LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım: "Şike yapsam..."
Aziz Yıldırım: "Şike yapsam..."
27 Nisan 2014 08:27
Aziz Yıldırım, Divan’da içini döktü: Haklıyız, şike yapmadık. Yapsak da açıkça söylerim, korkmam. Çünkü F.Bahçe'ye hizmet için yapmışımdır

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dünkü Yüksek Divan Kurulu toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Öncelikle Yüksel Günay, Serkan Acar, Selçuk Yula, Ercan Aktuna ve Mustafa Güven'i anarak başlayan Yıldırım, 3 Temmuz'dan beri sürekli suçsuzluklarını dile getirdiklerini vurgulayıp şu ifadeleri kullandı: "Türkiye gördü ki; 3 Temmuz'dan beri ne söylediysem, hepsi gerçekleşti. Şunu bilin; biz haklıyız, şike yapmadık. Yapsak da bunu memnuniyetle, açıkça söylerim, korkmam. Çünkü F.Bahçe'ye hizmet için yapmışımdır.

'Kulübü zor günler bekliyor'

"Ekonomik olarak Fenerbahçe ve diğer kulüpleri gerçekten de zor günler bekliyor. Kulübümüzün de paraya ihtiyacı var. Böyle sürerse, her yere borçlu hale geliriz. Halen gelirimiz, giderimizi karşılıyor. Ama geleceğe yönelik bakınca, tehlike görüyorum. Bana güveniyorsanız, söylediklerimin olacağına da inanın. F.Bahçe'nin potansiyeli, Türkiye'deki hiçbir camia, sivil örgütte yok. F.Bahçeli olan herkes bu kulübe sahip çıkmak zorunda."

'1 milyar dolar olacak'

"Bir tüzük tadili ile dışımızdaki insanları da kulübe 'temsilci üye' diye üye yapmalıyız. '1 milyon üye' projesiyle ilgili çalışmaların sonuna geliniyor. Ekonominin yanında, yatırım da yapılmalı. Bu paralar geldiğinde, Fenerbahçe'nin bankada 1 milyar doları olacak. Bu 1 milyon kişiden her ay 50 lira alırsak, aylık 50 milyon TL gelir olur. Bu kadar üyeyi de Fenerbahçe'den başka kimse toplayamaz. Bu 1 değil, 3 senede olacak."

'4. yıldızı takarak bırakmak isterim'

"Durumuma göre arkadaşlarıma 'Şu şöyle, bu böyle yapılsın' demem, demedim. Fenerbahçe'nin tüzüğü var. Orada ne yazılıyorsa, onun yapılmasını rica ediyorum. İsterlerse içlerinden bir arkadaş seçer, başkanlık seçimi yaparlar; siz de beğenirseniz oy atarsınız. Devam etmek istemezlerse, başkanlığa kim talip olursa, layık gördüğünüzü getirirsiniz. Herkes Fenerbahçe'den babadan oğula bir şey geçeceğini zannediyor ama bu böyle değil. Önümüzdeki süreçte 4. yıldızı takıp bırakmış bir başkan olmayı arzu ederim."

Yıldırım'dan taraftara..

Başkan Aziz Yıldırım, daha sonra resmi siteden Ç.Rizespor maçında tribünde olacak kadın ve çocuk taraftarlara seslendi. Yıldırım taraftarlara teşekkür ederken, "Sarı-laciverti kuşanın, Saracoğlu'nu renklerimize boyayın...Tarihe geçen her günümüz sizinle güzel. İyi ki varsınız!" dedi.

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler