LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım onu kovdu!
Aziz Yıldırım onu kovdu!
28 Nisan 2015 06:26
F.Bahçe Kadın Basketbol Takımı Play-Off'ta 2-0 geriye düşünce Başkan Aziz Yıldırım hem koç Jacek Winnicki'yi kovdu hem de Polonyalı Bibrzycka'yı kadro dışı bıraktı

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Kadın Basketbol Takımı'nın Play-Off'ta Abdullah Gül Üniversitesi'ne karşı seride 2-0 geriye düşmesinin faturasını ağır kesti. Üst üste gelen kötü sonuçların ardından Polonyalı koç Jacek Winnicki'nin görevine son verilirken Polonyalı oyuncu Agnieszka Bibrzycka da kadro dışı bırakıldı.

Başkan Aziz Yıldırım, dün sabah Ülker Arena Metro Enerji Salonu'nda yapılan antrenmanı ziyaret edip oyuncularla bir toplantı yaptı. Herkesi tek tek eleştiren Yıldırım sözlerini "Avrupa'nın en büyük 2. bütçeye sahip takımıyız. Her sene 6-7 milyon Dolar harcıyoruz. Ortaya çıkan tablo bu. Böyle devam ederse, şubeyi küçültürüm transfer falan yapmam. Toparlanın ve şampiyon olun" diyerek bitirdi.

Çöküşün nedenleri

Son yıllarda kupalara ambargo koyan F.Bahçe'nin kadın basketboldaki çöküşünün ardında birçok sebep yatıyor. Camiada konuşulanlar şöyle:
1- Bu sezonki koç tercihi yanlıştı. Winnicki, Fenerbahçe'ye uygun bir antrenör değildi.
2- Bojovic transferi, koç tercihiyle yapıldı. Yöneticiler de 'hayır' demedi.
3- Menajer Didem Akın birçok oyuncuyla sorun yaşadı. Bu sıkıntılar Akın'ın 'Abla' rolünü zedeledi ve sevgi ortamı kayboldu.
4- Kaptan Birsel Vardarlı, bu sorumluluğu kaldıramadı. Yaşanan tartışmalara müdahale etmeyince küskünlükler performansı etkiledi.
5- Olcay Çakır'a yeteri kadar şans verilmedi. Üstüne Olcay, az süre almasına rağmen bazı mağlubiyetlerin sorumlusu olarak gösterildi.
6- Capie, Angel gibi önemli isimler kolayca kaybedildi. Gönderilenlerin de yerleri doldurulamadı.

Kriz Prag'da başladı

Her şey Avrupa Ligi dörtlü finalindeki hayal kırıklığı ile başladı. Yarı finaldeki Prag mağlubiyetine çok sinirlenen Aziz Yıldırım, menajer Didem Akın'a 'Winnicki İstanbul'a dönmesin' dedi. Bibrycka da kadro dışı bırakıldı. Ancak Mahmut Uslu'nun isteğiyle bu kararların uygulanması gecikirken, Winnicki ile Bibrzycka'nın gitmesini isteyen basketboldan sorumlu yönetici İsfendiyar Zülfikari ile Uslu arasında da ciddi bir fikir ayrılığı yaşandı.

Winnicki'nin yerine Erdoğan

F.Bahçe bugün İstanbul'da Abdullah Gül Üniversitesi ile oynayacağı karşılaşmaya, yardımcı antrenör Erman Okerman ile çıkacak. Fenerbahçe yönetiminin Winnicki'den boşalan baş antrenörlük görevi için Ertuğrul Erdoğan'a teklif götürmesi bekleniyor. Erdoğan, Tanjevic'in hastalığı döneminde Fenerbahçe Ülker ile lig şampiyonluğu yaşamıştı.

 

SABAH

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler