LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım'a Dumanlı kumpası!
Aziz Yıldırım'a Dumanlı kumpası!
14 Nisan 2015 06:36
F.Bahçe'nin suç duyurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen "Şike kumpas" soruşturması kapsamında tanık olarak dinlenen Cihan Oskay resmen bombaladı.

Sarı-lacivertli kulübün suç duyurusu üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen "Şike kumpas" soruşturmasında tanık olarak dinlenen Fenerbahçeli eski spor yazarı Cihan Oskay, 'Paralel yapının' şike operasyonundan 2 yıl önceki 'kumpas' hazırlığını anlattı. İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu'ya 'tanık' olarak ifade veren Cihan Oskay, 2009 Haziran ayında kendisine Zaman Gazetesi yazarlığı teklif edildiğini, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile görüştürüldüğünü söyledi.

Köşe teklif ettiler

Cihan Oskay, kendisinden isteneni yapması durumunda Aziz Yıldırım'ın Ergenekon davasında da sanık olabileceğini belirterek, "Eğer onların istediklerini tanık olarak söyleseydim Aziz Yıldırım, Ergenekon Davası'nda sanık olabilirdi. Ben şike davasının yeniden yargılaması yapılan 13. Ağır Ceza Mahkemesinin 28 Nisan 2015 tarihli duruşmasında tanıklık yapmak istiyorum" diye konuştu. OSKAY, Bodrum'da bulunduğu sırada 12 Haziran 2009 tarihinde Zaman Gazetesi Haber Merkezi'nden M.F.U'nun kendisini cep telefondan aradığını belirterek, "Bana şike konularında konuşmak istediklerini söyledi ve 'Bu konuları en iyi bilen kişi sizsiniz. İsterseniz size köşe veririz. Siz köşenizde yazarsınız. Hoca efendi (Gülen) de bundan memnun olur' dedi. Ben de ısrar etmeleri nedeniyle bir günlüğüne İstanbul'a gelebileceğimi söyledim" şeklinde savcıya ifade verdi.

Başkana suçlama

Paralel yapının yayın organı Zaman Gazetesi tarafından kendisine 13-14 Haziran 2009 tarihine uçak bileti alındığını belirten Oskay, "Beni havaalanından M.F.U aldı. Zaman Gazetesi binasına gittik ve binayı gezdik. Bana boş odaları gösterdi ve 'Bu odaları bizimle çalışmak isteyen yazarlara ayırdık' dedi. Daha sonra bana 'Aziz Yıldırım, Ergenekon sanıklarının avukatlarının paralarını ödüyor. Aziz Yıldırım'ın Ergenekon ile ilişkisi var. Sen de bu işleri iyi bilen bir kişisin. Çıkarsın bunları Samanyolu TV'de anlatırsın, sana bir köşe veririz. Orada da yazarsın. Televizyonda tanıtımını yaparız' teklifinde bulundu" açıklamalarını yaptı.

Dumanlı ile kahvaltı

M.F.U'Nun ayrıca kendisinden 'Aziz Yıldırım, Ergenekon ile bağlantılıdır. Yaşar Büyükanıt ile birlikte helikopter ihalelerinde usulsüzlük yaptılar' şeklinde beyanat vermesini istediğini kaydeden Oskay, "Bu görüşmeler geceye kadar sürdü. Ben gitmek istedim ama otelde oda ayırttıklarını söyleyip kalmamı istediler. Ben de kabul ettim. WOW Hotel'de kaldım, otelin parasını M.F.U. kenti kartından ödedi. Ertesi gün Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile üçümüz kahvaltı yaptık. Ben taleplerini kabul etmedim. Dumanlı bana 'Keşke bunları kabul etseydiniz. Millete faydalı olurdu' dedi. Oskay ayrıca ifadesinde, "Burada bir komplo kurulduğunu hissediyorum. Eğer ben onların söylediklerini tanık olarak mahkemeye veya savcılıkta söyleseydim Aziz Yıldırım, Ergenekon davasında da sanık olabilirdi. Ben 28 Nisan 2015 tarihli duruşmasında tanıklık yapmak istiyorum. Bu bilgi ve belgeler davayı çözebilir" dedi.


FOTOMAÇ

12:22
 // bulut
Öteki dünyada paralellerin canı cehenneme!!! Amin...
14 Nisan 2015 12:22
fb
 // mehmet
cemaat denen yapının el atmadığı yer kalmamış. artık herkes bu yapıdan kurtulmamız gerektiği konusunda hemfikir. çünkü mağdur etmedikleri kalmamış....
14 Nisan 2015 Salı 08:05
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler