LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Başkan'dan 'eksikleri gidereceğiz' sözü
Başkan'dan 'eksikleri gidereceğiz' sözü
Başkan'dan 'eksikleri gidereceğiz' sözü
01 Aralık 2008 / 15:15 Güncelleme: 01 Aralık 2008 / 00:00

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisin'deki yazısında 'Eskikleri gidereceğiz' diyerek müjdeyi verdi...


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin 70. sayısında yazdığı "İçinde bulunduğumuz dönemi aşacağız" başlıklı başyazısında taraftarların yüreğine su serpti.


Yıldırım şunları yazdı:


"Taraftarlarımızın bilmesini istediğim ve bildiklerine kalben inandığım nokta ise yaşanan başarısızlıkların en çok beni ve 24 saat mesailerini kulübe harcayan yöneticilerimizi ve profesyonel çalışma arkadaşlarımızı üzdüğüdür. Taraftarımızın gönlündeki hüzün, içindeki hayal kırıklığı en çok bizleri üzüyor. Taraftarımız daima en iyi şeylere layık çünkü onlar saf ve temiz duyguları ile her şeyleri ile gönül verdikleri takımlarının her zaman, her yerde ve her şartta yanındalar. Bu renklere karşılıksız gönül verenlerin takımlarına olan bağlılıkları ve sevgileri mutlaka karşılığını bulmalı. Vazifemiz sizlerin başını daima dik tutmak, bunun için gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz.


Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, takımlarının ve sporcularının yarıştığı tüm branşlarda tek hedefi "BAŞARILI" olmaktır. Başarının göstergesi ise; kazanılan şampiyonluk, kupa ve madalyalardır. Her sezon takımlarımızdan ve sporcularımızdan beklentimiz performanslarını daha ileri götürmeleri ve başarıda istikrarı yakalamalarıdır. Bu düşünceyle profesyonel futbol takımımız için sezon başında koyduğumuz hedef; ligde ve kupada şampiyon olmak, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bir önceki sezonda elde edilen başarıyı tekrarlamak olmuştur. Futbol takımımıza yaptığımız yatırımlar bu hedef doğrultusunda olmuştur. Ancak futbol takımımız UEFA Şampiyonlar Ligi için koyduğumuz hedefe ulaşamamış, hem taraftarlarımızı hem de bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır.


Dinamo Kiev takımı ile Kiev'de oynayacağımız maç, takımımızın UEFA Kupası'na katılması için son şanstır. Beklentimiz teknik ekibimiz ve futbolcularımızın bu son şansı iyi bir şekilde kullanması ve UEFA Kupası'na kalarak camiamızı gururlandırmasıdır. Bunun için çok çalışmak, sahada savaşmak, varını yoğunu ortaya koyarak taraftarımıza bu mutluluğu yaşatmak futbolcularımız için bir borçtur. Takımımız ancak UEFA Kupası'na katılarak taraftarımıza Şampiyonlar Ligi'nde yaşattığı üzüntüyü ve hayal kırıklığını bir nebze olsun giderebilir. Bizler bunun farkındayız ve var gücümüzle bize düşen görevi yerine getirme gayretindeyiz. Teknik ekibimizin de futbolcularımızın da maç tarihine kadar sadece bu gayret ve düşünce içinde olmaları gerektiğini, bunun için daha çok çalışacaklarını biliyor ve onlara güveniyoruz. Sezon başından beri yaşanan ciddi sakatlıkların, yeni hoca ve yeni sisteme uyum sürecinin ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde yaşadığımız hayal kırıklıklarına etkisi olduğunu düşünmekle birlikte bunun bir mazeret olmadığını biliyoruz. Geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde bizleri gururlandıran sonuçları alan futbolcularımızın üzerlerinde taşıdıkları şerefli formanın hakkını vereceğine inanıyoruz.


UEFA Kupası'nı sezon başında bir hedef olarak görmemekle birlikte gelinen noktada takımımızın UEFA Kupası'na kalması halinde yeni hedefimiz stadımızda oynanacak final olmalıdır. Son UEFA Kupası finalinde olmak kulübümüz tarihinde önemli bir kilometre taşı olacaktır. Taraftarlarımızın bilmesini istediğim ve bildiklerine kalben inandığım nokta ise yaşanan başarısızlıkların en çok beni ve 24 saat mesailerini kulübe harcayan yöneticilerimizi ve profesyonel çalışma arkadaşlarımızı üzdüğüdür. Taraftarımızın gönlündeki hüzün, içindeki hayal kırıklığı en çok bizleri üzüyor. Taraftarımız daima en iyi şeylere layık çünkü onlar saf ve temiz duyguları ile her şeyleri ile gönül verdikleri takımlarının her zaman, her yerde ve her şartta yanındalar. Bu renklere karşılıksız gönül verenlerin takımlarına olan bağlılıkları ve sevgileri mutlaka karşılığını bulmalı. Vazifemiz sizlerin başını daima dik tutmak, bunun için gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz.


Başta olumlu sonuçları olacağını düşündüğümüz ancak beklentimizi karşılamayan işlerin düzelmesi için her türlü tedbiri alıyoruz ve alacağız. Camiamızı gururlandıracak başarıları elde etmek için görünen eksiklikleri mutlaka gidereceğiz. Bu noktada her başarısız sonucu bizlere saldırmak için fırsat bilen, taraftarımızı umutsuzluğa iten, aslında olmayan olaylar üzerine hayaller kurarak saldıranlara fırsat vermeyeceğinize inanıyorum. Sürekli olumsuzlukları göstermeyi adet edinerek yaşanan güzelliklerin tadını çıkarmamıza fırsat vermeyenleri bildiğinizi ve bu kişilerin asla başarılı olamayacağını düşünüyorum. Her fırsatta kulübümüze saldırarak taraftarları oldukları kulüplere televizyon ve gazete köşelerinden avantaj yaratmaya çalışanların bu niyetlerini asla başaramayacaklarını bir kere daha tekrarlıyorum.


Fenerbahçeli olanları potansiyel suçlu, Fenerbahçelileri tehlikeli ve riskli gösterenlerin bu çabasının ardında hak ettiğimizi alma konusunda bizi durdurma, mensubu oldukları kulübe avantaj yaratma gayreti olduğunun bilinmesini istiyorum. Spor teşkilatlarında görev alan tüm Fenerbahçelileri, zan ve isnat altında tutanların bu şekilde kulüp taraftarları arasında kin ve nefret tohumu ekmekte olduğunu, futbolun marka değerini düşürerek dökülen helal alın terini kirlettiklerini ifade etmek istiyorum. 100 yıllık koca bir çınar olan kulübümüzün, kişisel amaçları uğruna kendisine saldıranları asla karşılıksız bırakmayacağını bir uyarı olarak belirtmekte fayda görüyorum. Başkanlar, yöneticiler, teknik adamlar ve futbolcular hep geçicidir. Geçici olmayan tek gerçeğimiz "FENERBAHÇE"dir. Fenerbahçe'ye zarar vermek isteyenlere asla fırsat vermedik bundan sonrada vermeyeceğiz.


Profesyonel futbol takımımız yeni hocası ve yeni hocanın yerleştirmek istediği sistem ile ilgili bir geçiş süreci yaşamaktadır. Sistemin başarılı olması için gerekenler yapılmaktadır. Bu sistemin başarısı için ortaya çıkan eksiklikler ve ihtiyaçlar ilerleyen günlerde giderilecektir. Bu dönemde taraftarımızdan beklentimiz; her türlü sonuçta takımının arkasında olması ve desteğini esirgememesidir. İçinde bulunduğumuz dönem, birlikte kararlı şekilde oluşturacağımız güçle aşılacaktır. Hep destek tam destek anlayışı ile bu güce güç katan taraftarlarımıza bir kere daha şükranlarımı sunuyorum.


Dünyada yaşanan ekonomik krizin etkileri tüm kulüplerimiz tarafından hissedilmeye başlanmıştır. Bir kere daha kulübümüzün yaşanan mali krizden en az etkilenecek kulüp olacağını söylemek isterim. Bu durum mali yapıya yönelik istikrarlı çalışmalarımızın bir sonucudur.


Bununla birlikte kulüp olarak bizlerde pek çok konuda tasarrufa gitmek ve önümüzdeki süreçte krizin ortaya çıkaracağı zorlukları aşacak tedbirleri bugünden almak zorundayız. Tesisleşme hamlemizi kesintiye uğratmadan kulübümüze yeni kalıcı gelir kalemleri yaratarak güçlü mali yapımızı daha da güçlendirmek zorundayız. Geçen ay sizlerle paylaştığımız Ataşehir Spor Kompleksi, Ankara Tesisleri, Kenan Evren projesinin ardından sizlere eski kulüp binamızın yenilenerek Fenerbahçe Konuk Evi olarak önümüzdeki ay içinde devreye alınacağını, bu şekilde İstanbul içinde artık otel masrafımızın kalmayacağını, üyelerimizin de yararlanacağı bu tesisle hem tasarruf edip hem de yeni gelirler elde edeceğimizin müjdesini vermek isterim.


Keza, Kenan Evren projesi kapsamında mevcut lisenin yerine Küçükbakkalköy'de yapmayı taahhüt ettiğimiz okul inşaatın hızla ilerlediğini ve 2009-2010 eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini ve bu şekilde projenin gerçekleşmesinin önündeki en büyük zorluklardan birinin daha aşılmış olacağını belirtirim"


Milliyet

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler