LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım'ın yerine gelecek isim
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım sonrası dönem artık yüksek sesle konuşulmaya başlandı.
Aziz Yıldırım'ın yerine gelecek isim
10 Ağustos 2011 / 13:41 Güncelleme: 10 Ağustos 2011 / 13:42

Yönetim kurulu, Futbol Federasyonu’nun kulüp hakkında vereceği kararın ardından istifa edecek. Başkanlık için herkesin birleştiği isim ise şu anki yönetimin asbaşkanı Ali Koç.

Fenerbahçe’de, başkan Aziz Yıldırım’ın cezaevinde olmasından dolayı herkes beklemede...

Camia, şike soruşturmasının sonunda Futbol Federasyonu’nun vereceği karara odaklanmış durumda. Bu kararın verilmesinden sonra Aziz Yıldırım ve ekibinin görevi bırakacağı belirtilirken, yöneticilerin tamamının Ali Koç’un başkan olmasını istediği öğrenildi. Arkadaşlarının ‘başkan ol’ telkininde bulunduğu Koç’un ise şimdilik bu teklife sıcak bakmadığı bildiriliyor. Ali Koç’un karar vermek için Aziz Yıldırım’ın durumunun biraz olsun netleşmesini beklediği öğrenildi. Diğer taraftan yöneticilerin istifa kararının kesin olduğu ve bunu Futbol Federasyonu’nun 15 Ağustos’tan sonra açıklayacağı kararının ardından uygulamaya koyacakları belirtiliyor. Bu durum, Aziz Yıldırım’ın tutuklanmasının ardından, “Başkanımız dönene kadar görevimizin başındayız” açıklamasını yapan Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun geri adım atması anlamına geliyor.

Aziz Yıldırım da Koç’u istiyor

ŞİKE soruşturması kapsamında tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da Ali Koç’un başkan olarak görevi devralmasını istiyor. Mahkemede aklanacağını düşünen Yıldırım, buna karşılık Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı’na devam etmeyeceğini daha önce açıklamıştı. Aziz Yıldırım’ın, artık kulüp başkanı olarak görmek istediği Koç’u, bu görevi kabul etmesi için ikna etmeye çalışacağı öğrenildi.

Bu arada, asbaşkanlardan Murat Özaydınlı’nın da Fenerbahçe Yönetim Kurulu’ndan tamamen ayrılması için ailesinden büyük baskı gördüğü belirtildi. Murat Özaydınlı’nın ağabeyi Bülent Özaydınlı’nın, “Artık yöneticiliği bırak ve ailenle daha çok ilgilen” dediği ifade edildi.

Fenerium’daki başarılı çalışmalarıyla büyük takdir toplayan Abdullah Kiğılı’nın da bir an önce istifa etmek istediği, ancak kulübün zarar görmemesi adına görevine devam ettiği kaydedildi.

Başbakana mektup yazdılar

Fenerbahçeli taraftarlar, şike soruşturmasında tutuklanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilere destek olma adına düzenledikleri organizasyona bir yenisini daha ekledi. Sarı lacivertliler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazılan ve “12numara.org” adlı sitede yer alan mektubu imzalayarak, Erdoğan’a gönderecek. Mektupta, “İsnat edilen suçların ağır cezalık olmaması, delil karartma gibi bir durumun artık geçerliliğini yitirmesi ve kendisinin yaşadığı önemli sağlık sorunları nedeniyle milyonlarca Fenerbahçeli adına Başkanımız Aziz Yıldırım’ın tutuksuz olarak yargılanmasını rica ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

Alnımızın akıyla bu süreçten çıkacağız

F.BAHÇE’nin Brezilyalı yıldızı Andre Santos, şike soruşturması nedeniyle zor günler geçiren sarı lacivertli kulübün bu süreçten alnının akıyla çıkacağını vurguladı. Sarı lacivertli oyuncu, “Saha dışındaki olaylar için bizim başımızdaki büyüklerimiz, yöneticilerimiz gerekli kararı alacaklardır. İnanıyorum ki, Fenerbahçe bu durumdan alnının akıyla çıkacak. Futbolcular olarak bizim konuşmamız gereken yer saha içerisidir. Geçen sezondan daha iyi bir sezon geçirebilmek için herşeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Futbolcuları düşünen yok

TATİLİNİ Uruguay’da sürdüren Fenerbahçe’nin yıldızı Diego Lugano, Boleira adlı internet sitesine ayrılık sinyalleri verdi. Lugano, “Umarım federasyon bu hafta açıklama yapar. Türkiye’de kulüplerin, taraftarın, televizyonların çıkarlarını düşünüyorlar ancak kimse futbolcuları düşünmüyor. Küme düşme olursa ayrılmak durumunda kalabilirim” dedi. (Hürriyet)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler