LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir173613
 • 2. Galatasaray173515
 • 3. Fenerbahçe173314
 • 4. Beşiktaş173013
 • 5. Kayserispor17307
 • 6. Göztepe17304
 • 16. Atiker Konyaspor1715-7
 • 17. Gençlerbirliği1714-12
 • 18. Karabükspor179-15
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım'dan Arda'ya baş döndüren TEKLİF
Yıldırım'ın Arda'ya ikinci teklifi dudak uçuklattı!
Aziz Yıldırım'dan Arda'ya baş döndüren TEKLİF
07 Temmuz 2009 / 11:24 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Fenerbahçe, Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Arda'ya ikinci kez teklif götürdü.
Ahmet Bulut aracılığı ile yıldız oyuncunun kapısını çalan Yıldırım, 5 yıl için 20 milyon önerdi. Teklifi 1 saniye düşünmeden reddeden Arda ise kaptan bile yapılmadı.


Daha önce Arda’yı bir yıl içinde 8 kez Adnan Polat’tan isteyen, geçen kış aylarında yıldız oyuncuya açık çek gönderen Yıldırım, 15 gün kadar önce de müthiş bir rakamla yıldız oyuncunun kapısını çaldı. Menajer Ahmet Bulut aracılığı ile Yıldırım, Arda’ya “Sezonluk 4 milyon Euro’dan 5 yıllık 20 milyon Euro’ya F.Bahçe’ye gel” teklifini yaptı. Bu miktar, Türk parası olarak tamı tamına 42 milyon 920 bin (Euro=2.1470) TL...


EMRE Belözoğlu ve Güiza’ya 3.5, Carlos’a da 4 milyon Euro veren Aziz Yıldırım, G.Saray’ın gözbebeği Arda’ya böylece Carlos tarifesi üzerinden teklifte bulundu. Bir yıl içerisinde Polat’tan sürekli “Olmaz” karşılığını alan F.Bahçe Başkanı, yaptığı bu öneri karşısında Arda’dan da 1 saniye bile düşünmeden “Hayır” yanıtı alınca hedefine bir kez daha ulaşamadı.


BİLİNDİĞİ gibi Yıldırım, son 1 ay içinde iki kez G.Saray Başkanı Adnan Polat’tan açık ortamlarda Arda’yı istedi. Hello! gecesinde bu isteği medya önünde resmen ortaya çıkan Yıldırım, geçtiğimiz hafta ise Atatürk Havalimanı’nda karşılaştığı Polat’a teklif yapmış, Mustafa Denizli’nin de bulunduğu ortamda “Ben istediğim adamı alırım” demişti.


DEĞERİNİN ÇOK ALTINDA


EZELİ rakip F.Bahçe’nin Arda Turan için biçtiği bonservis bedeli ise 15 milyon Euro... Bu rakamlar, Avrupa’daki iki bomba transfere göre ekonomik açıdan pek orantılı değil. Örneğin R.Madrid, 13 milyon Euro net ödediği Cristiano Ronaldo’nun bonservisine 94 milyon Euro verirken, 7 kat fazla para ödemiş oldu. Yine 66 milyon Euro’ya Kaka’nın tapusunu alan Real, oyuncuya 9 milyon Euro ödedi. Yani iki oyuncunun bonservisleri aldıklarının en az 7 katının üstünde. Arda’ya önerilen para, bonservisin 4 katından bile az.


PEKİ ezeli rakip F.Bahçe’nin bu kadar önemsediği Arda Turan için G.Saray ne yaptı? Yıldırım’ın bunca presine rağmen genç yıldıza ne hak ettiği ilgi gösterildi, ne de ücretinde yeni bir düzeltmeye gidildi. Sarı-kırmızılı yönetim, 43 milyon TL’lik teklif için bir saniye bile düşünmeyen Arda için hiçbir adım atmadı. 1 milyon 200 bin Euro+maç başı 10 bin Euro alan dünya yıldızı Arda’nın mukavelesinde bir zam yapılmadı. Oysa takımda sürekli yatan Lincoln, yıllık 3.5 milyon Euro’ya oynuyor!


ONORE BİLE ETMEDİLER


ARDA için iddia edilen kaptanlık meselesi de henüz açıklanmadı. Oynanan iki hazırlık maçına da Servet kaptan çıktı. Yönetim ise şu ana dek Arda’yı kaptan yapıp onore yoluna bile gitmedi. Bu transfer olayıyla ilgili başka bir tartışma konusu ise F.Bahçe’nin yasal suç işleyip işlemediği...


TOPUZ konusunda nizami bir yol izleyen, Kayseri’yle görüşmeden oyuncu ile anlaşan Beşiktaş’ı acemilikle suçlayan F.Bahçe’nin aynı hatayı yapıp yapmadığı ise soru işareti. Dost sohbetlerinde Arda’yı isteyen F.Bahçe’nin yasal prosedürlere uyup uymadığı da ayrı bir muamma...


Vatan

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler