LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Başkanlığa adaylığını açıkladı
Başkanlığa adaylığını açıkladı
16 Şubat 2010 15:44
Adnan Öztürk, kulübün Mart ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında Galatasaray başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Galatasaraylı eski yönetici Adnan Öztürk, Sarı-kırmızılı kulübün Mart ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında Galatasaray başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Adnan Öztürk, artık Galatasaray'ın bir dünya kulübü haline gelmesinin gerektiğini belirterek, Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanmanın en büyük hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

Galatasaraylı eski yönetici Adnan Öztürk, Sarı-kırmızılı kulübün mart ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Balmumcu'daki Point Otel'de basın toplantısı düzenleyen Adnan Öztürk, burada yaptığı konuşmada "Galatasaray, dünyanın en büyük camialarından bir tanesidir. Hatta ısrarla söyleyebilirim, dünyada tektir. Galatasaray'ı sportif rekabette bir adım bile geri düşürmeyeceğiz. Biz Galatasaray'ın kurumsal yapısını oluşturmak istiyoruz. Şeffaf, denetlenebilir ve sürdürülebilir bir yapı oluşturacağız. Bunları yaparken sportif açıdan hedefimiz; eksik olan Şampiyonlar Ligi Kupası'nı müzemize götürmektir. Galatasaray'da seçim yarışı 3 senedir devam ediyor. Ama resmi olarak bugün başlamıştır. Galatasaray'ın ilkeleri, ahlakı, prensipleri çerçevesinde kendimizi anlatacağız, sonucu genel kurul belirleyecektir. Bize de saygı duymak gerekir, saygımız sonsuzdur" dedi.

  Adnan Öztürk, artık Galatasaray'ın bir dünya kulübü haline gelmesinin gerektiğini belirterek, "Kalıcı başarılara yelken açma zamanı gelmiştir. Kalıcı bir sportif başarının yolu, süreklilik gösteren bir mali başarıdan geçmektedir" diye konuştu.

"GALATASARAY TARİ ÜÇ BÖLÜMDEN OLUŞUR"

105 yıllık Galatasaray tarihinin üç bölümden oluştuğunu belirten Öztürk, ''1. dönem, Ali Sami Yen ile başlayan, bin bir zorlukla ulusal başarı kazanıp milyonların gönlünü kazanan bir Galatasaray. Bu dönem 1995-96 yılına kadar sürdü. Bu dönem sonrasında biraz borçlanarak Avrupa'da önemli başarılar elde etmiş, dünya markası haline gelmiş, hepimizin gururu haline geldiği dönem yaşandı. Ben yaptığımız bu hareketi de 3. dönem olarak adlandırıyorum'' dedi. 

  Arkadaşlarıyla birlikte uzun süredir çalışmalar yaptıklarını anlatan Öztürk, "Bu 3. dönem olarak adlandırdığım bölüm içinde, 2 sene içinde banka borçlarını tamamını kapatmış, diğer borçlarını dünyadaki başarılı kulüp ve şirketlerin kabul edilebilir seviyesine çekmiş, hiçbir mal varlığını satmadan bunları yapmış hale gelmeyi hedefliyoruz. Bunu yapmak çok büyük bir sır gerektirmiyor. Şeffaf ve paylaşılan bir yönetim anlayışını ortaya koymak gerekiyor. Son derece hazırlıklı olarak çıktık" şeklinde konuştu.

  Şu anda Galatasaray'ın 300 milyon dolara yakın bir borcunun bulunduğunu dile getiren başkan adayı Öztürk, "İki sene üste 100'er milyon liradan, toplam 200 milyon liralık zarar var. Ne yazık ki üzülerek bunu belirtmek istiyorum; bu döngüden çıkmak için en önemli gayrimenkullerinden bir tanesi, adı ne olursa olsun, proje olsun satılma durumuna gelmiştir" dedi.

"TÜM GALATASARAYLILARA KAPILARIMIZI AÇACAĞIZ"

Galatasaray'ın en büyük sorunlarından birinin iletişim olduğunu söyleyen Öztürk, Galatasaray'ın kapılarını tüm Galatasaraylılara açacaklarını söyledi. Basın mensupları, genel kurul üyeleri, Futbol Federasyonu ve diğer kulüplerle iyi ilişkiler kurmayı istiyoruz diyen Öztürk,  "Galatasaray Televizyonu, internet sitesi, dergisi, tüm genel kurul üyelerine, taraftarlarına, dostlarına açılacak. Galatasaray Televizyonu'nun şifresini açacağız. Tüm amatör şubelerin bütçelerini 3-4 katına çıkartacağız. Galatasaray Adası'nı geri alacaklarını ve kulüp üyelerinin hizmetine sunacağız" dedi. 

  Galatasaraylı olduğu için her gün şükrettiğini anlatan Adnan Öztürk, şöyle devam etti:

  ''Galatasaray sevgidir, saygıdır, kardeşliktir. Ama her şeyden önce vefadır. Galatasaray'da bu duyguların, bu özelliklerin en üst seviyeye çıkartılması için elimizden geleni yapacağız. Galatasaray'ın kapıları her Galatasaraylı'ya sonuna kadar açılacak. Galatasaray'ın değerlerinin en büyük hazinesi, sahip olduğu tecrübeli başkanları, yöneticileri, sporcularıdır. Eğer başkan olursam, Galatasaray'a hizmet etmiş yöneticiler ve sporculardan görev almaları için davette bulunacağım.''

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler