LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Başkan Demirören, Sağlam'la karşılaşmamak için İst
Başkan Demirören, Sağlam'la karşılaşmamak için İst
Başkan Demirören, Sağlam'la karşılaşmamak için İst
04 Ekim 2008 / 09:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Metalist şoku bardağı taşırdı, başkan Demirören teknik adam arıyor. Beşiktaş'ta Ertuğrul Hoca’nın yeri artık hiç de “Sağlam” değil.. Geçen yılki 8-0’lık Liverpool hezimetinden sonra bile Sağlam’ın arkasında duran başkan Yıldırım Demirören başta olmak üzere bütün yöneticiler 4-1’lik Metalist hüsranının faturasını teknik kadroya çıkardı..


Vatan'da yer alan habere göre, maç sonrası yönetim otobüsünde Sağlam’ın hemen istifa etmesi gerektiği konuşulurken, yöneticiler Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu, Şeref Yalçın, Nedim Sarsmaz ve Hakan Aksoy otelde uzun süre durum değerlendirmesi yaptı..


SELAM BİLE YOK


BAŞKAN Demirören de maçtan sonra menajer Sinan Engin’i telefonla arayarak memnuniyetsizliğini dile getirdi, ancak Sağlam’la tek bir kelime bile konuşmadı.. Hatta karşı karşıya gelmemek için İstanbul’a dönmedi, Kiev’e geçti.. Sağlam’a karşı bu soğuk tavır havaalanında da sürdü.. Yöneticiler, karşılaştıkları Sağlam’a selam bile vermeyerek tavırlarını çok net ortaya koydular.. Bu durum Ertuğrul Sağlam’ın da moralini bozdu.. Demirören ve yönetim Sağlam’ı şu konularda eleştirdiler:


Futbolcular ile Sağlam arasındaki iletişim bozukluğu takımın futboluna yansıyor.. Yabancılar başta olmak üzere, hiçbir futbolcu Sağlam’ı sevmiyor ve vurdumduymaz davranıyor.. Bunun nedeni Sağlam’ın hiç kimseyle diyalog kurmayıp, kendi dünyasında yaşaması.. Bazı yöneticiler, “Her oyuncu hocayı şikayet ediyor.. Söylemek istemiyoruz ama yabancılar hocadan dolayı kötü oynuyor.. En büyük tehlike bu” bile dediler..


‘HAYAT DEVAM ETMİYOR’


Oyuncu seçiminde acemice hatalar yapıyor.. Özellikle Tello ile Gökhan Zan’ı formsuz oldukları halde sürekli oynatması bardağı taşırdı. Hele Zan’ın maçtan önceki gün yapılan 5’e 2 ortada sıçanda sakatlanıp, sakat sakat sahaya çıkması lakayıtlığı ortaya koydu..


Yoneticiler ayrıca “Başkan maç sonu protokol tribününde yerin dibine geçmiş durumdaydı. Futbolcular ise sahada rakiple forma değiştiriyorlardı. Yazık, bu takımda ruh kalmamış. En büyük eksiklik bu. Kimse yüreğini ve vücudunu ortaya koymadı. Hocanın yanı sıra takımda da suç var. Bizi kanser ettiler. Kimsenin yüzüne bakamayacağız” ifadelerini kullandılar.


SAĞLAM’IN maç sonrası “Hayat devam ediyor” diye açıklama yapması da tepki topladı.. Yöneticiler, buna karşılık “Ertuğrul’un buradaki hayatı fazla devam etmeyecek” dediler..


ÜCRETİ 1,8 MİLYON YTL


MAÇTAN sonra başkan Demirören “Ertuğrul istifa ederse ’hayır’ demem” diyecek kadar hocasından vazgeçti. Bunu farkeden Sağlam ise başkana “Asla istifa etmem. İsterseniz gönderin” diye haber yolladı.. Ekibiyle yaptığı toplantıda ise “Hacettepe’yi yensek bile rahat bırakmazlar.. Başkan arkamızdaki desteği çekti.. Dayanabildiğimiz kadar dayanacağız” dedi.. Ocak 2010’a dek sözleşmesi bulunan Sağlam’ın yıllık ücreti 1.8 milyon YTL.. Beşiktaş’ın kendisini göndermesi halinde bu paranın ödenmesi gerekiyor.. Ama bu yılki ücreti ödenirse, Sağlam’ın ayrılmaya sıcak bakabileceği de söyleniyor.. Teknik direktörlük için ilk aday ise Shakhtar Donetsk’ten Aralık ayında ayrılacağını açıklayan Mircea Lucescu.. Başkan Demirören’in alelacele Kiev’e gitme sebebinin, Luce ile masaya oturup hemen gelmeye ikna etmek olduğu sızan bilgiler arasında.. Lucescu, Shakhtar’dan yılda 3.5 milyon Euro alıyor..

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler