LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray153214
 • 2. Medipol Başakşehir15309
 • 3. Fenerbahçe152912
 • 4. Beşiktaş152710
 • 5. Kayserispor15276
 • 6. Göztepe15275
 • 16. Antalyaspor1514-11
 • 17. Gençlerbirliği1512-12
 • 18. Karabükspor158-13
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Aziz Yıldırım herkesi kandırıyor"
"Aziz Yıldırım herkesi kandırıyor"
12 Ocak 2015 10:59
Kanal A'nın efsane programlarından Sporvizyon programına katılan Volkan Ballı, "Aziz Yıldırım taraftarı kandırıyor" dedi.

Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen moderatörlüğündeki programda daimi yorumcular Spor Yazarı Osman Tanburacı ve Fenerbahçe Eski İdari Menajeri Volkan Ballı ile FIFA Kokartlı Eski Hakemlerden Serdar Çakman çok konuşulacak ifadeler kullandılar.

Volkan Ballı'nın "Aziz Yıldırım taraftarı kandırıyor" sözü büyük yankı uyandırırken, Serdar Çakman, maddi imkansızlıktan dolayı Merkez Hakem Kurulu'nun hakemleri toplayıp eğitemediğini öne sürdü. Osman Tanburacı ise "Fatih Terim insanın gözünün içine baka baka yalan söylüyor" dedi.

Volkan Ballı: "Ben hainim"

Fenerbahçe’de uzun bir dönem idari menajerlik yapan Volkan Ballı, geçtiğimiz hafta içinde Kapalıçarşı’daki ziyaretinde havuz sistemi ve passolig hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı sert sözlerle eleştirdi.

Bu sezon satılan kombine biletlerdeki düşüşü e-bilet sistemine bağlayan Yıldırım’ın ifadelerine karşı çıkan Ballı, Sayın Başkanım beni kandırıyor. 'geçen sene 32 bin kombine sattık, bu sene Passolig’den dolayı 20 bine düştü’ diyor. Bu düşüş, 12 bin kişilik Telekom tribününü kapattığı içindir. Birçok farklı görüşten insan o tribünde kombinelerini yenileyemedi. İnsan haklarına aykırı bir iş yaptınız ve Türk toplumunu kandırıyorsunuz. Ben Kongre üyesiyim. Bunları konuştum diye hain olacaksam da hainim. 12 bin kişilik kaybı siz cebinizden ödeyeceksiniz. Fenerbahçe Kulübü’nün gelirini sokağa atamazsınız. Neden Telekom tribününe satış yapılmıyor? Çünkü oraya gelecek olan taraftarlar, aleyhlerine tezahürat yapacaklar diye korkuyorlar.” şeklinde konuştu.

Serdar Çakman: "Maddi imkansızlıktan hakemler eğitilemiyor"

Sporvizyon’a bu hafta konuk olarak katılan FIFA Kokartlı Eski Hakemlerden Serdar Çakman da  çok konuşulacak bir iddiada bulundu.

Türk Hakemliğinde şu anda uygulanan sistemin yanlış olduğuna vurgu yapan Çakman, “Topu topu 10 hakemi her hafta 8 maça yayıyorlar. Bütün hakemleri hafta içi bir araya toplayıp hatalarını gösteremiyorlar. Neden? Bütçe yokluğundan. Halbuki Fatih Hoca her ay 1 milyon lira maaş alıyor. Hocamızın bu kadar para aldığı bir yerde biz her hafta 50-100 bin lira verip, hakemleri bir araya toplayıp, hatalarını sıralayamıyorsak, bu ligde hiçbir yöneticinin de söz söylemeye hakkı yok. Futbolumuzun kalitesini hakemlerimizin gereksiz düdükleri düşürüyor. Çizgi hakemleri de maçın hakemine de etki edip çok hatalı kararlar verdiriyorlar. Bu sistem ne Şampiyonlar Ligi'nde var ne de Avrupa’nın en önemli liglerinde var. Bu sistem kaldırılırsa, onlara verilecek paralar da hakemleri bir araya getirmek için kullanılabilir” ifadelerini kullandı.

“Yabancı kararı çok geçmeden değişecek"

Sporvizyon’un daimi yorumcularından Osman Tanburacı ise, TFF’nin yeni yabancı planlamasını kendine has tarzıyla eleştirirken, “Bu karar kucağa bırakılmış bir bombadır” diyen Tanburacı, ”Çok geçmeden bu karar değişecek. Hikaye mi anlatıyorsun Yıldırım Demirören? Bütün fubol takımlarının uçan kuşa borcu var. Sen dalga mı geçiyorsun yabancı sınırını 14 yapmakla?. Bu kararın alınmasında bir tek gerçek var. O da; elinde 10 yabancıdan fazla olan büyük takımları kurtarma. Yani Türk Futbolunun geleceğini değil, bugünü kurtarma kararıdır bu” açıklamasını yaptı.

“Fatih Terim yalan söylüyor"

Osman Tanburacı, geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirilen Antrenör Gelişim Semineri’nde  açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim için de ses getirecek bir yorumda bulundu.

Türk Futbolunun geldiği noktayı değerlendiren ve kurtuluşu için neler yapılması gerektiğini anlatan Terim’i eleştiren Tanburacı, “Terim 'paralar boşa harcanıyor. Ben buraya Türk Futbolu için geliyorum, 3 buçuk milyon çok bana bir buçuk milyon verin’ diyebiliyor mu? Öyle söylerse ben ayakta alkışlarım. Fatih Terim insanların gözünün içine baka baka yalan söylüyor” diye konuştu.

“Fatih Terim çözüm üretmiyor"

Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen de Fatih Terim'i eleştirerek, "Hoca çözüm üretmiyor, saptama yapıyor. Aynı saptamayı herkes yapıyor. Doğru tespitleri var ama daha çok çözüm amaçlı konuşması lazım" dedi.

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler