LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım'dan Yanal'a sert eleştiri
Aziz Yıldırım'dan Yanal'a sert eleştiri
18 Nisan 2016 13:25
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ersun Yanal hakkında sert açıklamalarda bulunarak, "Ben olduğum müddetçe bu kulübe gelemez" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, Fenerbahçe eski teknik direktörü Ersun yanal hakkında sert açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Ben olduğum sürece Ersun Yanal bu kulübe gelemez dedi.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

Başkanlar konuşması, yöneticiler konuşmasın deniyordu ama maalesef dün dündür bugün bugündür politikaları uygulanıyor.

CEPLERİNE PARA DOLDURUP EVLERİNDE RAHATÇA YATIYORLAR

Türkiye'nin iki sorunu var. Biri terör, biri paralel yapı. Bugün yine operasyon yapılıyor. Bu iki çok önemli konu varken bizlerin spor yaparken başarı ya da başarısızlık üzerine konuşmamamız lazım. Her gün şehitler oluyor... Çıkıyorlar televizyonda konuşuyorlar. İçiyorlar viskilerini... Ceplerine para doldurup evlerinde rahatça yatıyorlar.

İnsanlar da bir yandan barış için uğraşıyor. Bizler de elimizden geldiğince yükümlülükleri yerine getirmeye çalışıyoruz.

BEŞİKTAŞ BUNLARIN ÜÇÜYLE DE OYNAYACAK

Bugün ben başka şeyler anlatacaktım... Türk sporundan bahsedecektim. Beşiktaşlı oyuncu Galatasaraylı oyuncuyu aramış... Bana bunu soracaksınız. Bunlar önemsiz şeyler. Osmanlıspor geldi, bizim maçımızda iyi oynadılar.

Berabere kaldık. Beşiktaş maçında oynamayacakları belli mi? Biz Osmanlıspor'a Konyaspor'a Galatasaray'a puan kaybettik. Beşiktaş bunların üçüyle de oynayacak. Daha 5 maç var. Fenerbahçe şampiyon olursa dün yönetimi yuhalayanlar ne diyecek?

TARAFTAR BAKSIN O ZAMAN NASIL ŞAMPİYON OLMUŞUZ

Ersun Yanal diye bağırıyorlar. Getirdim belgeleri. Bakalım nasıl o zaman şampiyon olmuşuz. Lig TV sanki reklam yeri. Lig TV kulüplerle ortaktır. Ama Lig TV'de antrenör yayın yapıyor, bir kulübe pazarlanıyor. Lig TV böyle olmamalı. Tümer Metin bizde oyuncuydu.

BENCE, SENCE YOK. KURALLAR VAR

Hasan Ali kırmızı kart görüyor Gaziantep'te... Neden görmüş bilmiyor. Önce eğitim alacaksınız. Bunun kurallarını bileceksiniz, ona göre yorum yapacaksınız. Bence, sence yok. Kurallar var. Bunlar uygulanmazsa insanlar birbirlerini yerler.

ŞAMPİYON SON MAÇTA BELLİ OLACAK

Terranneo ile neden ayrıldık, onu lig bitiminde anlatırız. Futbolcularla ilgili de 5 maç sonra konuşuruz. Kimseden de çekinmem. Yanlış ve bazen ahlak sınırlarını aşan yorumlar yapılıyor. 

Futbol takımımıza ben güveniyorum. Bundan 3 hafta önce Barcelona 9 puan farkla öndeydi. Real Madrid gitti yendi. Dün akşam Atletico-Barcelona 76 puan oldu, 75 Real Madrid. Bizde de aynısı olabilir. Biz oyunculara da inanıyoruz, heyete de, kendimize de... 

Biz ümitliyiz. Son maça kadar  da sürecektir. Bence son maçta şampiyon belli olacaktır.

İÇERİYE EL UZATANLAR VAR

Dün bağırıyorlar Ersun Yanal diye. Organize edildiler. GFB grubu, ÜNİFEB biz bağırmadık diyor. Kim bağırdı peki? İçeriye el uzatanlar var. Siyaset adına el uzatanlar var. 

Biletle, otobüsle organize edenler var. Onları aleyhimize organize ediyorlar. Dün akşam oturdum, bütün kameraları izledim. Ben bu sene hiç müdahale etmedim. 

Tek istediğim takıma sahip çıkın dedim. Ben alışkınım. Çünkü rant çeteleri var. Siyasi ve maddi... İkisi de var. Bunlarla ilgili yine çalışmaya başladım. Emniyet'e hepsiyle ilgili suç duyurusunda bulundum.

Alkollü olarak tribüne gelinmesini engelleyeceğim. Dışarıda cinayet oluyor. Yarın bunlar büyüyecek. Uyarıyorum buradan. Bu gruplar içerisinde rant mücadelesi var. Lütfen tedbir alın. Elebaşlarını tribünlerden gönderin.

BEN OLDUĞUM MÜDDETÇE ERSUN YANAL BU KULÜBE GELEMEZ

Ersun Yanal'ı kim gündeme taşıdı? Lig TV'de Şansal Bey söyleyerek. En son dedi ki: 'Kulüpten kendim ayrıldım.' Ben olduğum müddetçe bu kulübe gelemez. Beni böyle kızdırırlarsa 10 sene de gitmem. Aday olurum, olursam da seçilirim. Benimle uğraşmasınlar.

RİZE'DE YÜKSELİŞE GEÇTİK, ARABA KURŞUNLANDI

1907 Derneği'yle konuşacağım. Ya bunlarla ilişkilerini kesecekler ya da komple karşıma alırım. Böyle terbiyesizlik olmaz. Fenerbahçe yönetimi ne yapmış? Bütün futbolcuları transfer etmiş. 

Amatör branşlarda başarılı olmuş. Şampiyon olamayabiliriz Euroleague'de. Ne var bunda? Beşiktaş 8 senedir şampiyon olamıyor. Ne olacak? Biz de 7-8 sene olamadık. Fenerbahçe büyüklüğünden bir şey mi kaybetti. Rize'ye kadar... Tam Rize'de yükselişe geçtik, araba kurşunlandı. Terör var. İstanbul'da bomba var deniliyor, insanlar sokağa çıkmıyor. 

Geçen AVM'ye yemek yemeye gittim, eskiden bin kişi olurdu, 20 kişi yoktu bu sefer. Rize'deki insanlar korkmadı mı yani? Neden olduğu 1 senede ortaya çıkarıldı mı? 

Futbolcular bunun travmasını yaşıyor ama. Bir terör lafı olunca yaşıyorlar yine. Bu sene Galatasaray maçında yine bomba ihbarı oldu. Fenerbahçe'nin lehine olmasına rağmen ülke menfaatlerine göre davrandık. 

Seyircili oynansın dedik. Belki biz sportif olarak avantaj sağlayacaktık. Niye bunları değerlendirmiyor kimse. Yabancı futbolcuların çoğu terörden dolayı kendilerini veremiyor. Avrupalı için korku başlıyor, düşüş başlıyor. Ama bizim televizyoncular... Vur abalıya, vur abalıya.

ERSUN YANAL'I BİZ GÖNDERDİK

Bu Ersun Yanal'ı antrenör yaptık. Ben getirdim. Diyor ki ben ayrıldım... Ya seni biz gönderdik. Beni daha fazla konuşturma. Sen takımı yalnız şampiyon yapmadın. 

Biz her şeyi yerine getirdik, oyuncular da mücadele etti. Kendisi de takımın başındaydı. Tribünler Aykut Kocaman diye bağırıyordu, o geldiğinde. Trabzon'a gitti, Fenerbahçe şike yapmadı diyemedi. Burada söylüyordu, orada niye söylemedin.

BASIN DESTEK VERİYOR YA ŞİMDİ...

Şu anda 64 puanımız var. Onun zamanında 75 puanla kapattık. Beşiktaş'la Galatasaray 54'lerde. İkisi de çok kötü bir sezon geçirdiler ve bizden geride kaldılar. 

Ama ilk devre biterken Karabük'e 2-1 yeniliyoruz. O şekilde basının tenkitleriyle geliyoruz. Kimler ne yazmış? Basın da destek veriyor ya şimdi."

Fark 4 puana düştü, ben bütün herkesi topladım. Ondan sonra Trabzon'a gittik sonra yükseliş başladı. 75 puanla şampiyon olmadık. 2006'daDenizli'de 80 puanla şampiyonluğu kaybettik. O yüzden tribünde mifak çıkarmayın. Beni de konuşturmayın. Ahlaklı olanlar bu kulüpte çalışabilirler. Ben varken de gelemez. 

AZİZ YILDIRIM'I YIKAMAZLAR

Fenerbahçeliyim diyorsa Trabzon'a gitmeyecekti. Galatasaray'la flört etmeyecekti. Bekleyecekti. Zamanı gelince yeni yönetimler gereğini yapardı. Benden sonra da gündeme gelirse ben elimden geleni yaparım durdurmak için."

"Daha 5 maç var, olmaz. Aziz Yıldırım'ı yıkamazsınız ya. Ben istersem yıkamazsınız. Bilet veriyorlar, otobüs kaldırıyorlar. Galatasaray maçından sonra siyah bir araç geliyor, Ersun Yanal diye bağırın diye talimat veriyorlar. Tespit edeceğiz."

BUNLARI GÖRME ŞANSINIZ VAR MIYDI?

Diego'ya Van Persie'ye Nani'ye bağırttınız. Bunları görme şansınız var mıydı? Bunlar Türkiye'ye gelmiş. Başarılı olmayabilirler. Gomez Fiorentina'da kötüydü. Bak gayet güzel oynadı.

YAYIN HAKLARI İÇİN İHALE AÇILMALI

Acilen TFF'nin Kulüpler Birliği ile bir araya gelerek yayın hakkını alacak olan kuruluş için ihaleyi açması lazım. Süper Lig A.Ş.'yi kurmak istiyorlar. Bu kadar kolay değil. Kanunla olmaması lazım. Bunlar kolay değildir. Öyle yapacağız diyerek olmaz.

Federasyon yayın hakkından aldığı miktarı düşürecek. İhale de 450 milyon Dolar'a yaptığımız yayın ihalesinin bugüne çevrilmesiyle yapılmalıdır. Bunlar iyi hesaplanmalı.

Türkiye'de para etmiyor demek yanlıştır. Göksel Bey 600 diyor, ben daha yukarıda olması gerektiğini düşünüyorum.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler