LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aziz Yıldırım açtı ağzını yumdu gözünü!
Aziz Yıldırım açtı ağzını yumdu gözünü!
30 Eylül 2015 14:53
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım son dönemlerde yaşanan hakem hatalarına ateş püskürdü. "70 milyon harcadık, bir düdükle yok olmasına müsaade etmeyiz" diyen Yıldırım Cüneyt Çakır'ın hakem bile olmadığını belirtti!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

 Bu gelinen noktanın sorumlusu TFF'dir. Rahmetli Hasan Doğan göreve ilk geldiğinde yaptığı iş, bu tür hakemlerin hakemlik hayatını bitimek oldu. Bu yapılan operasyondan sonra Türk hakemlerinden bir gelişme oldu ve olaylar azaldı.

Hakem camiasının içinde karışıklıklar var. Güç savaşı var. Bize haberler geliyor, "Şunun babası, şunun amcası bunu istiyor" diye... Hakemlerin ayda eline geçen para 40-50 bin TL'dir. Asgari ücreti biliyorsunuz. Biz Fenerbahçe'nin hakkı yendi diye bunu söylemiyoruz. Bunları geçtik biz. Bütün kulüplere hatalar oluyor. Bir, iki kulüp kollanıyor...

Ullenberg diye bir hakem hocası getirildi. TFF'nin maaşlı elemanı... Onun sayesinde hakemler Avrupa'da maç alıyor. Koşu yapılıyor. Hakem sınavı geçemiyor ama derbi veriliyor.

MHK Başkanı 3 senede 3 kez değişti

MHK'nin başkanı 3 senede 3 kere değişti. Siyasetten dolayı ya da kötü ölduğu için ben bilemem ama değişti. Hakemlerle gözlemciler ayrı kutuplarda olmalarına rağmen, iç içe geçtiler. Kötü maç yöneten hakeme gözlemci yüksek not veriyor ve hakem maçlara çıkmaya devam ediyor. 14 yıldır bu hakemlerin hocaları, mentörleri aynı... Duyuyoruz Oğuz Sarvan'ı... Ne yapar? Kötü maçlar devam ediyor.

Deniz Çoban'ı takdir etmeliyiz

Biz 70 milyon euroluk transfer yaptık. Bunun bir düdükle yok olmasına izin veremeyiz. Deniz Çoban'ı hepimiz takdir etmeliyiz. Bütün eski hakemler ona ateş püskürüyor. Neden? Çünkü dürüstçe çıktı hata yaptığını söyledi.

Kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler her zaman tehlikelidir. Ama çıkça çıktı, söyledi. Onun için Deniz Çoban'ı tebrik ediyorum. Halis Özkahya için ise kuşkularım var. Bu hafta Markovic'e tekme atıldı. Görmedi. Bazı yazarlar "Dağıldı" diyor. Dağılsa bizim lehimize hata yapardı. Dağılmadı çünkü aynı hatalar devam etti. Kendisinde biriken, geçmişte olan bazı sıkıntılardan dolayı mı bize böyle davrandı...

70 milyon harcadık, bir düdükle yok olmasına müsaade etmeyiz

Geçen sezon Atiba'yı çizgiye bastı, basmadı diye oyundan attı. Biz 70 milyon euro borç altına girdik bir düdükle böyle olmamalı... Kaos olur o zaman.

Cüneyt Çakır hakem değil

Trabzon'da Cüneyt Çakır'ı da gördük. Ben hakem olmadığını söylüyorum. Ama herkes Avrupa'nın Türkiye'nin en iyi hakemi diyor. Trabzon en az berabere kalırdı.

Saha komiseri oyuncunun yakasından tutamaz

Buradan uyarıyorum. Saha komiseri oyuncunun yakasından tutamaz. Parasını ben ödüyorum. Zaten bundan sonra ödemeyeceğim. Yeni sakatlanmış bir oyuncu betonun üstünde ısınamaz. 4. hakem Özgür Yankaya'ya da teşekkür ediyorum. "Isınabilirsin" demiş. Milyon euroluk adam betonun üstüne konan halıda mı ısınacak?

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler