LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bakkal yolundan olimpiyatlara
Bakkal yolundan olimpiyatlara
04 Ağustos 2012 16:00
Küçük yaşlarda bakkala ekmek almaya gönderildiği zaman annesi tarafından hızı keşfedilerek spora yönlendirilen milli atlet Gamze Bulut, Londra Olimpiyatları'nda atletizm 1500 metrede madalya için koşacak.

Türkiye adına Londra'da atletizm 1500 metrede koşacak 20 yaşındaki Gamze Bulut,  yaklaşık 9 aydır Kayseri'de sürdürdüğü olimpiyat hazırlıklarının verimli geçtiğini söyledi.

Atatürk Spor Kompleksi atletizm pistinde çalışmalar yapan spor lisesi mezunu Gamze, Kayseri'de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'nda okumak için başvuru yaptığını anlattı.


-Hızını ilk annesi keşfetti-


Ailesinin iki çocuğundan biri olan Gamze, sporu ve atletizmi çok sevdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Atletizme küçük yaşlardan itibaren ilgim vardı. Zayıf, ince bir fiziğe sahiptim. Bundan dolayı çok hızlı koşardım. Sokak aralarında oyun oynardık. Erkeklerle oynadığımız zaman genelde ağabeyler hızımdan dolayı beni seçerdi. Herkes tarafından hızlı olduğum bilinirdi. Arkadaşlarım da hızımı fark etmişlerdi. Fakat ilk hızımı keşfeden annem oldu. Annem ekmek almam için hep beni bakkala gönderirdi. Çok hızlı koşardım, bakkaldan ekmeği alıp gelirdim. Bakkaldan hızlı gelmeme annem şaşırırdı ve bana 'Nerede bakkal açıldı, neden bu kadar hızlı gelip gidiyorsun anlayamıyorum' derdi. Annemin bana çok desteği var. Atletizmde başarılı olmam için büyük katkı verdi. Her zaman yanımda yer aldı.''


-''Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum''-


Yaklaşık 1 yıldır olimpiyatlara hazırlandığını vurgulayan Gamze, yarışmayı büyük bir heyecanla beklediğini belirtti.

Milli atlet, ''Olimpiyatlarda bin 500 metrede ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Türk halkı için antrenörümle beraber elimizden geleni yapacağız. Olimpiyatlarda önümde seçme yarı final ve final var. İnsanlar 4-5 sene olimpiyat için uğraşıyor. Biz sadece 9 ayda bu duruma geldik. İlerde neler olur bilemiyorum ama çok umutluyum. İnşallah ülkeme güzel sonuçla dönerim. Bana destek olan başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen olmak üzere herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.


-İki branşta olimpiyatlara katılma hakkı kazandı-


Gamze'nin antrenörü Süleyman Altıoluk ise olimpiyatlarda çalışmalarının karşılığını alacaklarına inandıkları ifade ederek, şunları söyledi:

''Gamze gerçekten çok genç, çok yetenekli bir sporcu. Milli takım kafilisinin en genci. Biz Gamze ile çalışmalara başladığımızda olimpiyat barajını geçeceğimizi söylediğimizde herkes bize gülüyordu. Biz çocuğumuza güvendik ve çok çalıştık. Atletizm milli takımı olarak 33 kişi olimpiyatlara gidiyor. Gamze'nin bir farklılığı var onlardan. Herkes tek branşta baraj geçti. Gamze ise 1500 metre ve 3 bin metre engellide barajı geçti. Biz sadece 1500 metrede yarışmayı tercih ettik. Gamze'den ilerleyen yıllarda da büyük beklentilerimiz var. Çok iyi hazırlandık. Oraya gelen her sporcu kadar iddialıyız. Oradan güzel sonuçla döneceğimize inanıyoruz.'' AA
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler