı uzattım. Düşüncemiz kalmaktı. Ancak gördüğüm kadarıyla teknik direktörümüzün ve sayın başkanımızın bana karşı davranışlarından dolayı kendimi huzursuz hissediyorum, o yüzden bu kararı aldım. Bunu zamana bırakmamız lazım. Sayın başkanımız eğer hoca ile bir konuşma yaparsa, ortamı düzeltirse o zaman ne olacağını da göreceğiz."

"Ben özür dileyecek bir şey yapmadım"

Tecrübeli futbolcu, Başkan Erkan Körüstan'ın 'Batalla gelir özür dilerse her şey düzelir' açıklamasının hatırlatılması üzerine ise "Ben özür dileyecek bir hata işlemedim kendilerine karşı. Niçin özür dileyeyim. Eğer bu düşünce ile devam ediyorlarsa benim söyleyecek bir şeyim yok." diye cevap verdi.

Bir gazetecinin, 'Batalla'yı ilk kez bu kadar agresif olarak görüyoruz, Daum'la ne yaşandı da böyle oldu?' sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Sinirli değilim, yalnızca canım yanıyor, üzüntü duyuyorum. Yaşadıklarım gerçekten beni içten çok üzüyor. Aldığım bazı haberler, ben Türkiye'den başka bir kulüple anlaşma yapmışım gibi çıkan duyumlar bunlar beni gerçekten içten çok üzüyor. Ben Türkiye'de Bursaspor'da gözümü açtım. Jübilemi her şeyimi burada ayarlamıştım. Başka bir kulüple bir anlaşmam olacaksa da benim kulübümün haberi olması gerekiyordu, ben kendi kendime öyle bir şey yapamam."

"Bu düşüncelerle hiçbir yere varamayız"

Daum'un kendisini kıran kelimelerinin sorulması üzerine ise Batalla, "Oraları fazla açıklamak istemiyorum. Çünkü soyunma odasında nasıl bir konuşma tarzı olabilir. O şekilde konuşmalar geçti bu da beni içten çok üzdü. Hocamızla ben devam edecek olursam çalışmaya, bu düşüncelerle hiçbir yere varamayacağız." diye cevap verdi.

Bir gazetecinin, 'Pireye kızıp yorgan yakma tabiri var bizde. Bu kadar büyük sevgiyi küçük bir şeye kızıp neden hiçe saydın?' şeklindeki sorusuna ise Batalla, "Bu kadar insanın bana gösterdiği sevgiyi anlıyorum. Bunu ben de onlar için hissediyorum. Ama üzgünüm, söyleyecek kelime bulamıyorum. Buraya geldiğimde kontratımda belirttiğim gibi futbol hayatımı burada kapatmak istiyorum. Benim için de çok sürpriz oldu. Beni hayal kırıklığına uğrattılar." cevabını verdi.

"Katar'dan gelen iki katı kazanç teklifini kabul etmedim"

Sezon başında kulübün kendisini göndermek isteyip istemediği yönündeki soruya da Batalla, "Sezon başında Katar'dan gelen bir teklif oldu, buradaki kazancımın iki misliydi ama ben burada kalmaktan memnun olduğum için burada kaldım. Gelen teklifi ben kabul etmedim. Yönetim söyledi bana sordular, ben de istemeyince konu kapandı." karşılığını verdi.

Batalla, kulübün kendisine vereceği ceza konusunda ise "Ceza olayı doğrudur. Olacaktır, isterlerse kontratımı iptal edebilirler, sorun değil." ifadelerini kullanarak, şöyle devam etti:

"Ama bugünkü şartlar altında teknik hocamız olduğu sürece maalesef devam edemeyeceğim. Ben teknik hoca ile hiçbir yere varamayacağımı biliyorum. Artı, başkanımızın bana kullandığı bazı kırıcı kelimeler bu ortama gelmemize neden oldu."

Batalla, yaptığının profesyonelliğe aykırı olduğu yönündeki eleştiri üzerine, "Bu kişinin karakterine bağlıdır. Benim gördüğüm bazı kişiler hoca ile anlaşabiliyor, sesini çıkartmıyor, bu kişinin karakteri ile ilgili." dedi.

Daum'un 'Sebebini bilmiyorum' şeklindeki soruya Batalla, "Ben şuanda fazla derinlere inmek istemiyorum. Ben profesyonel bir oyuncu olduğumdan başkalarına da yol göstermek istemiyorum. Benim anlaşamadığım noktalar var ama diğer takım arkadaşlarım anlaşabilir. Ne kadar anlaşır o da onların sorunu." diye cevap verdi.

"Kendileri bu duruma getirdiler"

'Yönetimle tekrar görüşecek misin, ayrıca yurt içinden ve yurt dışından teklif var mı?' şeklindeki soru üzerine ise verdiği cevapta, "Ben Türkiye'de başka bir kulüpte oynamak istemiyorum. Zaten yurt dışından da bir teklif yok. Zaten olsa da kulübümüz aracılığı ile böyle bir şey olabilir ki benim haberim yok. Başkanla görüşmek istemiyorum. Zaten basın aracılığı ile yeteri kadar söylediler. Ne olduğunu anlamıyorum, kendileri bu duruma getirdiler." ifadelerini kullandı.

Batalla, bu süreçte olayın FIFA'lık olacağını ve belli bir süre futbol oynayamayacağının hatırlatılması üzerine, "Hepsinin farkındayım, belli bir süreçten geçeceğim. Kontratım hakkında kısıtlamalar olacak. Ama sorun değil, başkanımızın dediği gibi giderim evimde futbol oynarım." diye konuştu.

"Bana bir şey vermiyor"

Batalla, Alman teknik adam Daum'la soyunma odalarında yaşadıklarını anlatırken de "Bir soyunma odasında nasıl konuşulabilir. Bunu tahmin edebilirsiniz. Bir de karakter meselesi." ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

"Soyunma odasında 'Daha iyi oyna, kötü oynuyorsun' dediği söyleniyor ama eğer bundan yola çıkıyorlarsa ben kesinlikle bundan alınmam. Her insanın çalıştığı bir patronu vardır. Çalıştığı kişi ile zevk duyar. Çünkü patronu bir şeyler verir. Profesyonelliğine bir şeyler verir, bana öyle şeyler vermiyor. Eskişehir maçında benim yerimi değiştirdi ama onu problem yapmadım. Hocamız kendi kafasına uygun futbolcularla devam etmesi gerekiyor. Ben bugüne kadar yedek kulübesinde de oturdum, oynadım da. Hiçbir zaman sorun yapmadım. Daum'la oyun anlayışımız, oyun karakterimiz uymuyor."

Batalla, Daum'un kullandığı kelimelerin sorulması üzerine ise "Ben herkesin olduğu gibi benim de duygularım var benim de canım yanıyor. Taraftarın acısını da hissediyorum, görüyorum da ama kusura bakmasınlar. Ben de bir insanım, benim de düşüncelerim var. Ben bunu başka türlü yapma imkanım, olasılığım yok. Fakat fazla derine inmek istemiyorum. Bazı şeyler vardır ki açıklanabilir, bazı şeyler de vardır ki üstü kapalı konuşulur."

Batalla, bir soru üzerine, "Ben hoca ile ve başkanla çalışmak istemiyorum." diyerek sözlerini yineledi.

 

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler