LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Başkent ekibinde şok istifa...
Başkent ekibinde şok istifa...
25 Ocak 2011 13:27
Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi görevinden istifa etti.

Altyapıdan sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüten Erdal Şanlı, istifasını, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Ankaragücü'nde 13 yıldır görev yaptığını belirten Şanlı, ''Son dönemlerde kulüpte yaşadığımız gerek maddi, gerekse arkadaşlar arasındaki anlaşmazlıklardan doğan sıkıntılar nedeniyle benim öncülüğümde kulübü Melih Gökçek ve oğluna teslim ettik. Ancak yağmurdan kaçarken doluya yakalanacağımızı tahmin edemedik. Bugün geldiğimiz noktada o günlerden daha kötü durumlara düştük. Bu durum karşısında beni istifaya götüren nedenlerin başında personel alacaklarının ödenmemesi ve yönetimdeki birçok arkadaşımın tutarsızlığı geliyor'' diye konuştu.

Daha önce de istifa ettiğini, ancak verilen sözler neticesinde istifasını geri aldığını ifade eden Şanlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yine personel alacaklarının ödenmemesi yüzünden istifa etmiştim. Bana alacakların tamamının ödeneceği sözü verildiği için istifamı geri aldım. Ancak o günden bugüne kadar verdikleri sözleri yerine getirmedikleri gibi bütün bunların üstüne bir de kefaletim nedeniyle kulüp borçları yüzünden icralık oldum. 37 milyon lira kulübü borçlandıranlar ne hikmetse çalışanların maaşlarını 20 aydır ödeyemiyorlar. Eğer bu takım, bu mazlumların paralarıyla şampiyon olacaksa, kulübün tüm borçlarını ben ödeyeceğim. Bütün bunlara bir de çalışan elemanların kulübün elemanı olmadığını iddia ederek kurnazlık yapıyorlar. Her şey para değil. Bana çok büyük bir iş teklifinde bulundular, karşılığında da kulübü icraya vermemi istediler. Paradan daha önemli şeyler var. İnsanın onuru, gururu var.''

ZORLA TOPLANAN YÖNETİM KURULU

Erdal Şanlı, yönetim kurulunun toplantılarını çok uzun aralıklarla yaptığını ifade ederek, ''Yönetim kurulu toplantısına, yöneticileri telefon ederek zorla çağırıyoruz. Biz, bu yönetim kurulu ile mi şampiyon olacağız. Öyle yöneticiler var ki, kendi takım oyuncusunu tanımıyor. Öyle yöneticilerimiz de var ki, rakip takımın golüne seviniyor. Yönetim kurulu toplantılarında birinci önem görev dağılımlarımız. Toplantılarda en önemli ikincisi konumuz ise kulübü taraftarlardan nasıl arındırabiliriz sorusuna cevap aramak'' dedi.

Şanlı, takım kaptanı Hürriyet'in kadro dışı bırakılma sebebinin ise bu futbolcunun teknik direktör Ümit Özat'ın odasına kapıyı çalmadan girmesi olarak göstererek, ''Ben hocayı istifaya davet ediyorum. Bu takımın bu hocaya mecburiyeti ne, onu da anlamış değilim. Giderken tetikçilerini ve yardımcılarını da alsın gitsin. Bu kulübü onlara yedirmeyeceğiz'' şeklinde konuştu.

YARATILAN KORKU İMPARATORLUĞU

Ankaragücü'nün küme düşebileceği ifade edilerek, ''korku imparatorluğu'' yaratılmaya çalışıldığını ileri süren Şanlı, ''Ankaragücü'nü küme düşürebilirler. Ancak Ankaragücü, onurlu mücadelesiyle tekrar lige dönebilir. Taraftarlar arasında yaratılan korku imparatorluğuna son vermek için, buradan çağrı yapıyorum. Her gün aynı korkuyu yaşamaktansa, onurumuzla, şerefimizle küme düşelim ancak yönetim istifa etsin. Biz her türlü borcuyla bu kulübü almaya talibiz. Aslanlar gibi yönetir, borçları da öderiz'' dedi.

Erdal Şanlı, yönetimden önümüzdeki günlerde yeni istifalar olacağını da öne sürdü.

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler