LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Barça'yı uçuran THY uçağı
Barcelona'nın kendileri yerine THY'yi tercih etmesine İspanyol havayolu şirketleri oldukça öfkeli..
Barça'yı uçuran THY uçağı
14 Aralık 2009 / 20:08 Güncelleme: 14 Aralık 2009 / 20:20

THY yıllık üç milyon euro için üç yıllığına Barcelona'nın resmi sponsoru olmuş fakat sponsorluk anlaşması kriz ile başlamıştı.

Barca'nın kendileri yerine THY'yi tercih etmesine öfkelenen İspanyol şirketlerin baskısı sonucu, THY'nin Barcelona için yapacağı ilk seferde Abu Dabi'ye direkt uçması engellenmiş, uçuş İstanbul aktarmalı olarak gerçekleştirilirken seyahat süresini uzatan bu uygulama Barcelona Kulübü'nün büyük tepkisini çekmişti.

İspanyol basınının ve buna dayalı olarak Türk basınının Barcelona'dan kalkış öncesinde bir THY yetkilisinin 'Yaşasın özgür Katalonya' şeklinde anons yaptığını öne sürmesine karşı ise THY'den yalanlama gelmişti.

THY'DEKİ "KATALANCA ANONS" İDDİASINA YALANLAMA

Türk Hava Yoları'nın (THY) sponsorluk anlaşması yaptığı Barcelona takımını taşıyan uçağın kalkışından önce "Katalanca anons yapıldığı" yönündeki iddialar yalanlandı. THY Basın Müşaviri Ali Genç, "Bu iddialar kesinlikle doğru değil" dedi.

Ali Genç, İHA muhabirinin sorularını yanıtladı. THY'nin sponsorluk anlaşması yapmak üzere bir süredir Barcelona takımı ile görüştüğünü belirten Genç, "Bu sponsorluk anlaşması çerçevesinde Barcelona takımının İspanya dışındaki turnuvalara THY uçağı ile taşınması, bu sponsorluğun bir parçasıydı.

Bu sponsorluk görüşmeleri sürerken biz Barcelona takımının Abu Dhabi'de yapılacak kıtalararası şampiyonaya taşımak için de görüşmelerimizi sürdürüyorduk. Bu görüşmeler tamamlandı ve Barcelona takımının Abu Dhabi'ye THY tarafından taşınması konusunda anlaştık. Sponsorluk konusunda ise görüşmeler devam ediyor" dedi.

Takımı Abu Dabi'ye götürebilmek için İspanya Sivil Havacılık Kurumu'na yaptıkları müracaat sonucunda gerekli izinleri alamadıklarını kaydeden Genç, "Bunun üzerine ikinci bir alternatif takımın İstanbul üzerinden taşınmasıydı.

Dün bu ikinci alternatifi kullanarak Barcelona takımını İspanya'dan alarak İstanbul'a ve buradan da Abu Dhabi'ye taşıdık. Bu sefer sonrasında gerek yöneticiler gerekse futbolcular bize teşekkür ettiler. Sponsorluk anlaşmasında son aşamaya geldik. Anlaşmayı gerçekleştirdik.

Anlaşma ile ilgili ileriki günlerde imza töreni yapılacak. Bundan sonraki dönemlerde takımın başka turnuvalara katılımı konusunda biz İspanya Sivil Havacılığı ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz.

THY'nin sponsor olduğu bir takımın taşınması söz konusu. Gerekli izinleri alırsak Barcelona takımını doğrudan gidecekleri kente götürürüz. Bu gerçekleşmezse İstanbul üzerinden taşınır" diye konuştu.

THY Basın Müşaviri Ali Genç, Barcelona takımını taşıyan uçak kalkmadan önce THY yetkilinin anons yaptığı iddiaları da yalanladı. "Bu iddialar kesinlikle doğru değil" diyen Genç, "THY'nin buradaki ana misyonu bu takımı emniyetli konforlu ve güvenli bire biçimde gideceği noktaya götürmek.

Bunun dışındaki tüm yorumlar THY'nin bilgisi olmayan konular. THY'nin bu konuda fikir beyan etmesi söz konusu değil. Böyle bir konu yok" dedi.

THY'nin bu sponsorluktaki amacının global bir oyuncu olmayı hedefleyen havayolu şirketi olarak dünyada daha çok bilinen, tanınan, marka değeri yüksek bir havayolu şirketi olmak olduğunu kaydeden Genç, "Son yıllarda da bununla ilgili ciddi adımlar atıldı ve bunun meyvelerini topluyoruz.

Futbol tüm dünyanın ilgilendiği bir spor dalı. Barcelona takımı da bugün dünyanın en önemli spor kulüplerinden bir tanesi sayabileceğimiz 3-5 kulüpten bir tanesi.

THY'nin tanınmasına katkı sağlayacak farklı fırsatları da değerlendirmeye çalışırız. Burada ana gayemiz THY'nin dünya üzerinde bilinirliğine katkı sağlayacak fırsatları değerlendirmek" açıklamasında bulundu.

 

bar1.jpg

 

bar2.jpg

 

bar3.jpg

 

bar4.jpg

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler