LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Bakan'a sarı lacivert tepki
Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Kupayı Trabzon'a getireceğiz" diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a canlı yayında istifa çağrısı yaptı.
Bakan'a sarı lacivert tepki
10 Ocak 2012 / 08:36 Güncelleme: 10 Ocak 2012 / 08:45

OLAYLAR NASIL BAŞLADI?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Trabzonspor'umuzun kupasını almak için çok ince ayar bir çalışma yapıyoruz." diyince özellikle F.Bahçe cephesinden tepki almıştı. Bakan daha sonra sözlerine açıklık getirmiş: "Bu işi hassas, ince eleyip sık dokuyorlar da bizim kupamızı verecekler diye kanaatimi söyledim." demişti. Ancak bu açıklama Fener'i ikna etmedi...

NTV'de ekrana gelen Yüzde Yüz Futbol programında konuşan ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, "Kupayı Trabzon'a getireceğiz" diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifaya davet etti.

Rıdvan Dilmen, Bakan Erdoğan Bayraktar'ın Trabzon'da yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirerek, Bayraktar'ın Başbakan Erdoğan'ı zor durumda bıraktığını söyledi. Dilmen, geçtiğimiz yıl Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında, o dönem TOKİ Başkanı olarak görev yapan Bayraktar'ın yaptığı açıklamalarla Galatasaraytaraftarlarını oldukça sinirlendirdiğini ve Başbakan Erdoğan'a tepki gösterilmesine yol açtığını söyledi.

BAŞBAKANI ZOR DURUMDA BIRAKTI

Fenerbahçe'nin maçlarını şikeyle kazandığının kanıtlanması durumunda kupanınTrabzonspor'a verileceğini dile getiren Rıdvan Dilmen, "Bir bakan herkesten önce Türk spor kamuoyunu ve Başbakanı zor durumda bırakıyor. Yargı sonundaFenerbahçe şike işlerine bulaştıysa, Trabzonspor anasının ak sütü gibi şampiyonluğu alacaktır." dedi.

BAKAN BAYRAKTAR İSTİFA ETMELİ

Dilmen sözlerine şöyle devam etti: "Yargı süreci devam ederken bir bakanın Başbakanı ve ülkedeki durumu kaosa sokacak açıklamalar yaptı. Bir bakan şu kadar bir kaosta bunları söylüyorsa Türk spor kamuoyunu zor durumda bıraktı. Ben olsam istifa ederdim. Bence istifa etmeli."

İŞTE FENER'İ KIZDIRAN BAKAN'IN O SÖZLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, Trabzonspor'la ilgili sözleri tartışmaya yol açtı. Şehirdeki Fatih-Tanjant bağlantı yolunun açılış töreninde, "Şimdi bizim hakkımız olan Trabzonspor'umuzun kupasını almak için de çok ince ayar bir çalışma yapıyoruz. İnşallah hakkı olan Trabzonspor'umuzun kupasını da Trabzon'un müzesine getireceğiz. Allah bize inşallah bunu nasip edecek." diyen Bayraktar, konuşmasına açıklık getirdi. Konunun hassas olduğuna dikkati çeken Bayraktar, "İnce eleyip sık dokuyorlar. Bizim kupamızı verecekler diye kanaatimi dile getirdim." ifadelerini kullandı.

Bakan Bayraktar, Trabzon Havalimanı'ndan Ankara'ya hareket etmeden önce gazetecilerin ilgisiyle karşılaştı. "Trabzonspor ile ilgili beyanatınız farklı tepkilere yol açtı. Ne demek istediniz, biraz açar mısınız?" şeklindeki soru üzerine Bayraktar şu cevabı verdi:

"Trabzonspor'un hakkı olmasa niye bizi Avrupa kupalarına çağırdılar, Şampiyonlar Ligi'ne bizi çağırdılar? Bizi derken, Trabzon'u çağırdılar. Trabzon'u çağırdıklarına göre kupanın da verilmesi gerektiğini ifade ettim. Yine aynı şeyi söylüyorum." Bayraktar, "İnce ayar ifadelerini biraz açar mısınız?" sorusu karşısında şu yorumda bulundu: "Onu onlar yapıyor, ben yapmıyorum. Onların yaptığını söyledim." Bayraktar'ın iştirak ettiği Fatih-Tanjant bağlantı yolunun açılışına, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, AK Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birçok kurum müdürü ve vatandaşlar da katılmıştı.

Fenerbahçe'den Bayraktar'a tepki: Kupa müzemizde

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bay-raktar'ın, geçen sezonki şampiyonlukla ilgili sözlerine Fenerbahçe'den tepki dolu bir cevap geldi. Kulüpten yapılan açıklamada, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, geçen sezonki şampiyonluğumuza yönelik birtakım ince planları olduğunu üzülerek ve dehşete kapılarak takip etmekteyiz." denildi. İnternet sitesinde 'Kupa müzemizde' başlığıyla yayımlanan bildiride şu ifadeler kullanıldı: "Her bir bireyin hakkını korumak ve onu savunmakla yükümlü Sayın Bayraktar'ın Trabzon halkına yönelik yaptığı konuşmayı, en iyi niyetli bakış açısıyla 'ucuz popülizm' olarak nitelendirmek istesek de, milyonlarca taraftarıyla sportif ve tesisleşme anlamında Türkiye'ye büyük değer sağlayan 'Fenerbahçe' markasına yönelik bu sözleri kabul etmek veya görmezden gelmek hiçbir şekilde mümkün değil."

Bugüne kadarki her açıklamada, kulübe yönelik sistematik bir linç ve karalama kampanyası olduğuna dikkat çekildiği belirtilirken şöyle devam edildi: "Adil yargılama ve sürece dair eşitlik istediğimizi vurgulamıştık. Ancak, Sayın Bayraktar'ın 'Trabzon gülerse Türkiye güler. Trabzon kalkınırsa Türkiye çok büyük mesaj verir. Şimdi bizim hakkımız olan Trabzonspor'umuzun kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz. İnşallah hakkı olan Trabzonspor'umuzun kupasını da Trabzonspor'un müzesine getireceğiz. Allah inşallah bunu bize nasip edecek' şeklindeki açıklamaları, bir bakanın, fanatizmle birlikte eşitlik ve adalet duygusundan ne kadar uzaklaşabildiğinin en açık göstergesidir." Milyonların Sarı-Lacivertli renklere hiçbir menfaat beklemeksizin gönül verdiğine işaret edilirken şu değerlendirmede bulunuldu: "Türkiye'nin en önemli markalarından biri olan Fenerbahçe'ye yönelik bu tutumu çok açık bir dille reddediyor; en iyi niyetli bakış açısıyla bu durumu 'sınırı aşmak' olarak nitelendiriyoruz. Bu bağlamda, gerekli mercilerin gerekli adımı atacağına olan inancımızı kamuoyunun bilgisine sunuyor; alın terimizle, emeğimizle ve hakkımızla kazandığımız 18. şampiyonluğa ait kupanın açıklanan ya da açıklanmayan her tür ince hesaba karşın dün olduğu gibi yarın da müzemizde olacağını hatırlatmak istiyoruz." F.Bahçeli taraftarlar da Gaziantepspor maçından önce Bakan Erdoğan Bayraktar'a büyük tepki gösterdi.

Olcan Adın: Trabzon beni istediğini gösterdi

Trabzonspor forması altında ilk maçına İstanbul B.B. maçında çıkan ve sahanın en iyilerinden olan Olcan Adın, hocası Şenol Güneş'e övgüler yağdırdı. Başarılı isim, Trabzonspor ve Galatasaray arasında seçim yapmadığını dile getirdi. Radyospor'a konuşan Olcan, "Şenol hocama çok teşekkür ederim. Lisansım çıkar çıkmaz, beni ilk maçta oynattı. Bana ne kadar güvendiğini gösterdi. Ben de kendisini mahcup etmedim. Trabzonspor'un beklentileri büyük. Ben de bu hedefler doğrultusunda başarılı olmak istiyorum." dedi. Olcan, "Transferinde Galatasaray ve Trabzonspor arasında bir tercih yaptın mı?" şeklindeki soruya şu cevabı verdi: "Hayır. Bana ciddi bir teklifle gelen tek kulüp Trabzonspor'du. Ben de seve seve bu öneriyi kabul ettim; çünkü Trabzonspor Türkiye'nin en büyük kulüplerinden bir tanesi, burada oynamak benim için gurur verici."  (Zaman- Milliyet- Kanal A)


 
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler