LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım: "Diktatör gidiyor"
Aziz Yıldırım: "Diktatör gidiyor"
01 Aralık 2014 06:24
Sarı-Lacivertli kulubün Başkanı 2018 yılında F.Bahçe Başkanlığını bırakacağını açıkladı.

Aziz Yıldırım, 2018’de başkanlığı bırakacağını açıkladı: "17 seneden beri bu kulüpte başkanlık yaptım. Bir dönem daha (2018 mayıs ayına kadar) yapacağım. Bazıları ise üzülmesin. Bana 'Diktatör' diyorlar ama diktatör artık gidiyor"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'Hedef 1 Milyon Üye' projesi kapsamında Özel F.Bahçe Eğitim Kurumları'nda düzenlenen toplantıda, taraftarlarla bir araya geldi. 2018'de başkanlığı bırakacağını belirten Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: "F.Bahçe'nin çok güçlü hale gelmesi, Türkiye, Avrupa ve dünyadaki F.Bahçeliler'in tabana yayılmasıdır. Şimdiye dek iyi idare edilerek bugüne gelindi. Bugün bir dönüm noktasındayız. Ya büyüyeceğiz, ya küçüleceğiz. Futbol takımı da iyi gidiyor. Herkes bu sezon şampiyon olma bilincinde. Diğer branşlar da şampiyon olacak. Bazıları üzülmesin. 'Diktatör' diyorlar ama diktatör artık gidiyor.

Kongrelere gelir, oy atarım

Ben 17 senedir başkanım. Bu 17 yılın her günü iyi değildi. Sıkıntılı günler de oldu. Bize hep destek verildi. Onlar bu desteği vermese, biz belki bir dönemde bırakıp gitmiş olabilirdik. 17 sene başkanlık yaptım. Bir dönem daha (2015 mayısta kongre var, 2018 mayısa kadar) 20 yıl oluyor. Ana proje; F.Bahçe'yi ekonomik olarak güçlü hale getirmek. Bunu başardıktan sonra benim fazla yapabileceğim bir şey yok diye düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde bu oturmuş olur ve devam eder. Sonra ben de sizler gibi kongrelere gelir, 'beğendim' ya da 'beğenmedim' diye el kaldırırım."

Taraftar yakında tribüne gelecek

"Stadın dolmamasında e-bilet uygulamasının da payı var. Sistem yanlış anlatıldı. Şike sürecinde, seyirci kaybı olmadı. Tam tersi stat doldu. TV'leri açıyorsunuz, sabahtan akşama basketbol, voleybol maçı var. Ben de kulübe gelmesem, evde televizyon izlerim, maça gelmem. Bunun çaresi maçları kıymete bindirmektir. Anadolu'da 1 liraya bilet alıp maça gelmiyorlar. Bizde birkaç hafta içinde tribünler dolacaktır. Taraftara zarar vermeyecek sistemdir."

Sponsor tabloya bağlı

"Forma sponsorluğu için bu yıl sıkıntılar yaşandı. Seneye sponsor alır mıyız, almaz mıyız, bu tabloya bağlı. Proje, dediğimiz şekilde giderse, yine sponsor almayız. 4. yıldızı takar, almayız. Stada isim sponsoru alınması da gündemimizde değil. Biz kulübün değerini yükseltmek için uğraşıyoruz. '1 Milyon Üye' projesi hayata geçince, hisseleri geri alabiliriz."

Ülker ile sorun yok

"Basketbolda Ülker Grubu ile sözleşmemiz yıl sonu bitiyor. Ocak ayı sonrası görüşeceğiz. Ülker'in sahiplerinden Murat Ülker, iyi bir F.Bahçelidir. 100 milyona yapamayacağımız salonu yapıp, tapusunu verdi. Eğer Ülker Grubu 'Biz varız' derse, biz de hazırız. 3-5 insan mutlu olacak diye F.Bahçe'nin mutluluğunu engelleyemem. Zor gününde, kulübümüzün yanında oldular. Orada bir problem yok. Biz istersek, Murat bey kabul eder."

Tarafsız olamam ki

"Kulüpler Birliği Vakfı ya da Futbol Federasyonu Başkanlığı'nı kesinlikle düşünmüyorum. Ben Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'nı bıraktıktan sonra sadece ve sadece Fenerbahçe taraftarı olurum. Benim gibi bir adamın tarafsız olma şansı var mı? Nerede olursam olayım, Fenerbahçe'nin hakkını sonuna kadar korurum ve bunu da açıklıkla söylerim."

Temizleyeceğiz

"Statta küfreden, uyuşturucu kullanan taraftar için devlet olaya el atmalı. Doğru yolu bulurlarsa, onlara da kapımız açık. Temizleyeceğiz. Sporcuna küfretmeyecek, protesto etmeyeceksin. İyi, kötü günde sahip çıkacaksın. Onun dışında bir şey varsa, asla affetmem."

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler