LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Batalla Türk vatandaşı oluyor
Batalla Türk vatandaşı oluyor
08 Ekim 2013 23:25
Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, takımda beşinci yılını yaşayan Pablo Martin Batalla'nın sözleşmesini 1+1 yıl uzattıklarını açıkladı.

Körüstan, tecrübeli Arjantinli'ye 'Türk vatandaşı ol' teklifinde bulunduklarını, başarılı orta saha oyuncusunun ailesiyle konuyu görüşüp kararını birkaç hafta içerisinde vereceğini söyledi.

Spor Toto Süper Lig'de istediği sıralamada yer bulamayan Bursaspor'da başarılı orta saha oyuncusu Batalla'nın sözleşmesi bir yıl uzatıldı. Merhum başkan İbrahim Yazıcı'nın başkanlığı döneminde sözleşmesi 2016 yılı Mayıs ayına kadar uzatılan Batalla'nın sözleşmesi aldığı ücrette iyileştirme yapılarak 2017 yılına kadar uzatıldı. Bursaspor'un akşam antrenmanını ikinci başkan Rıdvan Şen ve Genel Koodinatör Ayhan Barışıcı ile birlikte izleyen Başkan Erkan Körüstan, gazetecilere transferle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Bursaspor'da jübile yapmak istiyorum" iddiası

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, "Bugün Batalla ve menajeriyle yaptığımız görüşme neticesinde sözleşmesini bir yıl opsiyonlu olmak üzere uzattık. Aldığı ücrette iyileştirme yapıldı. Kendisine Türk vatandaşlığına geçme teklifinde bulunduk. Temmuz 2014'te beş yıllık süresi doluyor. Seve seve yapabileceğini ancak babası ve ailesiyle görüşüp karar vereceğini açıkladı. Kesin kararını birkaç hafta içerisinde Türk vatandaşlığına geçme konusunda kararını verecek. Batalla'ya çok teşekkür ediyorum, kamuoyuna açıklamadık ama sezon öncesinde de ciddi teklifler geldi. Bize karşı bunu kullanmadı, 'Ben Bursasporluyum' dedi. Bursaspor'da jübile yapmak istediğini söyledi. Sözleşmesine ısrarla 'jübilemi Bursaspor'da yapmak istiyorum' maddesini koydurdu. 'Olur da ben buradan belki giderim, ama jübile yapmak için yeniden Bursaspor'a dönmek istiyorum' dedi. Menajeri ve kendisine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Başkan Erkan Körüstan orta saha oyuncusu Murat Yıldırım'ın sözleşmesinin de 1 yıl uzatıldığını ve iyileştirme yapıldığını, yarın ise kaptan İbrahim Öztürk ve menajeriyle bir görüşme yapacaklarını belirtti.

"Pinto oynamak istiyor"

Medya mensuplarının Sebastian Pinto ile ilgili sorusu üzerine Başkan Erkan Körüstan, “Kendisi ile birkaç kez ben görüştüm. Bugün de Genel Menajerimiz Ayhan Barışıcı uzunca bir görüşme yaptı. Kendisi oldukça hırslı ve istekli. Herhangi bir sorunum yok sadece oynamak istiyorum dedi" şeklinde konuştu.

"Daha iyi konumda olmalıydık"

Takımın ligde bulunduğu durumdan hiç memnun olmadığını dile getiren Başkan Körüstan, “ Daha iyi konumda olmalıydık. Yeni yönetim, yeni teknik heyet ve yeni transferlerin uyum süreci biraz zaman aldı. Artı Vojvodina’ya elenmemiz de hepimizin üzerinde olumsuz etki yaptı. Beklemiyorduk. Ben ilerleyen haftalarda çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Biz takımımıza güveniyoruz. Sezon sonunda hedeflediğimiz noktaya ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

"Ben de protesto ederdim"

Taraftarların olumsuz tezahüratlarının sorulması üzerine ise Başkan Körüstan şu yanıtı verdi:

"Ben de taraftarın içinden gelen birisiyim. Dört sezon üst üste gelen başarıların ardından takımın kötü sonuçlar alması üzerine ben de protesto ederdim ama bu protestoların daha ilk maçtan başlaması bizleri üzdü. Ben burada art niyet aradım inşallah bir art niyet yoktur. Onların da içinden gelen bir protestodur inşallah. Biz sevgi gösterilerini sevinçle karşılıyorsak, protestoları da karşılamamız gerekiyor."

"Daha iyisini bulursak transfer yaparız"

Başkan Erkan Körüstan, transfer konusunda ise yabancı kontenjanın dolu olduğu yerli transfer araştırmalarına başladıklarını dile getirdi. Başkan Körüstan, "Yabancı kontenjanı nedeniyle yabancı futbolcu transferi yapma durumumuz yok. Önümüzdeki sezon yabancı kontenjanı bildiğiniz üzere 5+3 olduğu için ona göre planlama yaptık. Teknik direktörümüzün raporu doğrultusunda yerli transferi için araştırmalara başladık. Ben daha önce takıma güveniyoruz transfere ihtiyacımız yok dedim ama teknik heyetin raporu doğrultusunda elimizdeki futbolculardan çok daha iyisini bulursak transferi tabii ki yaparız" diye konuştu.

 

DHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler